Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (6 čoček)

818 Kč
100% doporučuje
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
Skladem
Kdy odešleme? Středa 29.3. vyberte parametry
Přidat do objednávky 179 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
199 Kč
179 Kč
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Torické čočky Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism

Měsíční čočky ze silikon-hydrogelového materiálu pro korekci astigmatismu. Torické čočky Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism mají vysoce prodyšný materiál s modrým zabarvením, které usnadňuje manipulaci.

Čočky se ihned po nasazení velmi rychle usadí ve správné pozici a během nošení nedochází k nežádoucí rotaci, která by mohla negativně ovlivnit vidění. Čočky jsou v oku stabilní a stejně tak je stabilní a ostrý viděný obraz.Pokud jde o propustnost kyslíku těchto čoček, možná vás zajímá, proč je rozdíl mezi hodnotami zde v tabulce parametrů a na vaší krabičce kontaktních čoček Air Optix. Nejedná se o chybu, čísla jsou správně: Na našem webu uvádíme číslo vyjadřující propustnost kyslíku v závislosti na tloušťce čočky (Dk/t). Toto číslo vzniká vydělením hodnoty propustnosti kyslíku čočky (Dk) hodnotou tloušťky čočky (t). Většina výrobců kontaktních čoček uvádí právě hodnotu Dk/t, kterou vidíte i na našich stránkách. Na krabičce vašich čoček Air Optix může být nicméně uvedena hodnota Dk.

Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism jsou čočky měsíční a výrobcem Alcon jsou schváleny i na prodloužené a kontinuální nošení.

Materiál plný technologií

Torické čočky Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism si společnost Alcon ošetřila hned dvěma technologiemi. O to, aby čočky byly neustále v oku příjemné a bohatě lubrikované, se stará technologie HydraGlyde®. Díky ní se materiál čoček nevysouší a čočka je neustále pohodlná. Druhá technologie má název SmartShield™. Na čočkách vytváří ochranný štít, který se stará o to, aby materiál zůstával čistý. Výrazně snižuje procento nečistot, které se na čočce usazují.

Kontaktní čočky Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism jsou také dostupné v balení po 3 čočkách.

Parametry produktu - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Průměr: 14.50
Zakřivení: 8.70
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 108 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dní
Množství vody: 33%
Název produktu: Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Vyrobeno z: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

100%
35 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (4)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Eva Madošová

Dobrý deň, mohla by som poprosiť o pomoc s výberom kontaktních čoček? Mám recept na brýle: Pravé oko: Dioptrie +2 - dioptria je jasná. Ľavé oko: sféra dioptrie -1, Cylindr Dp -1 a Cylindr Osa 175 - toto neviem prepočítať na typ čočky. Kontaktní čočky nosím už veľa rokov, práve značku Air Optix, len mi bol teraz nameraný astigmatizmus. ďakujem

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte na levém oku nově naměřenou hodnotu cylindru a osy, pak se jedná o astigmatismus. Je to velmi častá refrakční vada, kterou korigují torické (astigmatické) čočky jako jsou např. tyto Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Torické čočky se však vyrábějí v omezeném rozsahu, a tak je nutné brýlové hodnoty pro nákup čoček upravit. Ke korekci levého oka tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste měla mít vždy čočky před nákupem odborně aplikované. Jsou případy, kdy je nutné teoretický výpočet pro kontaktní čočky osobně upravit. Vzhledem K Vašim rozdílným sférických dioptriím (pravé oko máte dalekozraké s plusovou dioptrií a levé oko máte krátkozraké s minusovou dioptrií v kombinaci s astigmatickou vadou), bychom Vám doporučili navštívit vhodnou optiku, kde se zaměřují na aplikaci kontaktních čoček. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Ivan ISKOV

Dobrý den, roky používám od fy. ALCON kon. čočky Air Optix Night and Day Aqua; PWR +3,5; BC 8,6; DIA 13,8 ; u obou očí stejné. Objevila se nutnost astigmatické korekce a byly mi doporučeny torické čočky s hodnotami PWR +4,25 (přepočet); Cylindr -0,75; Osa 80°, s hodnotami BC 8,6 a DIA 13,8 stejnými nebo nejbližšími (pro obě oči stejné). Rád bych nadále zůstal u mně osvědčené fy. ALCON, s "měsíční" variantou, ale u tohoto typu - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism - tápu, zda je možné tyto torické čočky zvolit, když některé parametrové hodnoty u tohoto typu nejsou vyráběny. Případně, že tyto nebude možno využít, jaké jiné torické čočky, na výše uvedené hodnoty, doporučujete. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Astigmatismus je poměrně častá refrakční vada. Torické (astigmatické) čočky se však obecně vyrábějí s větším průměrem, který zřejmě souvisí s optikou čočky. Takže u průměru v případě astigmatismu není prostor pro kompromis. Nicméně důležitějším parametrem je vždy zakřivení. Pokud má čočka dobré zakřivení, kopíruje perfektně oko a čočka tak perfektně sedí. Každý uživatel však na změny reaguje jinak, a tak Vám nemůžeme s jistotou říci, jak Vám nové čočky sednou. Pokud máte z nákupu obavy, můžete si na této mapě vyhledat očního specialistu, který se společností Alcon spolupracuje. Při re-aplikaci čoček by Vám určitě poskytl zkušební čočky. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Jestliže se však rozhodnete čočky nakonec zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jaroslava Pažoutová

Dobrý den,dcera má na P oku -1,5 a na L -1,75 dioptrií.Kontaktní čočky nosí obě -1.75 (Air optix aqua).Nyní má diootrie stejné,ale už dostala na brýle cylindry (teď s nimi lépe vidí,potřebuje tedy změnu i u čoček).Ptala se v optice a pouze se dozvěděla,že na cylindr -0,5 P i L to u čočky nejde.Osa P 165, L 170. Poradíte prosím,aby viděla stejně dobře i s čočkami? Děkuji Pažoutová

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, torické (astigmatické) čočky se vyrábějí až od hodnoty cylindru -0,75. Pokud je hodnota cylindru nižší, je nutné ji přepočítat ji na sféru. Jestliže jsme pochopili změny správně, má Vaše dcera na pravém oku hodnotu dioptrie -1,50, cylindru -0,50 a osy 165°. A na levém oku má hodnotu dioptrie -1,75, cylindru -0,50 a osy 170°. V takovém případě může dcera dál nosit své oblíbené čočky Air Optix Aqua. Pro pravé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a pro levé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Kateřina Zettlitzerová

Dobrý den, po přeměření zraku mám následující výsledky: Pravé: -2,75; Cylindr 0,5, osa 168° Levé: -4,25; Cylindr 0,5; osa 170° Vždy jsem nosila čočky se zakřivením 8,6 a průměrem okolo 14,2 (nejlépe mi seděly Air Optix Plus HydraGlyde) Děkuji :)

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké, a proto je bude nutné převést na sféru. Tudíž budete moct zůstat u kontaktních Air Optix Plus HydraGlyde, na které jste zvyklá. Ve Vašem dioptrickém zápisu jste neuvedla u cylindrické hodnoty znaménko, proto Vám napíšeme obě varianty. Vy si před nákupem hodnotu cylindru překontrolujte.
Pokud bude cylindrická hodnota plusová, budete potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,75.
Jestliže je Vaše cylindrická hodnota minusová, pak budete pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -4,25.
Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.