1 Day Acuvue Moist Multifocal (30 čoček)

651 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 15.7. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) 59 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) 69 Kč
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - 1 Day Acuvue Moist Multifocal (30 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení: 8.40
Průměr: 14.30
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Název produktu: 1 Day Acuvue Moist Multifocal
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 25,5 Dk/t
Množství vody: 58%
Vyrobeno z: Etafilcon A
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
Adice: High (+2,00 - +2,50), Low (+0,75 - +1,25), Mid (+1,50 - +1,75)
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

100%
33 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 26.06.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (46)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Alena Nytlová

Dobrý den, prosím můžete mi na základě předpisu poradit s vyplněním objednávky? Moc se v tom nevyznám. Děkuji Alena Nytlová

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Samozřejmě, rádi Vám pomůžeme. Fotografii předpisu nám prosím zašlete na info@alensa.cz. Prozatím Vám přejeme hezký letní den.

Jan Půček

Dobrý den, prosím mám dioptrie+2 jakou mám zvolit edici?? Děkuji Půček

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli vypočítat hodnotu adice, potřebujeme znát Vaše dioptrické hodnoty na dálku i blízkou vzdálenost. Vy jste uvedl dioptrické hodnoty pouze pro jednu vzdálenost. Pokud nám napíšete kompletní zápis, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Magda S.

Nevím si rady s objednávkou. Nevím, co z předpisu kam zadat. Můžete mi nějak poradit?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za komentář. V našem článku Jak číst předpis byste mohla najít informace, které potřebujete. Pokud ani po přečtení článku nebudete vědět, jak z předpisu vyčíst požadované hodnoty, můžete nám poslat fotografii předpisu na email info@alensa.cz. Přejeme Vám hezký den.
Lída

Čočky jsou pohodlné a vidím s nimi velice dobře. Jsem opravdu spokojená.

Denisa Fuseková

Dobrý den, jaké prosím vybrat multifokální kontaktní čočky při naměřených hodnotách: PO do dálky -3,50, do blízka -0,5 a LO do dálky -3,75 a do blízka -0,25. Další hodnota u PO 180, u LO 0, nevím přesně co znamená. Děkuji Fuseková

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pakliže máte u hodnot pravého i levého oka hodnoty os, pak byste měla mít poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. U astigmatismu je stanovena sférická dioptrie, cylindrická dioptrie a hodnota osy. Domníváme se, že Vaše hodnota na blízko je právě cylindrickou hodnotou. Abychom předešli nedorozumění, poprosili bychom Vás o fotografii Vašeho dioptrického zápisu či předpisu na brýle. Fotografii nám prosím pošlete e-amilem na info@alensa.cz. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Jan Hůla

Dobrý den, prosím o radu. Mám naměřené hodnoty od očního lékaře do dálky pravé oko +0,5, levé oko +1,25 a na blízko pravé oko +2,25 a levé oko +3,00.Chtěl bych si objednat multifokální čočky. Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,50 a adice +1,75 (v případě těchto čoček tedy adice MID). Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,25 a adice +1,75 (adice MID). Správně byste však měl mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám podle parametrů očí, ale i Vašich potřeb vybere vhodné čočky. Na základě zkoušky pak může doladit korekci (což se u multifokálních čoček často stává) nebo vyzkoušet jiné čočky. Velmi rádi Vám pomůžeme v jedné z našich optik. Pokud si vyberete kontaktní čočky sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Případně bychom Vám mohli z našeho sortimentu nabídnout čočky, u kterých běží v současné době akce Garance vrácení peněz - Acuvue Oasys Max 1-Day Multifocal nebo měsíční TopVue Air Multifocal (zde zvolíte nižší adici, tedy +1,50). Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je podle podmínek vrátit a my Vám vrátíme peníze. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Karel Mikeš

Dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit dioptrie a jakou adici u multifokálních čoček. Na obě oči mám do dálky -0,75 a na blízko +1,0 dioptrie. Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z Vašeho zápisu není jednoznačně jasné, jestli je hodnota na blízko již vypočítanou adicí nebo naměřenou hodnotou. Abychom předešli nedorozumění, poprosili bychom Vás o fotografii Vašeho předpisu na brýle nebo zápisu z měření, kterou nám prosím zašlete na info@alensa.cz. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Simona

vyhovují mi moc. jsem spokojená

Adéla Šlezingerová

Dobrý den, poprosím Vás o radu, jaké potřebují kontaktní multifokální čočky, když mám naměřené hodnoty: do dálky: pravé oko: - 4,25 a levé oko: -3.75, na blízko: pravé oko: - 3 a levé oko: - 2,5, ADD pro pravé oko i levé oko je +1,25. Děkuji za odpověď a mějte pěkný den Adéla Šlezingerová 😊

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je zpravidla potřeba brýlový zápis upravit a proto se mohou hodnoty dioptrií pro brýle a pro kontaktní čočky lišit. Jedná se o teoretický výpočet a korekce Vám nemusí 100% sednout. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a adice +1,00 (v případě těchto čoček tedy varianta Low). Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -3,50 a adice +1,00 (opět tedy varianta Low). Vždy však doporučujeme nechat si čočky vybrat a odborně aplikovat očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí, Vašich potřeb a preferencí vybere vhodné čočky. Na základě zkoušky pak může doladit korekci (k čemuž u multifokálních čoček velmi často dochází) nebo změnit čočky. Je-li to pro Vás možné, rádi Vás uvítáme v naší optice v Praze nebo Brně. ZDE si můžete jednoduše rezervovat termín vyšetření. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud si čočky vyberete sama, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit eventuální reklamaci. Případně bychom Vám mohli z našeho sortimentu nabídnout jednodenní Acuvue Oasys Max 1-Day Multifocal nebo měsíční TopVue Air Multifocal. Tyto čočky v současné době nabízejí službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám nebudou vyhovovat, můžete je podle podmínek služby (v prokliku) vrátit a my Vám vrátíme peníze. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Alexandra Černochová

Dobrý den, prosím o informace jaké čočky bych si měla koupit, když mám nově naměřené hodnoty do dálky jedno oko 3,50 a druhé 3,25 a na blízko 1,5. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Ve Vašem dioptrickém zápise jste neuvedla žádná znaménka. Vaše dioptrická hodnota na blízkou vzdálenost je s velkou pravděpodobností již vypočítaná adice pro brýle. Abychom Vám mohli vypočítat vhodné dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček, potřebujeme znát kompletní zápis (včetně všech znamének +, - nebo =) pro pravé i levé oko, a to jak do dálky tak na blízkou vzdálenost. Z těchto hodnot jsme schopni vypočítat hodnotu adice pro kontaktní čočky. Jestliže s čočkami nemáte žádné zkušenosti, zvažte prosím před nákupem na internetu odbornou pomoc. Na nevhodně zvolené čočky, bohužel, není možné uplatnit reklamaci. Nebo Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout čočky Acuvue Oasys Max 1-Day Multifocal, protože u nich momentálně běží akce Garance spokojenosti. Pakliže nám poskytnete kompletní zápis, můžeme Vám vypočítat dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Jestli se v zápise neorientujete, můžete nám poslat fotografii dioptrického zápisu na info@alensa.cz. Hezký den.

Václav

Dobrý den, s čočkami jsem spokojen.

Kateřina Soukalová

Dobrý den, nyní používám adici Low, ale byla jsem na kontrole a zhoršil se mi zrak. Nůžete mi prosím napsat, jaké hodnoty mám nyní podle předpisu objednat? Předem díky za vstřícnost. Tyto čočky mi vyhovují a mám je aplikované odborně. obě oči blízko +4,00 obě oči dálka +2,50

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,50 a adice +1,75 (v tomto případě tedy Mid). Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Vojtěch Král

Z vlastní zkušenosti doporučuju určitě řešit multifokální čočky s odborníkem. Sám jsem si objednal pár typů čoček a nesedly mi. Až po konzultaci a zkoušce u odborníka, kdy mi nabídl tyto čočky, jsem byl spokojen. A brýle už nosím jen výjimečně. Děkuji.

Martina O.

Dobrý den, tyto čočky nosím už cca rok. Po doladění parametrů s optometristkou jsem naprosto spokojená. Změnila jsem nyní práci a v kanceláři nám celý den běží klimatizace (nejen na ochlazování). Mám neuvěřitelně vysušené oči a přisuzuji to právě té klimatizaci. Mohli byste mi poradit, jaké kapky by byly s těmito čočkami vhodné? Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. S největší pravděpodobností Vám oči opravdu vysušuje klimatizace. Pokud by ovšem potíže přetrvávaly i po používání očních kapek, bylo by na místě navštívit lékaře a poradit se s ním. Prozatím bychom Vám z našeho sortimentu mohli nabídnout oční kapky HYLO Care s kyselinou hyaluronovou, výborným lubrikantem. Tyto kapky lze aplikovat i s nasazenými kontaktními čočkami. Na noc můžete používat navíc mast vitA POS, která obnovuje a zlepšuje slzný film. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Dana Spilková

Dobrý den, dle poukazu od pí.doktorky mám tyto dioptrie: pravé oko dálka -6,0 a blízko -4,25, levé oko dálka -5,0 a blízko -3,25. Jaké mi budou vyhovovat čočky? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového předpisu budete teoreticky potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -5,50 a adice +1,50. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -4,75 a adice +1,50. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě měření a Vašich potřeb a preferencí doporučí vhodné čočky. Často také dochází dle zkoušky k doladění korekce tak, aby Vám vyhovovala. Mohli bychom Vám nabídnout služby našich 2 kamenných optik - v Praze nebo v Brně. Na těchto stránkách si můžete rezervovat termín návštěvy. Pokud to k nám máte daleko, můžete si vybrat nejbližšího odborníka, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček ZDE. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, nezapomeňte prosím, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Šárka

Nesmírně pohodlná záležitost!

Ladislav Ch.

Dobrý den, poradíte mi parametry pro kontaktní čočky? Čočky mám vyzkoušené, jen jde o změnu parametrů, zhoršily se mi oči. Pravé oko dálka -2,50, blízko -1,50; levé oko dálka -3,25, blízko -2,25. Díky moc.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a adice +1,00 (varianta Low). U levého oka bude mít čočka hodnotu dioptrie -3,25 a adice také +1,00 (varianta Low). Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Vendula V.

Čočky jsem vyzkoušela na doporučení dcery. Trvalo mi sice delší dobu, než jsem se s nimi naučila zacházet, aplikace čoček mi dělala problémy. Teď jsem ovšem nad míru spokojená. Vidím na všechny vzdálenosti a na léto nemusím řešit dioptrické sluneční brýle.

Michaela Klímová

Dobrý den, nosím hlavně brýle, ale jsou situace, kdy tyto čočky využívám a nemůžu si stěžovat. Mám ovšem nově naměřené hodnoty - dálka -3,00, blízko -1,00. Poradíte mi, prosím, jaké parametry zvolit? Předem díky.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00 a adice +2,00 (tedy varianta HIGH). V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Luděk

Nosím na střídačku s brýlemi, hlavně na sport a je to super!

Radek

Děkuji vám, za rychlou odpověď. Ještě se pokusím můj dotaz doplnit. Jak jsem psal dříve, mám +4.25 na blízko, a +2.00 na dálku. Byl jsem u očního specialisty, který mi udělal různé měření a určil mi čočky +2.00 add +2.00...čočky mi v očích vůbec nevadí, výborně vidím na střední vzdálenost cca 40cm,ale na čtení a do dálky hrůza, vše rozmazané. Tak mi specialista upravil parametry čoček a dal mi+1.75 add+1.75.Střední vzdálenost zůstala výborná, do dálky vidím jasně tak do 10 metrů, a čtení se nezlepšilo .Už k očnímu specialistovi nepůjdu, a rád bych třeba na vaše doporučení sám vyzkoušel čočky s jinými dioptriemi. Pravděpodobně moc korekce dioptrií asi nepřichází v úvahu... Děkuji za vaši odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za další otázku. Je nám líto, že máte s čočkami potíže. Korekce zraku multifokálními čočkami je však pro mozek náročná a může trvat než se korekce doladí k Vaší plné spokojenosti. Z naší pozice Vám bohužel nejsme schopni poradit něco jiného, než jsme Vám psali u prvního dotazu. Pokud si vyberete čočky sám bez odborné pomoci, mějte na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Z našeho sortimentu bychom Vám opět nabídli čočky TopVue Air Multifocal s vypočtenými (teoretickými) hodnotami dioptrií +2,00 a adice +2,50. Výhodou značky TopVue je služba Garance vrácení peněz, kterou disponují vybraná balení čoček. Pokud Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Ze začátku si zkuste čočky aplikovat v klidu doma na chvíli a dobu s čočkami postupně prodlužujte. Pro rychlejší adaptaci si pomáhejte drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Dle informací od očních specialistů může trvat i 2 týdny, než si na korekci zraku zvyknete. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Radek

Dobrý den, po vyšetření u oční lékaře mám naměřeny dioptrie na blízko +4.25 a do dálky +2.00(obě oči stejné)Prosím o určení parametrů na kontaktní čočky, a taky prosím o doporučení více značek . děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Budete potřebovat multifokální kontaktní čočky s hodnotou dioptrie +2,00 a adice +2,50 (v případě těchto čoček adice HIGH). Správně byste ovšem měl mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí, preferencí a potřeb vybere vhodné kontaktní čočky. Dle zkoušky pak může upravit korekci nebo změnit čočky tak, aby Vám vše dokonale vyhovovalo. Např. ZDE si můžete najít odborníka, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si čočky vyberete sám bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Případně bychom Vám mohli z našeho sortimentu nabídnout čočky TopVue Air Multifocal. Značka TopVue nabízí u vybraných balení službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Ovšem jelikož se jedná o měsíční čočky, je potřeba pořídit si i roztok k péči, např. Gelone. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, čočky mi aplikovali v optice a jsou pro mě velkým překvapením. Perfektně sedí, korekce je parádní. Nikdy jsem si nemyslela, že k tomu dospěji, ale pomalu ale jistě převažují čočky nad brýlemi. Na což bych ještě před pár měsíci ani nepomyslela.

Radek

Dobrý den,oční lákařka mi změnila dle vyšetření dioptrie,na hodnotu - čtení 4,25 a do dálky 2 dioptrie.Prosím o sdělení parametrů pro nákup nových kontaktních čoček. Děkuji za vaši odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom mohli správně stanovit parametry čoček, potřebovali bychom znát i znaménka před hodnotami dioptrií (-, + nebo =). Jakmile nám doplníte informace, rádi Vám poradíme, jaké hodnoty dioptrií a adice budete potřebovat. Předem Vám děkujeme a prozatím Vám přejeme hezký den.

Lenka Doubravová

Dobrý den, tyto multifokální čočky občas používám a jsem s nimi nad míru spokojena. Chtěla bych si koupit novou zásobu, ale změnily se mi parametry očí. Mohla bych poprosit o radu, jaké hodnoty objednat? Pravé i levé oko: dálka +2,50, blízko +4,00. Předem Vám velmi děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,50 a adice +1,50 (zde tedy zvolíte variantu adice Mid). Pokud byste měla další otázky, napište nám, velmi rádi Vám poradíme. Hezký den.

Lada Pokorná

Dobrý den, do dálky mám +3 dioptire, na blízko +1. Jaké čočky si mám objednat? Předem děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +3,00 a adice +2,00 (v případě těchto čoček vyberete variantu HIGH). Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Ola L.

Čočky mi vyzkoušela optometristka a nyní nakupuji jen u Vás. Čočky mi parádně sedly a jsem ráda, že mám alternativu k brýlím.

Lubomír Makovička

Dobrý den, prosím o přepočet nových hodnot pro nákup. S čočkami jsem dlouho spokojen. Díky Pravé dálka -3,25, blízko -1,50. Levé dálka -2,50, blízko -1,25.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +1,75 (u těchto čoček tedy zvolíte variantu MID). Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,50 a adice +1,25 (zde tedy LOW). Pokud byste měl další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Nina Šedá

Velmi příjemné čočky, po celý den je necítím. Jsem velmi ráda, že nemusím nosit brýle.

Klára Hájková

Dobrý den, dříve jsem používala klasické čočky od stejného výrobce a byla jsem s nimi velmi spokojena. Nyní mi byla naměřena dioptrie i na blízko, ráda bych vyzkoušela tyto čočky. Můžete mi, prosím, poradit s hodnotami čoček? Pravé oko: dálka +2,00, blízko +3,50. Levé oko: dálka +1,50, blízko +4,00. Předem Vám děkuji za zodpovězení otázky.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít čočky aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě měření a Vašich potřeb doporučí vhodné čočky. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek složitější a leckdy dochází k úpravě dioptrických hodnot tak, aby byla korekce dokonalá. ZDE si můžete najít nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si čočky objednáte sama, bez odborné pomoci, nezapomeňte prosím, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Jestliže si přeci jen chcete pořídit čočky sama, budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,00 a adice +1,50 (tedy varianta MID). Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie +1,50 a adice +2,50 (tedy varianta HIGH). Jak jsme již psali, korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek náročnější a může trvat až 2 týdny než si na korekci zvyknete. Pro lepší adaptaci si pomáhejte malými pohyby hlavou ve směru pohledu. V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Petr Jirsa

Dobrý den, měl bych prosbu. Chtěl bych si koupit čočky, nikdy jsem je neměl. Jen nevím, které jsou správné. Jde mi o to, že na pravém oku mám 2 dioptrie, cylindr 0,50 a osu 102. Levé oko mám dioptrii 2.5. Jakou mám zvolit Adici? Předem Vám děkuji. S pozdravem, PJ

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky jsou určené ke korekci presbyopie (stařecká vetchozrakost). Váš zápis je pouze na jednu vzdálenost, a tak budete s největší pravděpodobností potřebovat klasické sférické čočky. Na pravém oku se Vám začíná rozvíjet astigmatismu, ale cylindrická hodnota je zatím příliš nízká a bude nutné přepočítat na sféru. Protože jste neuvedl u žádné dioptrické ani cylindrické hodnoty znaménko, nemůžeme Vám doporučit konkrétní hodnoty. Napište nám prosím kompletní zápis včetně všech znamének (+, - a =), rádi Vám poté dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravíme. Pokud si nejste jistý, můžete nám poslat fotografii Vašeho dioptrického zápisu na info@alensa.cz. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Luboš Pozděna

Dobrý den, čočky Acuvue nosím občas místo brýlí a jsou super. Zhoršil se mi ovšem zrak na blízko a potřeboval bych poradit s novými parametry. Pravé oko: dálka -3,00, blízko -1,75 Levé oko: dálka -3,25, blízko -2,00 Předem díky, Luboš

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete nyní potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a adice +1,25 (zde varianta Low). Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +1,25 (tedy také varianta Low). Pokud byste měl další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Hezký den.

Aleš P.

Dobrý den, používám tyto čočky a jsem spokojen. Poslední dobou mě však občas pálí oči. Mohl bych požádat o radu, jaké oční kapky bych mohl s čočkami používat? Předem děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu očních kapek bychom Vám mohli nabídnout např. Vismed Multi nebo produkt z řady HYLO Eye Care např. oční kapky HYLO-CARE. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Hana Járová

Dobrý den, můžu Vás požádat o přepočet nově naměřených hodnot: PO dálka +2,00, blízko +1,25, LO dálka +3,00, blízko +1,25. Čočky nosím vždy na dovolené a jsem spokojená. Předem děkuji za ochotu.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete nyní potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,00 a adice +0,75 (zvolíte tedy možnost Low). Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,00 a adice 1,75 (zvolíte možnost Mid). Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Laďka Jirásková

Dobrý den, do teď jsem nosila sférickou variantu těchto čoček a jsem moc spokojená. Poslední dobou jsem viděla hůř na blízkou vzdálenost a nechala jsem si proto v optice změřit oči. Nově mám dioptrie na blízko. Chci určitě opět čočky od stejného výrobce. Mám naměřené stejné hodnoty na obě oči: dálka +2,25, blízko +0,75. Děkuji předem za radu.

Odpověď Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Budete potřebovat pro obě oči kontaktní čočky s hodnotou dioptrie +2,25 a adice +1,50. V případě těchto čoček vyberete tedy variantu adice Mid. Korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek složitější. Pro rychlejší adaptaci si můžete pomáhat drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Správně byste měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou, který může reagovat na Vaše připomínky, zohlednit Vaše potřeby, případně i změnit hodnoty dioptrií. V případě, že se rozhodnete čočky vybrat sama, rádi bychom Vás upozornili, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.

David

Dobrý den, mám na dálku +1,25 a na blízko +2,5. BC 8,5 DIA 14,1 Chtěl bych jednodenní MULTIFOKÁLNÍ čočky. Jak bych měl zadat parametry čoček? děkuji Veselý

Odpověď Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro korekci zraku budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,25 a adice Low (+0,75D - +1,25D). Velikostní parametry těchto čoček se od Vámi uvedených parametrů liší, ale stále je to v rámci povolených mezních odchylek. Správně byste však měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pokud se však rozhodnete čočky zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Vladislava Hermanová

Dekuji mnohokrát za pomoc a cenné rady. Výběr dovolené na Last minut mě dostal do této prekerky, ale diky Vám už vím jak potěšit. Ještě jednou moc děkuji a přeji hezký víkend Hermanová

Anonym

Dobrý den, děkuji za odpověď. Potřebovala bych ještě jednu radu. Dříve jsem nosila čočky zcela běžně a neměla problém. Jakmile jsem přešla na multifokální brýle, přestala jsem je nosit. Za týden odlétám na dovolenou do Egypta a děsí mě šnorchlovani v mlze. Co byste mi doporučili? Obyčejné čočky jen na dálku ? Dekuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za další komentář. Na tuto otázku Vám nejsme schopni jednoznačně odpovědět, protože vzdálenost, na kterou se budete dívat pod hladinou bude relativní. Hloubka v moři je různá a navíc sklo brýlí nebo šnorchlovací masky mírně zkresluje. Z tohoto důvodu by byly asi multifokální čočky ideální, neboť budete vidět na všechny vzdálenosti. Jestliže jste již zvyklá na korekci presbyopie používat multifokální brýle, pak by neměla být korekce multifokálními čočkami problém. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk. Je škoda, že takto důležitou věc řešíte v relativně krátké době před odjezdem. Můžete si také zkusit ZDE vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem Johnson and Johnson spolupracuje. Můžete mít štěstí a bude mít Vaši dioptrickou kombinaci a s aplikací čoček Vám pomůže. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Krásný den.

Vladislava Hermanová

Dobrý den, prosim můžete mi pomoci s výběrem multifokálních kontaktních čoček? Dálka : p -4.75 / l -5 Blízko: p -2.25 / l - 2.50 Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci zraku budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,50 a adice High (-2,00D - +2,50D). Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Korekce multifokálními čočkami je již pro mozek velmi náročná a přivyknutí na novou korekci může trvat i několik týdnů. Proto je dobré začínat s korekcí postupně a nošení čoček postupně prodlužovat. Jestliže se čočky rozhodnete koupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček, není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martin Štrajt

Poradíte, prosím, s novými hodnotami multifokálů? Používám je už dlouho, takže jsem na ně zvyklý a jsou super. Pravé oko: dálka +1,25, blízko +3,00. Levé oko: dálka +1,50, blízko +2,75. Díky.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,25 a adice +1,75 (tedy vyberete adici Mid). Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie +1,50 a adice +1,25 (tedy vyberete adici Low). Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Petr Michal

Dobrý den, používám tyto čočky občas při sportu a na dovolené a vůbec si nemůžu stěžovat. Změnily se mi však oči a potřeboval bych poradit, jaké hodnoty zadat. Pravé oko dálka -3,00, blízko -1,75, levé oko dálka -3,00, blízko -1,50. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat pro pravé oko čočky s hodnotou dioptrie -3,00 a adice Low (+0,75D - +1,25D). Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a adice Mid (+1,50D - +1,75D). Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Lucie P.

Dlouho jsem se bránila používání kontaktních čoček, obzvlášť po tom, co jsem přešla na multifokální brýle. Chvíli mi trvalo si na ně zvyknout, ale světe div se, čočky jsou mi nyní moc příjemné. Navíc při sportování je to velmi pohodlné. Za mě velká spokojenost!

Vlastimil Baran

Dobrý den. Obdobný dotaz už tady byl, přesto. Na dálku potřebuji cca -3, resp. - 2,25. Abych mohl s čočkami číst, aktuálně používám čočky na obě oči jen -2. Nyní, asi s věkem,mi už tento "trik" nepomůže. Zvláště za umělého světla nebo velmi malé písmo nedokážu s čočkami číst. Na čtení ale žádné dioptrie nepotřebuji. Jaké nastavení dioptrií multifokálních čoček mi doporučíte? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z Vašeho zápisu, bohužel, není jasné jaké přesné dioptrické hodnoty máte. Podle popisu situace se u Vás začíná rozvíjet presbyopie. Abychom Vám mohli doporučit vhodné dioptrické hodnoty, potřebovali bychom od Vás naměřené hodnoty na dálku i blízkou vzdálenost (včetně všech znamének +, - nebo =). Naměřené dioptrické hodnoty by neměly být starší než 1 rok. Jestliže nám údaje doplníte, rádi Vám pomůžeme. Bez nově naměřených hodnot si však netroufáme doporučit nic konkrétního. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Eva Grabacka

Dobrý den, mám zakřivení 8,7. Bude sedět i 8,4? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte hodnotu zakřivení 8,70 mm, měla byste se držet co nejblíže naměřené hodnotě. Rozdíl 0,30 mm je již velký a je velmi pravděpodobné, že by Váš tato čočka "škrtila". Multifokální čočky se zakřivením 8,70 mm jsou Dailies AquaComfort Plus Multifocal. Pokud byste chtěla pro jistotu zkontrolovat hodnoty pro nákup kontaktních čoček, napište nám brýlové hodnoty naměřené na dálku i blízkou vzdálenost (včetně všech znamének +, - a =), abychom Vám mohli vypočítat hodnotu adice. Pokud byste měla jiný dotaz, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Zdenka Zahrádková

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet multifokální čočky a na blízko nemám žádné dioptrie, proto nerozumím adici. Co bych měla vybrat v adici,, když na dálku mám na obě oči -2,00 a na blízko 0,00. Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Multifokální čočky korigují presbyopii. U této oční vady má pacient problém s viděním jak do blízka, tak do dálky a jsou tudíž naměřeny dioptrie do blízka i do dálky. Vám by měly stačit čočky se sférickou dioptrií. Můžeme Vám doporučit čočky TopVue One+, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Markéta Halecká

Dobrý den, potřebovala bych koupit kontaktní čočky Acuvue moist multifocal. Na vašem e-shopu jsem je našla, jen parametry na obrázku se trochu liší. Potřebovala bych D + 1,25 a mas. add + 1,75. Váš produkt má D -2, nevím zda by mi vyhovovaly. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji Halecká

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Fotky jsou pouze ilustrační. Není možné ani praktické zařadit do galerie fotografie balení všech kombinací parametrů čoček. Dioptrii i adici si vyberete nezávisle na produktové fotce v polích "dioptrie" a "add power". Pokud byste snad potřebovala s čímkoli pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.