Acuvue Oasys (6 čoček)

509 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Pondělí 12.6. vyberte parametry
Přidat do objednávky 199 Kč 179 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) 29 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) 69 Kč
PPL (1–2 dny) 59 Kč *
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - Acuvue Oasys (6 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení: 8.80, 8.40
Průměr: 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 14 dní
Propustnost kyslíku: 147 Dk/t
Množství vody: 38%
Název produktu: Acuvue Oasys
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
Vyrobeno z: Senofilcon A
Spaní s čočkami?: Ano
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

100%
394 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 06.06.2023)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (44)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Zuzana

Dobry den, mam novy predpis na okuliare od lekara, prave oko: SPH -4.00, Cyl: +1.50, Axis: 90. Lave oko: SPH -3.75, Cyl: +1.25, Axis: 60. Mozem poprosit o prevod hodnot na cocky? Vopred dakujem

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ten korigují torické (astigmatické) čočky. Torická varianta těchto čoček je Acuvue Oasys for Astigmatism. Tyto čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze s minusovými cylindrickými hodnotami. Protože máte cylindrické hodnoty plusové, bude nutné je přepočítat na minusové. Přepočet se promítne do celého zápisu. Ke korekci pravého oka tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -1,25 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -1,25 a osy 150°. Správně byste měla mít čočky odborně aplikované. Může se totiž stát, že teoretický výpočet nemusí odpovídat potřebám klienta. V takovém případě optrometrista může upravit dioptrické hodnoty tak, aby korekce zraku byla nositeli komfortní. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Jana Nováková

Dobrý den, oční lékařka mi řekla, že si mám koupit čočky -5 na levé oko a -6,25 na pravé oko (teď mám -4,75 a -6), ale dívám se, že čočky -6,25 se nedají koupit? Co byste mi prosím poradili. Děkuji. Nováková J.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pokud při úpravě brýlových dioptrických hodnot zůstane dioptrie na hodnotě, která se nevyrábí, obecně se doporučuje nižší hodnota. V tomto případě tedy hodnota dioptrie -6,00. Ovšem takto na dálku nejsme schopni říci, jestli pro Vás bude korekce dostačující. Jestliže již nyní pociťujete, že korekce na oku s čočkou o výši dioptrie -6,00 není dostačující, pak byste teoreticky mohla zkusit čočku s hodnotou dioptrie -6,50. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu vždy odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který v výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zakoupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Katka

Dobrý den, již několik let nosním čočky Acuvue Oasys, v poslední době mám pocit nepohodlí, dnes na kontrole mi lékařka doporučila jiný materiál čoček, jaké čočky byste mi prosím doporučili? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestli dlouhodobě nosíte jednu značku kontaktních čoček, mohlo dojít k tzv. získané averzi na materiál. Čočka je totiž stále "cizím" předmětem v oku, a to může časem odmítat materiál, který do té chvíle nečinil potíže. Dalším důvodem může být přirozené stárnutí oka, které začíná mít jiné nároky. Bohužel nevíme, co Vám nepohodlí způsobuje. Proto Vám nabídneme čočky, které budou velikostními parametry, co nejvíce odpovídat čočkám Acuvue Oasys, které jste si u nás doposud kupovala. Z našeho sortimentu čoček bychom Vám nabídli buď siklikon-hydrogelové čočky Bausch + Lomb ULTRA se zakřivením 8,70 mm nebo hydrogelové čočky Biomedics 55 Evolution se zakřivením 8,80 mm. Správně by však měla re-aplikace čoček proběhnout pod dohledem očního specialisty. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se nákup na internetu může stát. Dále bychom Vám z našeho sortimentu nabídli vhodné oční kapky, které mohou od případného nepohodlí ulevit a lze je kapat i na nasazené kontaktní čočky. Vaše potíže totiž mohou souviset i se stabilitou slzného filmu případně se syndromem suchého oka. Pro mírné potíže bychom Vám nabídli oční kapky Hylo Fresh a pokud máte oči více podrážděné mohly by pro Vás být zajímavé oční kapky Hylo Parin. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Andrea G.

Dobrý den, před měsícem jsem psala - moc díky za přepočet hodnot pro čočky. Sedí perfektně, korekce je dokonalá. A kapky na alergii, které jste mi doporučili jsou také parádní. Ještě jednou díky za vše.

Lucie

Dobrý den, s čočkami jsem spokojená, díky za rychlé dodání. Jen mě zarazilo (nikdy jsem si toho nevšimla), že vlastně nikde na krabičce není uvedeno, po jak dlouhé době čočky vyměnit? Tj není zřetelné, zda jsou 14tidenní nebo třeba měsíční... Kde na balení mohu tuto inforamci najít? Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Acuvue Oasys patří do kontaktních čoček se 14denní periodou výměny při denním nošení. To znamená, že každý večer se čočky z očí vyjímají, mechanicky čistí a ukládají se na noc k regeneraci do čerstvé dávky roztoku. Nebo čočky umožňují i tzv. prodloužené nošení, kdy je možné čočky nosit po dobu 7 dnů a 6 nocí v kuse. Prodloužená forma nošení ale zkracuje životnost čoček na 1 týden. Správně by měly být čočky vždy odborně aplikovány. Při aplikaci kontaktních čoček oční specialista zohlední kondici očí a může upravit i periodu výměny, eventuálně schválí klientovi prodlouženou formu nošení. Vrátíme-li se k Vašemu komentáři, uvádíte, že na krabičce informace o nošení čoček není a je tomu skutečně tak. Informace je však uvedena v příbalovém letáku, který je dostupný u každé objednávky s kontaktními čočkami Acuvue Oasys v zákaznickém účtu. Informace o nošení čoček Acuvue Oasys si můžete dále přečíst i na webových stránkách výrobce, které si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Andrea G.

Dobrý den, čočky nosím asi rok a jsou perfektní. Bohužel se mi teď zhoršil zrak a s původními hodnotami to už není ono. Můžu poprosit o převod brýlových hodnot pro čočky? Pravé -3,50, levé -3,00. Ještě bych se ráda zeptala na nějaké oční kapky vhodné na sezónní alergii, kterou s jarními dny opět očekávám. Tak abych byla připravená. Velmi děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. U levého oka se hodnota ještě upravovat nebude a proto můžete objednat čočku s hodnotou -3,00. Co se týká Vaší druhé otázky - zmírnění potíží spojených se sezónní alergií. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. oční kapky Vividrin ectoin nebo HYLO-DUAL. Oboje kapky můžete aplikovat i na kontaktní čočky. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Filip Jireček

Parádní čočky. Zkoušel jsem i jiné a vždycky jsem se k A.Oasys vrátil.

Hana Hložková

První den jsou "nejlepší na světě", max.4.den je můžu zahodit.. Na čočce je proti světlu viditelný matný kruh nebo fleky. Čistit prstem či víckrát denně nepomáhá, roztoky zkoušeny snad všechny na trhu, s peroxidovými je to nejhorší. Přešla jsem tedy na 1denní.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám líto, že s čočkami máte potíže. Skvrny na čočkách většinou vznikají v souvislosti s používáním nevhodné kosmetiky, např. mýdla na bázi olejů nebo mléka, mastného krému apod. Také je velmi důležité starat se o pouzdro na čočky - důkladně jej čistit a nejdéle po 3 měsících vyměnit. Máte-li podezření na vadnou šarži kontaktních čoček, můžete je samozřejmě reklamovat. Čočky společně s potvrzením o odborné aplikaci zasíláme k posouzení výrobci. Pokud byste potřebovala poradit, můžete nás ve všední dny mezi 7:30 a 16:00 kontaktovat na zákaznické lince. V případě dalších otázek jsme Vám plně k dispozici i zde. Hezký den.

Roman Belinov

Dobrý den, mám takové parametry: PE XDAP 0860 M0175 D1410 PE XDAP 0860 M0175 D1410 Jaké čočky můžete doporučit, nemůžu najít na webu. Dekuju

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Tento zápis je velmi nestandardní a bohužel je pro nás nesrozumitelný. Jestliže máte doma zprávu z měření či předpis na brýle, pošlete nám prosím jeho fotografii na info@alensa.cz. Bez oficiální zprávy si netroufáme doporučit Vám nic konkrétního. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Míra Krejčí

Spokojenost!

Barbora šťastna

Dobrý den , mám naměřeno P oko dioprie -6,75 , osa 80• cylindr -0,5 a L oko dioprie -6,5 , osa 110• a cylindr -0,5 . Jaké cocky si mám pořídit . Doteď jsem používala Acuvue oasys a byla jsem spokojena. Děkuji za odpověď. Šťastná.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ač se u Vás začíná projevovat astigmatismus, hodnoty cylindrů jsou prozatím nízké a bude potřeba je převést na sféru a hodnoty dioptrií dále upravit pro nákup kontaktních čoček. Ke korekci zraku tak nadále můžete používat tyto Acuvue Oasys. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,50. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -6,25. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Ondřej Král

Dobrý den, tyto čočky nosím dlouho a nemám výhrady. Bohužel mi ale byly na poslední kontrole naměřené cylindry. Ovšem pročítám si komentáře a na nízké hodnoty se nebere zřetel. Mám naměřeno pravé oko -4,25, cyl -0,50, 110°, levé oko -3,50, cyl -0,25, osa 95°. Jaké čočky si mám, prosím, pořídit? Předem díky za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte pravdu, torické čočky se vyrábějí až od určité hodnoty cylindrů. Ve Vašem případě tedy můžete i nadále používat tyto sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotu dioptrie -3,25. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Hana Kotounová

Dobrý večer, je zakřivení důležité pro komfort nošení čoček? Jde mi o to, že syn měl jednodenní se zakřivením 8,3, teď má 14 denní se zakřivením 8.8 a stěžuje si, že mu nesedí. Může to být tím? Podotýkám 14 denní se zakřivením 8.8 mu byla doporučena. Ne , ale vyšetřením, ale jen na dotaz jaké zakřivení by doporučili. Děkuji Kotounová

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, zakřivení je velmi důležitý parametr. Při odborné aplikaci čoček oční specialista na základě naměřeného zakřivení a průměru oka vybírá vhodné čočky. Zakřivení čočky v podstatě kopíruje zakřivení oka. Když je zakřivení čočky menší, než je zakřivení oka, čočka oko "škrtí". Když je zakřivení čočky větší, než je zakřivení oka, čočka v oku "plave", a to je pravděpodobně případ Vašeho syna. Čočka se mu v oku jednoduše pohybuje, a to není nic příjemného a může se to projevit i ve kvalitě korekce zraku. Jestliže Vašemu synovi vyhovovaly jednodenní čočky se zakřivením 8,30 mm lépe, bylo by dobré, držet se parametrů čoček, které mu na očích bez výhrad seděly. Pokud mu čočky Acuvue Oasys vyhovují z hlediska materiálu čoček, pak můžete vyzkoušet čočky Acuvue Oasys se zakřivením 8,40 mm. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Radek Moudrý

Acuvue Oasys jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá pohodlí a spolehlivost. Rozhodně je doporučuji každému, kdo hledá kvalitní a pohodlné kontaktní čočky.

Kristýna

Dobrý den, mám na PO Sph -0,50 CYL -0,25 a na LO Sph -0,75 CYL -0,25 jaké kontaktní čočky bych měla zvolit? Děkuji :)

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového předpisu se u Vás začíná projevovat astigmatismus. Hodnoty cylindrů jsou však prozatím příliš nízké a ke korekci zraku Vám nyní bude stačit klasická sférická čočka, např. tato. Pro pravé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -0,50. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou -0,75. Pokud s čočkami nemáte zkušenosti, doporučili bychom Vám ze začátku spíše zkusit jednodenní variantu. O jednodenní čočky není nutné nijak pečovat, ráno si jednoduše aplikujete dokonale čistou čočku, večer vyjmete a vyhodíte. Navíc pokud byste začátečnickou nezkušeností čočku poškodila, nebude finanční ztráta tak vysoká jako by se jednalo o vícedenní čočku. Nyní běží k jednodenní variantě Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe časově omezená akce Garance spokojenosti. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je za podmínek uvedených v prokliku vrátit a nepřijdete o svou investici. Rozhodnete-li se pro vícedenní variantu, nezapomeňte, že budete potřebovat i roztok k péči, např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
David

Dobrý den, chci se zeptat, kdysi jsem měl 2,5 dioptrie tak jsem si kupoval tyhle čočky, stejné dioptrie. Dneska mám pravé oko 4 dioptrie a levé 3,5 dioptrie a chtěl bych si je opět koupit. Jaké dioptrie bych měl tedy prosím zvolit? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U vyšších dioptrických hodnot je nutné brýlové dioptrické hodnoty upravit. Protože jste v zápise neuvedl znaménka, napíšeme Vám variantu pro krátkozrakost (minusová dioptrie) i dalekozrakost (plusová dioptrie).
Jestliže máte minusové dioptrie (mohou být též se znaménkem =), budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25.
Ovšem jestliže máte plusové dioptrie, budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,25 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75.
Pokud jste kontaktní čočky dlouho nenosil, zvažte odbornou aplikaci pod dohledem očního specialisty. Potřeby očí se s postupujícím časem mění a oční specialista Vám může pomoci. V případě, že se rozhodnete čočky koupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavel Novák

Zdravím, čočky používám už rok a nemám k nim výhrady. Můžu poprosit o kontrolu dioptrií? Dnes jsem byl v optice a nově mám PO -4,25, LO -4,75. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat čočky s následujícími hodnotami dioptrií: pravé oko -4,00, levé oko -4,50. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Julie

Dobrý den, prosím jaké bych měla zvolit kontaktní čočky? Pravé oko Sph -1,00, Cyl +0,25, axis 35. Levé oko Sph -1,00, Cyl +0,25, axis 130. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začíná projevovat astigmatismu. Naměřené hodnoty cylindrů jsou však v současné době příliš nízké a ke korekci zraku Vám budou stačit klasické sférické čočky, např. tyto měsíční silikon-hydrogelové čočky, s hodnotou dioptrie -1,00 pro obě oči. Správně byste však měla mít čočky aplikované očním specialistou, který Vám na základě měření vybere vhodné čočky. Vyberete-li si čočky sama bez odborné pomoci, mějte na paměti, že na nevhodné čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Máte-li zájem o měsíční silikon-hydrogelové čočky, mohli bychom Vám z našeho sortimentu nabídnout např. Biofinity, ke kterým v současné době běží akce Garance spokojenosti, případně TopVue Air se službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám nebudou čočky vyhovovat a budete splňovat podmínky akce, bude možné čočky vrátit a nepřijdete tak o svou investici. Budete-li mít další dotaz, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Zora H.

Dobrý den, čočky A Oasys nosím už dlouho. Potřebovala bych poradit, jaké hodnoty čoček si mám nově objednat. Pravé -4,50, levé -3,75. Děkuji a hezký den.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Nově budete potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -3,50. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Nicol Š.

Perfektní čočky. První, v kterých vydržím celý den.

Mariana

Dobrý den, mám nový předpis na brýle z optiky. Ráda bych si opět koupila čočky. Kdysi jsem zkoušela tyhle a chtěla bych se k nim vrátit. Pravé oko -3,50, levé oko -2,50. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. U levého oka se hodnota nezmění a budete tedy potřebovat čočku s dioptrií -2,50. Pokud byste měla další otázku, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Tomáš Dlouhý

Dobrý den, jsem dlouhodobý klient a čočky můžu vřele doporučit. Měl bych na Vás dotaz ohledně nových hodnot. Byl jsem v optice a nově mi naměřili pravé oko -3,00, levé oko -3,50. Předem děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové hodnoty dioptrií se upravují až od hodnot -3,50 resp. +3,25. U pravého oka tedy nedojde ke změně a budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Aneta Šafářová

Dobrý den požívám jednodenní čočky od stejné značky a rada bych vyzkoušela tyto 14 denní. Mám průměr 14.20, zakřivení 9.00 a dioptrie +1.50 a +3.00. Jaké rozměry bych měla zvolit

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Velikostní parametry těchto čoček jsou jiné než ty, na které jste zvyklá. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od naměřených hodnot Vašich očí. Protože neznáme velikost Vašich očí, nemůžeme s jistotou říci, jestli Vám po stránce velikostních parametrů čočky sednou. Další rozdíl je v materiálu. Vy jste zvyklá na hydrogelové čočky, zatímco Acuvue Oasys jsou silikon-hydrogelové. Nedokážeme Vám tak říci, jak Vám čočky budou vyhovovat. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a vyzkoušené. Vyhnete se tak nevhodné investici. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, zvolte zakřivení 8,80 mm. Hodnoty dioptrií zůstanou stejné. Mějte však prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Beáta Louková

Dobrý den, nosím dlouhodobě tyto čočky, vyhovují mi. Chtěla bych poprosit o radu s jednodenními čočkami. Jedu na dovolenou a na doporučení si chci vzít s sebou na koupání i jednodenní čočky. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout od stejného výrobce jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day. Jsou vyrobené ze stejného materiálu, mají velmi podobné vlastnosti i velikostní parametry. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Hodnotu zakřivení, prosím, zvolte dle zakřivení čoček, které nyní používáte. Průměr je sice větší než povolená mezní odchylka, ale nemělo by to ničemu vadit. Každý uživatel je ovšem jinak vnímavý a reakce na změnu čoček je velmi individuální. V současné době k jednodenním čočkám Acuvue Oasys 1-Day poskytujeme službu Garance spokojenosti, nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete tak o své peníze. Nemusíte se proto bát čočky vyzkoušet. Budete-li mít další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Martin Čížkovský

Vážení a milí budoucí nositelé kontaktních čoček!!! Nebudeme běhat kolem horké kaše a rovnou Vám povím; NEVÁHEJTE ANI VTEŘINU!!! Je mi 43 let a nosím čočky již od 16-ti let, a to Acuve v té době s jiným "prijmenim".. Tyhle čočky jsou naprosté bomby a už několik let mě ani nenapadne si je na noc vyndat. Dokonce je nevyndám ani po 14-ti dnech, spíše až tak nejdříve za dva měsíce, páč na ně prostě zapomenu a vyndám a vyměním je až když si uvědomím, že už zřejmě cítím nějakou tu uloženou bílkovinu. Dokonce v moři se můžete potápět a koukat pod vodou a čočky drží a nevyplavou. Jsou prostě dokonalé a jiné ani nezkoušejte, pokud nejste jedinej tvor na této planetě, kterému by neseděli. Je mi samotnému potěšující, že je můžu vynachválit, páč není tak skvělých a prakticky dokonalých výrobků vůbec ať už v jakémkoli odvětví. A ještě jedna super vychytávka pro začátečníky!!! Čočky mají rub a líc z důvodu zakřivení profilu, což nováčkům dělá problém než se to naučí. Ovšem když pěju ódu na dokonalost, tak nějaký inženýr myslel i na nováčky a na boku čočky jsou zřejmě asi tuším nějakou jemnou laserovou technologií číslice 123, což naruby to pozná i malé dítě. A prostě pohodlné, skvělé a kdo nad tím bude váhat po přečtení mého komentáře je buď gay, nebo... A to se neříká!!!

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, velice Vám děkujeme za komplexní recenzi na tento produkt. Rádi bychom ovšem reagovali na několik informací. Píšete, že čočky nosíte déle, než je určená doba používání. Pokud však nosíte tyto čočky v prodlouženém režimu nošení, je výrobcem stanovena doba nošení na 7 dní a 6 nocí (životnost čoček se v takovém režimu nošení zkracuje). Taktéž koupání s čočkami má svá pravidla. Slaná mořská voda může čočky poškodit, písek se může dostat pod kontaktní čočku a poškrábat a poškodit oko. Tímto přístupem riskujete infekce očí a dlouhodobé komplikace. Na našem webu v sekci Informace, naleznete články, které se věnují právě riziku přenášení nebo sportování s aplikovanými kontaktními čočkami. Pokud byste měl nějaké otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Renata

Dobrý den, byla jsem u optika a naměřil mi hodnoty PO -3,25, LO -3,5. Můžu poprosit o radu, jaké čočky si mám objednat? Tyto čočky mi byly doporučeny. Předem díky.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Hodnoty dioptrií je nutné upravovat od -3,50 resp. +3,25. U pravého oka tedy nedojde ke změně a budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. U levého oka bude nutné naměřenou hodnotu dioptrie upravit a dostanete se tak také na hodnotu -3,25. Pokud budete mít další otázku, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Alena Víznerová

Perfektně padnoucí čočky! Nosím bez problémů i na spaní.

Daniel Krupka

Dobrý den, čočky nosím přes den, vše bez potíží, dle lékaře můžu v čočkách i spát. Rád bych - kvůli dovolené vyzkoušel i spaní v čočkách, ale nejsem si tím úplně jistý. Vážně je možné mít čočky v oku nepřetržitě?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, tyto čočky jsou určené výrobcem i k nepřetržitému nošení, ovšem zkrátí se tím životnost čočky. V takovém případě lze mít čočku v oku 7 dní a 6 nocí a následně je nutné jí vyměnit za novou. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám krásný den.

Ivona Lukešová

Dobrý den, dlouhodobě používám tyto čočky, bohužel mi však nyní byl naměřen i cylindr - pravé oko -2,50, cylindr -0,50, osa 38°, levé oko -1,75, cylindr -0,50, osa 60°. Můžete mi poradit, jaké čočky si mám objednat? Předem moc díky za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv Vám byl naměřen cylindr a začíná se u Vás projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus, hodnota cylindru je prozatím příliš nízká a ke korekci zraku Vám budou nadále postačovat sférické kontaktní čočky. Můžete tedy pokračovat v používání těchto čoček, které máte vyzkoušené a vyhovují Vám. Pro nákup kontaktních čoček je ovšem nutné brýlové hodnoty přepočítat. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,75. Pro levé oko bude mít kontaktní čočka hodnotu dioptrie -2,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Milena Š.

Dobrý den, tyto čočky mám aplikované kontaktologem a jsem s nimi nad míru spokojená. Čočky jsou pohodlné celý den a nic mě nedráždí. Ráda bych ale požádala o radu s novými parametry - pravé oko +3,00, levé oko +3,50. Předem moc děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U pravého oka zůstane hodnota pro nákup kontaktních čoček stejná, tedy +3,00 dioptrie. U levého oka dojde již k posunu a budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +3,75. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.

Laura Novotná

Parádní čočky, přešla jsem na ně z jednodenních a super! Konzultovala jsem s odborníkem i spaní v čočkách a naštěstí to můžu praktikovat. Je to neuvěřitelně pohodlné. Vzbudit se a hned perfektně vše vidět a poznat, co to je ;)

Alena Dostálová

Dobrý den, když mám předpis na brýle na blízku +4,0 a +3,75 na dálku +2,75 a 2,5 jaké mám volit čočky ?Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte naměřené hodnoty na dálku i blízkou vzdálenost, tak Vás trápí presbyopie, kterou korigují multifokální čočky. Jestli jsme Váš zápis vyhodnotili správně, pak máte následující hodnoty:
první oko z Vašeho zápisu: dioptrie na blízko +4,00 a na dálku +2,75
druhé oko z Vašeho zápisu: dioptrie na blízko +3,75 a na dálku +2,50
Z těchto údajů jsme tedy vycházeli pro výpočet adice. Pro nákup čoček byste pak zadávala:
první oko z Vašeho zápisu: hodnota dioptrie +2,75 a adice +1,50
druhé oko z Vašeho zápisu: hodnota dioptrie +2,50 a adice +1,50
Jestliže s čočkami začínáte, bylo by ideální podstoupit před nákupem na internetu odbornou aplikaci pod dohledem očního specialisty. Pokud se však rozhodnete k aplikaci sama, doporučovali bychom zvolit nejprve jednodenní čočky např. 1 Day Acuvue Moist Multifocal (u těchto čoček byste volila hodnotu adice "Mid"). O jednodenní čočky nemusíte pečovat. Jednoduše si berete každý den nové. Pokud byste čočku při začátečnické neobratnosti poškodila, finanční ztráta pro Vás nebude velká. Pokud byste měla další otázky, nebo jsme Váš zápis vyhodnotili mylně, napište nám. Hezký den.
Martina Liršová

Dobrý den, mohou se čočky nosit v kuse i na spaní? Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, tyto čočky lze nosit nepřetržitě po dobu 7 dnů. Při kontinuálním (nepřetržitém) nošení výrobce zkracuje periodu výměny čoček za nové ze 14 na 7 dnů. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Vojtěch Pánek

Konečně jsem našel čočky, který mě nedráždí v oku a jsou pohodlný celej den. Občas v nich i spím a ani to mi nedělá problémy. Za sebe můžu doporučit!

Petra

Dobrý den, používám 14 denní čočky acuve oasys 8,4 průměr 14,0. Ráda bych přešla na měsíční čočky, které by pro mě byly v hodne? Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Měsíční čočky se stejnými velikostními parametry nabízí i stejný výrobce, a proto by pro Vás mohly být čočky vhodné. Jedná se o kontaktní čočky Acuvue Vita. Takto na dálku Vám, bohužel, nejsme schopni zaručit, že Vám čočky bez výhrad sednou. Pokud máte možnost si čočky vyzkoušet pod dohledem svého očního specialisty, využijte toho. Vyhnete se tím nevhodné investici na internetu, neboť nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Karla C.

Dobrý den, chtěla bych přestoupit z čoček Top Vue Air na Acuvue Oasys , ale mám zakřivení 8,60 a průměr 14,2. V nabídce máte zakřivení 8,40 a 8,80, chci se zeptat , jestli je to problém a jaké zakřivení by jste mi doporučili. Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Obecně se udává povolená mezní odchylka pro průměr i zakřivení ±0,20 mm s tím, že důležitějším parametrem je zakřivení. Na tom velmi závisí, jak čočka bude na oku sedět. Je-li zakřivení malé může čočka oko "škrtit". Je-li naopak zakřivení velké, čočka v oku "plave". Teoreticky byste se do velikostních odchylek u těchto čoček vejít měla, ale takto na dálku Vám nejsme schopni doporučit které zakřivení by pro Vás bylo vhodnější. Každý uživatel vnímá rozdíly zcela individuálně. Pokud zvažujete re-aplikaci kontaktních čoček obraťte se na Vašeho očního specialistu. Ten by Vám měl kontaktní čočky poskytnout k vyzkoušení, nebo Vám pomůže najít jiné čočky, které Vám však budou po všech stránkách vyhovovat. Následné nákupy na internetu se tak pro Vás nestanou nevhodnou investicí. Pokud byste však přesto chtěla čočky hledat sama, doporučili bychom Vám spíše kontaktní čočky Air Optix Aqua, které odpovídají Vašim velikostním parametrům a jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Rubes

Kvalitní čočky

Žaneta Cejnarová

Nyní jsme nosila PureVision® 2 HD.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za doplnění. Budeme tedy vycházet z toho, že s čočkami PureVision 2 jste byla spokojená. Čočky jsou silikon-hydrogelové a mají tedy vysokou prodyšnost. Acuvue Oasys by Vám vlastnostmi materiálu měly teoreticky vyhovovat. PureVision 2 mají zakřivení 8,60 a u nových čoček byste se této hodnotě měla co nejvíce přiblížit. U Acuvue Oasys se zakřivení liší o 0,20. Většině nositelů více vyhovuje zakřivení nižší, protože mají pocit, že jim čočka na oku lépe a "pevněji" sedí. Bohužel Vám nemůžeme garantovat, že pro Vás budou čočky Acuvue Oasys se zakřivením 8,40 zcela vyhovující. V ideálním případě, byste měla navštívit kontaktologa, u kterého nové čočky vyzkoušíte. Pokud ale dáváte přednost nákupu online, doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Premium, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Čočky TopVue Premium jsou navíc dostupné i v balení po 1 kontaktní čočce. V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Žaneta Cejnarová

Dobrý den, chtěla bych zkusit 14 denní čočky, zatím jsem používala měsíční, ale nevím jaké zakřivení si objednat, vada -8,5 a - 7,00 dioptrie. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pokud jste byla s měsíčními čočkami spokojená, nové čtrnáctidenní čočky by se měly svými parametry vašim dosavadním čočkám co nejvíce blížit. Napište nám prosím více podrobností o čočkách, které jste dosud nosila - ideálně značku i parametry a rádi Vám pak poradíme s výběrem čoček čtrnáctidenních. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jana Bergmannova

Mám od vás kontaktní čočky ale přes paní doktorku je možné si obědnat přímo u vás děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za komentář. Pokud Vám oční specialista doporučil tyto konkrétní kontaktní čočky, můžete si je objednat online u nás. Pokud budete potřebovat poradit, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

magda frýdlová

dobrý den, mám vysokou adici 2,5. U těchto čoček není možné ji navolit? A pokud bych spala s čočkami, jak dlouho se mohou kontinuálně nosit? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, díky za otázku. Tyto čočky jsou sférické. Lze s nimi korigovat vidění do dálky a do blízka. Pro korekci presbyopie slouží multifokální varianta těchto čoček - Acuvue Oasys for Presbyopia. První aplikaci těchto čoček by měl určitě provést kontaktolog. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.
Eva

Tyto čočky nosím dlouho, sice nejsou úplně pohodlné na konci nošení, ale zatím jsem nenašla lepší.

Josef

Můžu doporučit

Jan

Používám dlouho, skvělé čočky!