Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (6 čoček)

953 Kč
100% doporučuje
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 15.7. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat do objednávky 199 Kč 179 Kč
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Průměr: 14.50
Zakřivení: 8.70
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 108 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dní
Množství vody: 33%
Název produktu: Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Vyrobeno z: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

100%
71 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (7)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Natálie Šottlová

Dobrý den, používám Vaše kontaktní čočky. Vždy mi je objednávala lékařka, nyní si je ale potřebuji objednat sama. Podle výpisu dioptrí mám mít na pravém oku sféru dioptrií +5, Cylindr -2 a osu 20 stupňů. Na levém oku sféra dioptrie +5,50, cylindr -2 a osa 160 stupňů. Při zadávání těchto parametrů jsem narazila na problém, že nenabízíte cylindr -2. Prosím o radu, který typ kontaktních čoček je pro mě nejvhodnější. Děkuji a zdravím, Natálie Šottlová

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty z Vašeho dotazu jsou pravděpodobně z brýlového zápisu. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. V takovém případě byste teoreticky měla mít ke korekci pravého oka čočku s hodnotou dioptrie +5,25, cylindru -2,25 a osy 20°. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie +6,00, cylindru -2,25 a osy 160°. Ideální by bylo, abyste si dioptrické hodnoty, které jsme Vám napsali, nejprve zkontrolovala s hodnotami na krabičkách čoček, které jste nosila. Předejdete tak nevhodnému nákupu. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Andrea

Dobrý den, byla jsem na přeměření zraku a naměřili mi tyto hodnoty: L oko dioptrie -1, cyl. -0,5, osa 180 a P oko dioptrie -0,5, cyl. -0,5 a osa 180. Doteď jsem používala čočky AirOptix Astigm, ale cyl. -0,75. Musím nejdříve tyto hodnoty nějak upravit, jelikož v nabídce je pouze od cyl. -0,75?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Cylindrické hodnoty do ±0,50 je nutno převést na sféru. Ke korekci zraku Vám tak nyní budou stačit klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -1,25. Jste-li zvyklá na tyto čočky, mohli bychom Vám od stejného výrobce nabídnout sférickou variantu Air Optix plus HydraGlyde. Čočky jsou vyrobené ze stejného materiálu, ovšem liší se ve velikostních parametrech. U zmíněných parametrů je tolerovaná mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Pokud se vejdete do této mezní odchylky, měly by Vám čočky teoreticky sednout. Každá re-aplikace čoček by však měla probíhat pod odborným vedením očního specialisty. Pokud si čočky vyberete sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Kateřina Hadačová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Používám tyto kontaktní čočky, jsem s nimi spokojená, perfektně sedí. Nicméně jsem alergik a letos je to dost náročné a i přes důkladnou hygienu je nemohu mít déle jak 3 týdny. Chtěla bych vyzkoušet přes pylovou sezónu jednodenní KČ. Existuje prosím nějaká vhodná jednodenní alternativa k těmto čočkám?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jednodenní čočky jsou v době pylové sezóny rozhodně lepší volbou než čočky vícedenní. Díky jednodenní periodě výměny nezatěžujete oči, protože si každý den berete nové, perfektně čisté a sterilní čočky. Z našeho sortimentu jednodenních čoček bychom Vám mohli nabídnout čočky Bausch + Lomb ULTRA One Day, které mají shodné velikostní parametry a jsou vyrobeny rovněž ze silikon-hydrogelového materiálu, jen z jiného typu. Bohužel takto na dálku Vám nejsme schopni říci, jestli Vám čočky sednou. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Nebo Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout hydrogelové čočky TopVue Elite+, které mají také shodné velikostní parametry. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Jestliže Vás trápí alergie, zvažte používání vhodných očních kapek, které mohou zmírňovat projevy alergie např. oční kapky Hylo Dual s obsahem ectoinu. Oční kapky vypláchnou z očí pylové částečky a současně zklidní podrážděné oči. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Eva Madošová

Dobrý deň, mohla by som poprosiť o pomoc s výberom kontaktních čoček? Mám recept na brýle: Pravé oko: Dioptrie +2 - dioptria je jasná. Ľavé oko: sféra dioptrie -1, Cylindr Dp -1 a Cylindr Osa 175 - toto neviem prepočítať na typ čočky. Kontaktní čočky nosím už veľa rokov, práve značku Air Optix, len mi bol teraz nameraný astigmatizmus. ďakujem

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte na levém oku nově naměřenou hodnotu cylindru a osy, pak se jedná o astigmatismus. Je to velmi častá refrakční vada, kterou korigují torické (astigmatické) čočky jako jsou např. tyto Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Torické čočky se však vyrábějí v omezeném rozsahu, a tak je nutné brýlové hodnoty pro nákup čoček upravit. Ke korekci levého oka tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste měla mít vždy čočky před nákupem odborně aplikované. Jsou případy, kdy je nutné teoretický výpočet pro kontaktní čočky osobně upravit. Vzhledem K Vašim rozdílným sférických dioptriím (pravé oko máte dalekozraké s plusovou dioptrií a levé oko máte krátkozraké s minusovou dioptrií v kombinaci s astigmatickou vadou), bychom Vám doporučili navštívit vhodnou optiku, kde se zaměřují na aplikaci kontaktních čoček. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Ivan ISKOV

Dobrý den, roky používám od fy. ALCON kon. čočky Air Optix Night and Day Aqua; PWR +3,5; BC 8,6; DIA 13,8 ; u obou očí stejné. Objevila se nutnost astigmatické korekce a byly mi doporučeny torické čočky s hodnotami PWR +4,25 (přepočet); Cylindr -0,75; Osa 80°, s hodnotami BC 8,6 a DIA 13,8 stejnými nebo nejbližšími (pro obě oči stejné). Rád bych nadále zůstal u mně osvědčené fy. ALCON, s "měsíční" variantou, ale u tohoto typu - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism - tápu, zda je možné tyto torické čočky zvolit, když některé parametrové hodnoty u tohoto typu nejsou vyráběny. Případně, že tyto nebude možno využít, jaké jiné torické čočky, na výše uvedené hodnoty, doporučujete. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Astigmatismus je poměrně častá refrakční vada. Torické (astigmatické) čočky se však obecně vyrábějí s větším průměrem, který zřejmě souvisí s optikou čočky. Takže u průměru v případě astigmatismu není prostor pro kompromis. Nicméně důležitějším parametrem je vždy zakřivení. Pokud má čočka dobré zakřivení, kopíruje perfektně oko a čočka tak perfektně sedí. Každý uživatel však na změny reaguje jinak, a tak Vám nemůžeme s jistotou říci, jak Vám nové čočky sednou. Pokud máte z nákupu obavy, můžete si na této mapě vyhledat očního specialistu, který se společností Alcon spolupracuje. Při re-aplikaci čoček by Vám určitě poskytl zkušební čočky. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Jestliže se však rozhodnete čočky nakonec zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jaroslava Pažoutová

Dobrý den,dcera má na P oku -1,5 a na L -1,75 dioptrií.Kontaktní čočky nosí obě -1.75 (Air optix aqua).Nyní má diootrie stejné,ale už dostala na brýle cylindry (teď s nimi lépe vidí,potřebuje tedy změnu i u čoček).Ptala se v optice a pouze se dozvěděla,že na cylindr -0,5 P i L to u čočky nejde.Osa P 165, L 170. Poradíte prosím,aby viděla stejně dobře i s čočkami? Děkuji Pažoutová

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, torické (astigmatické) čočky se vyrábějí až od hodnoty cylindru -0,75. Pokud je hodnota cylindru nižší, je nutné ji přepočítat ji na sféru. Jestliže jsme pochopili změny správně, má Vaše dcera na pravém oku hodnotu dioptrie -1,50, cylindru -0,50 a osy 165°. A na levém oku má hodnotu dioptrie -1,75, cylindru -0,50 a osy 170°. V takovém případě může dcera dál nosit své oblíbené čočky Air Optix Aqua. Pro pravé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a pro levé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Kateřina Zettlitzerová

Dobrý den, po přeměření zraku mám následující výsledky: Pravé: -2,75; Cylindr 0,5, osa 168° Levé: -4,25; Cylindr 0,5; osa 170° Vždy jsem nosila čočky se zakřivením 8,6 a průměrem okolo 14,2 (nejlépe mi seděly Air Optix Plus HydraGlyde) Děkuji :)

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké, a proto je bude nutné převést na sféru. Tudíž budete moct zůstat u kontaktních Air Optix Plus HydraGlyde, na které jste zvyklá. Ve Vašem dioptrickém zápisu jste neuvedla u cylindrické hodnoty znaménko, proto Vám napíšeme obě varianty. Vy si před nákupem hodnotu cylindru překontrolujte.
Pokud bude cylindrická hodnota plusová, budete potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,75.
Jestliže je Vaše cylindrická hodnota minusová, pak budete pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -4,25.
Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.