Acuvue Vita (6 čoček)

749 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 15.7. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat do objednávky 199 Kč 179 Kč
Jiná balení
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) 59 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) 69 Kč
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - Acuvue Vita (6 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení: 8.80, 8.40
Průměr: 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 147 Dk/t
Vyměnit za: 30 dní
Množství vody: 41%
Název produktu: Acuvue Vita
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
Spaní s čočkami?: Ne
Vyrobeno z: Senofilcon C
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

97%
279 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 01.07.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (32)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Karla Bobelová

Přela jsem na ně z čoček acuvue oasys a zatím mi měsíční vyhovují víc. Měla jsem jen trochu strach, jestli opravdu čočky vydrží celý měsíc a je to úplně bez problému.

Anna

Nosím je na doporučení oční lékařky a jsem s nimi spokojená. Předtím jsem měla čočky jednodenní a tyhle vícedenní mi vyhovují určitě víc. Můžu doporučit.

Vilémová Dana

Dobrý den, existují tyhle konkrétní čočky i v jiné variantě? Potřebuji astigmatické. Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Tato varianta čoček existuje. Jsou to Acuvue Vita for Astigmatism. V tuto chvíli ale v ČR nejsou oficiálně dostupné. Pokud bychom Vám mohli s něčím pomoci, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Linda

Dostala jsem je na vyzkoušení u oční, ale nakonec jsme vybraly jiné čočky. Taky od johnsonu, ale byly mi při nošení příjemnější. Tyhle nebyly úplně špatné, ale prostě jsem našla lepší.

Barbora Vaňková

Jaký roztok byste mi k čočkám Vita doporučili, prosím? Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Můžeme Vám doporučit například roztok Laim-Care. Jde o víceúčelový univerzální roztok. Jeho použití je velice snadné. Čočky perfektně čistí a dodává jim potřebnou vlhkost pro pohodlné nošení. Čočky s roztokem můžete koupit ve výhodném balíčku. Přejeme Vám hezký den.
Filip

Dobrý den. Můžu v čočkách občas přespat? Filip

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Výrobce spaní s kontaktními čočkami Acuvue Vita nedoporučuje. Přejeme hezký den.

Nikol

Nehodlám měnit. Po celý den jsou pohodlné. S minulými čočkami jsem musela používat kapky, tady ale nemusím.

Pavlína Mel.

Dobrý den, mám nově brýle -3,00 a -2,50. Jaké hodnoty mám teď zvolit pro čočky? Acuvue Vita mám už rok a jsem spokojená. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. K úpravě brýlových hodnot pro nákup kontaktních čoček dochází až od dioptrie -3,50 resp. +3,25. Ve Vašem případě tedy ještě ke změně nedojde a budete tedy potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00 a -2,50. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Hanka Válová

Dobrý den, tyto čočky nosím dlouho a jsou perfektní. Můžete mi poradit, jaké kapky na suché oči můžu s čočkami používat? Předem děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. kapky HYLO CARE s kyselinou hyaluronovou a dexpanthenolem. Tyto kapky jsou určené k péči o suché a podrážděné oči. Pokud by Vaše potíže přetrvávaly, obraťte se na Vašeho očního lékaře. V případě dalších otázek jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Robert Hájek

Dobrý den,jsou čočky vhodné i pro celoměsíční nošení,tzn.i přes noc?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky nejsou určené ke kontinuálnímu režimu nošení. Chcete-li čočky nosit nepřetržitě, mohli bychom Vám od stejného výrobce nabídnout čočky Acuvue Oasys. Rádi bychom Vás upozornili, že byste měl mít čočky re-aplikované očním specialistou. Pokud si čočky vyberete sám, bez odborné pomoci, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit případnou reklamaci. Rovněž doporučujeme konzultovat s odborníkem kontinuální režim nošení kontaktních čoček. Není totiž vhodný pro každého. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Veronika G.

Dobrý den, čočky mi vyhovují jak materiálem, tak svým malým zakřivením. Drží hezky v očích, neplavou jako ty, které jsem dosud vyzkoušela. Mám ovšem nové dioptrické hodnoty - na pravém -4,00, na levém -4,75. Poradíte, jaké objednat? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -4,50. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Miluška B.

Dobrý den, čočky Acuvue Vita nosím už několik let. Nechci je měnit, protože mi nad míru vyhovují. Mám ale nový brýlový předpis, brýle objednávám taky u vás a jsou perfektní. Můžete mi zkontrolovat hodnoty a poradit, jaké objednat u čoček? Pravé oko -3,50, levé oko -4,00. Moc díky.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -3,75. Pokud byste měla další otázky, ozvěte se, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Přemek S.

Dobrý den, když jsem doteď nosil čočky se zakřivením 8,6, jaké zakřivení mi u A.Vita bude sedět lépe? Děkuji za radu.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel pro Vás nemáme jednoznačnou odpověď. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Jelikož uvádíte pouze hodnotu kontaktních čoček, které jste dosud nosil, nemůžeme Vám poradit. Každopádně by re-aplikace kontaktních čoček měla probíhat pod odborným vedením. Např. ZDE si můžete najít nejbližšího očního specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si čočky vyberete sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Pavlína Levá

Konečně čočky s malým zakřivením, které mi nedráždí oči! Sedí mi parádně.

Kateřina S.

Dobrý den, čočky nosím dlouhodobě a nechci je měnit. Mám ovšem nové parametry od očního. Můžete mi je prosím zkontrolovat a napsat, zda si mohu objednat čočky podle brýlových hodnot? Děkuji Pravé i levé oko +3,25

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +3,50. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Martina T

Perfektní čočky, vyhovuje mi malé zakřivení.

Dušan Král

Dobrý den, poprosil bych o radu s novými hodnotami pro nákup čoček. Pravé -3,00, levé -2,00. Díky, Dušan

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Hodnoty dioptrií z brýlového předpisu se upravují pro nákup kontaktních čoček až od hodnot -3,50, resp. +3,25. Ve Vašem případě tedy hodnoty zůstanou stejné. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu -2,00. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Aleš K.

Dobrý den, čočky jsou perfektní, nedráždí mě v oku, po celý den komfortní. Nově mám naměřené cylindry -0,50. V předchozích komentářích ovšem vidím, že při takové hodnotě cylindru můžu dál nosit sférické čočky, je to tak? PO -2,50, cylindr -0,50, osa 110° LO -1,75, cylindr -0,50, osa 75°. Předem díky za ochotu.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Ano, je to tak, jak píšete. Pokud jsou hodnoty cylindrů do ±0,50, převádíme je na sféru. Ke korekci zraku tak stačí klasické sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,75. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,00. V případě dalších otázek nám napište, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Marek Kroupa

Zdravím, tyto čočky používám již dlouho a nemám výhrady. Ovšem poslední dobou mě po celodenní práci s počítačem pálí oči. Mohli byste mi doporučit nějaké kapky, které by zmíněné potíže zmírnily? Předem moc děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Popisované potíže jsou při dlouhodobé práci s počítačem běžné. Z našeho sortimentu očních kapek bychom Vám mohli nabídnout např. zvlhčující oční kapky HYLO COMOD. Tyto kapky poskytují zvlhčení a rehydrataci očím a je možné je používat i s aplikovanými kontaktními čočkami. Budete-li mít další otázku, napište nám, velmi rádi Vám poradíme. Hezký den.
Kamila

Dobrý den, kontaktní čočky nosím už 15 let, ale vždy jen klasické, jednodenní. Chtěla bych vyzkoušet měsíční. Proto bych Vás chtěla poprosit o radu, jaký roztok vybrat a jak a hlavně v jakém obalu s roztokem čočku přes noc nechat? Je třeba si pouzdro na čočky doobjednat? Nebo jej najdu v balení s čočkami? Děkuji moc za případnou odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu univerzálních roztoků bychom Vám mohli nabídnout např. Laim Care nebo roztok od výrobce těchto čoček Acuvue RevitaLens. K roztoku je dodáváno i pouzdro, v kterém budete čočky nechávat přes noc k regeneraci. Více informací o péči o čočky naleznete v článku na našem infoportálu. Pokud byste měla další otázky nebo potřebovala poradit s výběrem kontaktních čoček, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Patrik L.

Jedny z mála, které mě nedráždějí v očích.

Leona Š.

Dobrý den, Acuvue Vita nosím už dlouho a jsem s nimi spokojena. Bohužel mi teď byly naměřené hodnoty cylindru. Můžete mi poradit, jaké astigmatické čočky jsou nejvíce podobné těmto? Děkuji Pravé oko dpt -3,25, cylindr -0,50, osa 150° Levé oko dpt -3,00, cylindr -0,50, osa 125°

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte nově naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím nízká a ke korekci zraku Vám budou stále stačit klasické sférické čočky. Můžete proto dále používat tyto čočky, se kterými jste dlouhodobě spokojená. Naměřené brýlové hodnoty je však potřeba před nákupem čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pro levé oko budete shodou okolností také potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Romana Čírová

Můžete mi poradit nové parametry čoček, když mi bylo naměřeno PO -2,50, LO -2,00. Na A.Vita čočky jsem zvyklá už dlouho.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ve Vašem případě se hodnoty dioptrií ještě měnit nebudou a zůstanou stejné i pro nákup kontaktních čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Marie L.

Potřebuji malé zakřivení čoček, takže mi jen tak nějaké nesedí. Tyhle jsou ale super!

Libor Cajml

Můžete mi poradit s parametry pro kontaktní čočky? Tento typ čoček nosím od podzimu a jsem spokojen, bohužel se mi zhoršil zrak a mám nově naměřené hodnoty PO -3,75, LO -3,00. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete nyní potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50. u levého oka se prozatím hodnota dioptrie nezmění a budete tedy potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Lenka S.

Mohla bych poprosit o pomoc - potřebovala bych poradit, jaké hodnoty dioptrií objednat, když mi nově u optometristy naměřili PO -3,50, LO -3,00. Čočky nosím dlouho a jsou moc pohodlné. Předem děkuji za ochotu.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pro levé oko zůstane hodnota dioptrie beze změny, tedy -3,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám hezký den.

Adam Michálek

Dobrý den, chtěl bych vyzkoušet tyto čočky, ale nemám žádné zkušenosti. Od optometristy mám naměřené hodnoty PO -2,25, LO -1,75. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ve Vašem případě můžete objednat kontaktní čočky s hodnotami, které naměřil oprometrista. Tedy pro pravé oko -2,25 dioptrie a pro levé oko -1,75 dioptrie. Hodnoty dioptrií se upravují až od hodnoty -3,50 resp. +3,25. Správně byste měl mít ovšem před nákupem kontaktních čoček na internetu čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Na této mapě si můžete najít specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto kontaktních čoček. Jedná se zpravidla o placenou službu, je to ovšem investice, která se do budoucna vyplatí. Pokud si přeci jen chcete vybrat čočky sám, doporučili bychom Vám na začátek jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day od stejného výrobce. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat, ráno aplikujete dokonale čistou čočku, večer vyjmete a jednoduše vyhodíte. Naučíte se s čočkami manipulovat a pokud by náhodou došlo k poškození čočky, finanční ztráta nebude tak vysoká, jako by se jednalo o čočky vícedenní. K těmto čočkám v současné době navíc nabízíme službu Garance spokojenosti. Čočky můžete vyzkoušet a pokud by Vám nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Marie Klímová

Dobrý den, poradíte mi, jaké hodnoty čoček objednat - dnes jsem byla u optometristy a naměřil mi nově PO -3,50 a LO -3,25. Tyto čočky nosím dlouho a vyhovují mi ve všech směrech. Předem díky.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25. U levého oka zůstane hodnota dioptrie stejná, tedy -3,25. Pokud byste měla další otázky, napište, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Martin Z.

Dobrý den, čočky používám a jsem s nimi spokojen. Nerad bych je měnil. Bohužel jsem alergik a začíná opět "parádní" období, kdy kvete všechno a mívám potíže. Můžete mi poradit, jak zpříjemnit nošení čoček? Předem díky za tip.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vzhledem k tomu, že Vám tyto kontaktní čočky vyhovují a cítíte potíže pouze nyní v pylové sezóně, doporučili bychom Vám alergii zmírnit vhodnými očními kapkami. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli doporučit např. oční kapky Hylo-Dual nebo Vividrin ectoin. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Jana Lucká

Musím souhlasit s předchozími názory, čočky jsou super. Dlouho jsem hledala a doufám, že nebudu muset měnit.

Rosťa

Konečně čočky, které mi vyhovují po všech stránkách. Doufám, že nebudu muset měnit.

RJ

Dobrý den! Tyto čočky mají uvedonou výměnu za 30 dní, ale nejsou vhodné na spaní. Můžete vysvětlit? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U kontaktních čoček je potřeba rozlišovat režim nošení (tj. jak dlouho lze mít čočky aplikované - denní, prodloužený, kontinuální) a frekvenci výměny (tj. za jak dlouho musíte čočky vyměnit za nové - denní, 14 denní, měsíční…). Tyto čočky jsou s denním režimem nošení, nasadíte si je tedy vždy ráno, večer vyjmete a uložíte do roztoku - po dobu 30 dnů od prvního použití. Po uplynutí této doby je nutné čočky vyhodit a použít nové. Pokud hledáte čočky, ve kterých je možné i přespávat, můžeme Vám nabídnout čočky Biofinity s kontinuálním režimem nošení. Tyto čočky lze nosit 30 dnů nepřetržitě bez nutnosti vyjmutí z oka. Kontinuální režim nošení však není vhodný pro každého a musí ho doporučit oční specialista. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.