Biofinity (6 čoček)

569 Kč
99% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? čtvrtek 30.5. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat do objednávky 199 Kč 179 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
199 Kč
179 Kč
Přidat do objednávky
Jiná balení
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) 29 Kč *
PPL (1–2 dny) 59 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) 69 Kč
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - Biofinity (6 čoček)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení: 8.60
Průměr: 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 160 Dk/t
Vyměnit za: 30 dní
Množství vody: 48%
Název produktu: Biofinity
Vyrobeno z: Comfilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

99%
723 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (29)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Aneta Suková

Dobrý den, potřebovala bych poradit jako dioptrie kontaktních čoček si mám objednat. Byly mi nově naměřeny hodnoty: pravé oko - -2,75, cylindr -0,5, osa 105 a levé oko - -2,75, cylindr -0,5, osa 85. Děkuji za odpověd

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte naměřené cylindrické hodnoty, jsou prozatím příliš nízké a budeme je převádět na sféru. Ke korekci zraku Vám tedy budou stačit prozatím klasické sférické čočky, např. tyto. Teoreticky budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Mohli bychom Vám nabídnout služby našich kamenných optik v Praze a Brně. Přes web si můžete jednoduše rezervovat termín vyšetření. Pokud si čočky vyberete sama bez odborné pomoci, nezapomeňte prosím, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Stejskal Roman

Dobrý den, mohu prosím použít tyto čočky : Biofinity (6 čoček) Dioptrie -6, zakřivení 8,6 , průměr 14.00 ? Lékařem mi byly naměřeny tyto hodnoty: Pravé oko do dálky: dioptrie -6,00 Cilindr Dp -1,5 Cilindr osa 20 Levé oko do dálky: dioptrie -6,00 Cilindr Dp -1,5 Cilindr osa 170 Děkuji Stejskal

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Jelikož máte naměřený na obou očích cylindr, budete ke korekci zraku potřebovat torické (astigmatické) čočky, např. Biofinity Toric. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -1,25 a osy 20°. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -1,25 a osy 170°. Rádi bychom Vás upozornili, že se jedná o teoretické hodnoty, které Vám nemusí na 100 % vyhovovat. Správně by však měly být čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou, který zvolí čočky na základě parametrů Vašich očí i Vašich potřeb a požadavků. Podle zkoušky může odborník doladit korekci nebo případně změnit čočky. Mohli bychom Vám nabídnout služby našich kamenných optik v Praze nebo Brně. Na webu si lze jednoduše zarezervovat termín vyšetření. Pokud si čočky vyberete sám bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že nelze uplatnit eventuální reklamaci na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry. Rádi Vám pomůžeme s dalšími otázkami, kdykoliv se na nás můžete obrátit. Hezký den.
Martina

Dobrý den, mohu se zeptat zda mohu stále používat tyto čočky i když mi lékař vypsal nově pro brýle tyto hodnoty? Korekce na dálku OP -4,0 Dsf komb s -0,5/175st // OL -4,0 Dsf Jsem zvyklá několik let na tyto čočky, lze stále využít na obě oči -4 dioptrie?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte na pravém oku velmi slabou formu astigmatismu. Protože je cylindrická hodnota velmi nízká, bude nutné ji přepočítat na sféru, následná úprava dle sférické vrcholové lomivosti dostane dioptrii zpět na hodnotu -4,00. Ovšem u levého oka úprava dle sférické vrcholové lomivosti navýší hodnotu dioptrie na -4,25. V nošení těchto čoček tedy můžete pokračovat jen s rozdílem, že u levého oka bude hodnota dioptrie o čtvrt dioptrie vyšší. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Radek Polák

Dobrý den. Používám tyto čočky několik let a při poslední výměně čoček z nového balení se mi stalo, že s nimi vidím rozmazaně, nedokážu zaostřit. Objednal jsem si nové balení stejné dioptrie a problém přetrvává. Na zkoušku jsem vzal jiné čočky od jiného výrobce se kterými problém nemám. Netuším v čem by mohl být problém? Lze tyto čočky reklamovat?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. V případě, že máte podezření je s čočkami něco v nepořádku máte právo čočky reklamovat. Na info stránce Reklamace a vrácení zboží naleznete, jak postupovat. Pokud byste měl nějaké další otázky, kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, spoustu let používám tyto kontaktní čočky, ale poslední rok mám problém, že mě vždy alespoň jedna čočka řeže v oku (po straně, jako by mě řezalo ohraničení čočky), už při třetím nasazením nové čočky. Používala jsem i zvlhčující kapky, ale ani ty nepomohli. Nyní tedy střídám i s brýlemi, ale i tak problém při nasazení přetrvává. Chtěla bych se zeptat jakou jinou značku čoček bych si mohla koupit? Dle parametrů těchto, jsem žádné jiné nenašla. Vždy se liší buď v zakřivení nebo průměru. Děkuji za informaci Lucie

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám líto, že máte s čočkami potíže. Máte-li podezření na vadné čočky, můžete je samozřejmě reklamovat. Je však také možné, že máte dlouhodobým nošením kontaktních čoček narušený slzný film. Takto na dálku a bez vyšetření je však těžké říci konkrétní důvod popisovaného řezání v oku. Doporučili bychom Vám proto navštívit očního specialistu, který Vám oči vyšetří a podle výsledků navrhne další postup. Prozatím bychom Vám z našeho sortimentu mohli nabídnout mast VitA POS, která pomůže očím obnovit a zlepšit slzný film. Tato mast se aplikuje na noc. Přes den pak můžete vyzkoušet oční kapky HYLO PARIN. Kapky obsahují kyselinu hyaluronovou (resp. hyaluronát sodný), heparin a glycerol a díky této kombinaci efektivně zvlhčí oči a současně rychle stabilizují slzný film. Pokud slzný film nebude v pořádku, budou Vás s největší pravděpodobností dráždit i jiné kontaktní čočky. U velikostních parametrů kontaktních čoček je povolená mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Každopádně se stejnými velikostními parametry bychom Vám mohli nabídnout např. PureVision. Mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Správně by každá re-aplikace měla probíhat pod odborným dohledem. Budete-li mít zájem, velmi rádi Vám poradíme v jedné z našich optik. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Helena Chlubnová

Dobrý den, prosím poradit, nosila jsem čocky Biofinity na dálku několik let a nově jsem si byla změřit zrak, bylo mi změřeno pravé oko =¸¸2,75, cylindr 0,75, osa 150° a levé oko =2,50, cylindr 0,50, osa 35°. Prosím poradit s přepočtem pro kontaktní čočky. Předem děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Nicméně na levém oku máte cylindrickou hodnotu zatím příliš nízkou, a bude ji nutné přepočítat na sféru. Proto budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku Biofinity Toric a ke korekci levého oka budete nadále používat tuto sférickou variantu čoček Biofinity. A protože jste u cylindrických hodnot neuvedla znaménko, napíšeme Vám obě možné varianty. Pakliže máte u cylindrické hodnoty znaménko +, budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -2,00, -0,75 a osy 40°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat tuto sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,25. Jestliže máte u cylindrické hodnoty znaménko - nebo =, budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -2,75, -0,75 a osy 150° a ke korekci levého oka budete potřebovat tuto sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,75. Pokud s torickými čočkami nemáte zatím žádné zkušenosti, pak bychom Vás rádi informovali, jak čočku správně nasadit na oko. Všechny torické čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko čočku nasadíte vždy ve správné pozici osy. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Pavel

Dobrý den, potřeboval bych poradit s přepočtem parametrů pro kontaktní čočky. P: Dioptrie: -6,00 dpt, Cylindr: -0,75, Osa: 160°, Výška: 21,00 L: Dioptrie: -5,50 dpt, Cylindr: -0,25, Osa: 80°, Výška: 21,00 Vzdálenost zornic (PD): 63,00 mm. Před kontrolou u optometristy jsem Biofinity již používal s -4,50 dpt.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Z Vašeho dioptrického zápisu vyplívá, že máte astigmatismus. Ovšem na levém oku máte cylindrickou hodnotu příliš nízkou, a proto budete ke korekci zraku potřebovat rozdílný typ čoček. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou variantu těchto čoček - Biofinity Toric - s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 160°. Ke korekci levého oka pak můžete i nadále používat čočku Biofinity s hodnotou dioptrie -5,25. Protože jste dříve nosil čočky s hodnotou dioptrie -4,50 a nově naměřené hodnoty jsou poměrně rozdílné, je možné, že Vám nové dioptrické hodnoty nebudou komfortní. Proto bychom Vám nabídli jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day for Astigmatism a Acuvue Oasys 1-Day, u kterých máme momentálně spuštěnou akci Garance vrácení peněz. Pokud by Vám plná korekce zraku byla nepříjemná a budete splňovat podmínky služby, můžete čočky vrátit a Vaše investice se Vám tak vrátí. V takovém případě bychom Vám pak doporučili návštěvu optometristy, který by Vám dioptrické hodnoty upravil tak, aby Vám byla korekce zraku příjemná. Jestliže bydlíte v okolí Prahy nebo Brna, můžete navštívit naše optiky. Objednat se můžete online ZDE. Pokud byste měl další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Helena Křížová

Celkem mě rozčílila odpověď na předchozí dotaz . Ne proto, že mi nechcete zbývající ( zabalené a nepoužité 4 čočky vyměnit - pouze dotaz jestli náhodou, není možnost ) , ale spíš mě rozčílilo, že pokud by jste si pořádně přečetli co jsem psala, tak nosím čočky s téměř stejnými parametry ( naopak o 0,25 dioptrie nižší, než jsem si objednala nyní ) používám je už déle než tři roky a před nákupem prvních čoček jsem samozřejmě byla u specialisty, který mi vše vysvětlil a navrhl správné parametry čoček. Pokud mi do teď na práci s počítačem stačily čočky +4,25 tak nevím proč bych s hodnotou +4,5 měla mít problém!!! Takže hodnotím tyto čočky jako naprosto nevyhovující a příšerné. Jen se mi nedaří dát jim 0 hvězdiček.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za další komentář. Je nám líto, že Vás rozčílila naše předešlá odpověď. Jak jsme uvedli, brýlové hodnoty se pro nákup kontaktních čoček upravují. Ovšem ne každému teoretický přepočet vyhovuje. Čočky se liší velikostními parametry, materiálem, z kterého jsou vyrobené, řešením optiky atd. Rozdílů je mnoho. Z tohoto důvodu by měla opravdu každá re-aplikace kontaktních čoček probíhat pod vedením očního specialisty. Naše oči se v průběhu života mění, stejně tak jejich potřeby a požadavky. To, co nám vyhovovalo před několika lety, nám nemusí vyhovovat nyní. Oční specialista Vám nejen na základě měření, ale i Vašich potřeb a preferencí zvolí vhodné kontaktní čočky. Dle zkoušky pak může reagovat na Vaše připomínky, upravit dioptrické parametry čoček nebo vybrat zcela jiné čočky. Pokud si čočky vybíráte sama, riskujete, že Vám čočky nebudou vyhovovat. Zvolíte-li např. velké zakřivení, čočka bude na oku "plavat". Zvolíte-li naopak příliš malé zakřivení, čočka bude oko "škrtit". V obou případech zkrátka nebude čočka na oku správně vycentrovaná a korekce zraku nebude 100%. Mrzí nás, že Vám tyto čočky nevyhovují. Máte-li podezření na vadnou šarži čoček, lze je samozřejmě reklamovat. Reklamované čočky posíláme výrobci k posouzení. Společně s čočkami však musíme přiložit právě potvrzení o zmiňované odborné aplikaci reklamovaných čoček očním specialistou. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Helena Křížová

Objednala jsem čočky Biofinity v domnění, že při práci s počítačem mi budou tyto lépe vyhovovat, než mnou dříve používané Acuvue, nebo Topvue... Bohužel jsem při prvním použití zjistila, že s nimi vůbec nevidím a to i přes to, že jsem si koupila o čtvrt dioptrie silnější, než používám čočky normálně. ( podotýkám , že brýle na čtení mám +4,5 dioptrie, čočky nosím acuvue +4,25 nebo +4,5 ) Je možné alespoň 4 zbývající čočky vyměnít za jinou značku?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte brýlové dioptrické hodnoty +4,50, pak je nutné dioptrické hodnoty pro nákup čoček přepočítat dle sférické vrcholové lámavosti. Dle přepočtu byste měla mít čočky s hodnotou dioptrie +4,75. Teoretický výpočet může oční specialita nositeli čoček upravit během odborné aplikace, které předchází oční vyšetření. Správně by tedy měl mít nositel každé čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není možné uplatnit reklamaci. Tento fakt je součástí obchodních podmínek, se kterými jste před uzavřením nákupu souhlasila. Zbývající čočky, bohužel, z hygienických důvodů vrátit nelze. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Pavel

Dobrý den, jednalo by se o čočky -0.75 a -1. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za doplnění informací. V současné době expedujeme tyto čočky s hodnotou dioptrie -0,75 s expirací 01/2026. Čočky s hodnotou dioptrie -1,00 expedujeme s expirací 07/2026. Pokud byste měl další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Pavel

Dobrý den, jaká je trvanlivost těchto čoček? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli sdělit, s jakou expirací expedujeme tyto kontaktní čočky, potřebovali bychom vědět, o jaké dioptrie máte zájem. Předem děkujeme za doplnění informace a prozatím Vám přejeme hezký den.

Věra

Dobrý den, proč v objednávce nelze změnit zakřivení kontaktní čočky? Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Výrobce dělá kontaktní čočky s konstantními velikostními parametry. U některých modelů kontaktních čoček lze vybrat např. ze dvou možností zakřivení, ale čočky Biofinity mezi ně, bohužel, nepatří. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Lenka

Dlhodobo som bezproblémovo používala čočky Biofinity. Z ničoho nič mi však začali byť na ľavom oku nepohodlné, keď si nasadím čočku, mám pocit, ako keby ma v oku niečo drelo. Skúšala som novú čočku z toho istého balenia, s rovnakým pocitom. Pravé oko je ok. Aké iné čočky by mohli byť vhodné? Resp. čo može sposobovať ten nepríjemný pocit v ľavom oku? Ďakujem

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Takto na dálku Vám, bohužel, nejsme schopni říci, kde může být problém. Pokud se problém týká jen jednoho oka a máte podezření, že s čočkami není něco v pořádku, doporučujeme Vám čočky reklamovat. Požadavek založte v zákaznickém účtu v sekci reklamace. Použitou čočku, která Vám způsobuje nepříjemnosti, uložte do pouzdra nebo malé skleničky a zalijte ji roztokem tak, aby nevyschla. Takto připravenou čočku uložte do pevné krabičky a společně se zbytkem balení ji odešlete k reklamaci. Pokud byste měla další otázky k reklamaci, kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení. Pakliže byste chtěla zkusit jiné kontaktní čočky, měla byste o re-aplikaci požádat očního specialistu, který Vám doporučí vhodné čočky na základě očního vyšetření. Je možné, že máte na levém oku narušený slzný film v takové míře, že to může být příčinou Vašeho nepohodlí. Při nošení čoček jsou oči mechanicky namáhané a slzný film přijde denně do kontaktu s čočkou, která je stále cizím předmětem v oku. Ovšem bez vyšetření hovoříme stále v teoretické rovině. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnou hydrogelové čočky TopVue Monthly, které mají shodné velikostní parametry a hydrogelový materiál by mohl být oku příjemnější. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Alina Schulhauserova

Použila jsem jeden rok kontaktní čočky z Grandoptikal.. iwear oxygen... předražené,a velmi dobře...na řízení auta,a jelikož zkoušela brýle, neseděli mi dobře k řízení, kontaktní čočky jsou luxusní...a tak jsem hledala tady neco podobné..a našla biofinity....ted zkoušela a jsou úplně to samé 🙏🙏👌👌☘️🥳mam obrovský radost,cena super,a budu vás věrný zákazník 🥳🥳🥳 Děkuji ☺️

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za velmi milou zpětnou vazbu. Jsme rádi, že Vám čočky Biofinity vyhovují. Budeme se těšit na Vaše nové objednávky. Hezký den.

Tomáš Procházka

dobrý den, nešlo by zařídit aby jjste brali benefitní karty? čočky se snad dají brát jako zdravotnické potřeby, nehledě na to že na eiffel optic si za ně muzete koupit treba playstation nebo sluchatka

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku a za podnět. Bohužel zatím tuto možnost úhrady nemáme v plánu zavádět. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Kristýna Rybová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se u Vás dá zboží zaplatit přes benefiční kartu? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. V našem obchodě bohužel tuto platbu neakceptujeme. Děkujeme Vám za pochopení. Přejeme krásný den.

Monika

Dobrý den, pravidelně nosím čočky Biofinity a potřebovala bych poradit s koupí jednodenních čoček ideálně s identickými parametry , které by mohly vyhovovat mým suchým očím. Vyzkoušela jsem nespočet jednodenních čoček (Dailies AquaComfort Plus, téměř všechny druhy TopVue a Biotrue), ale většina z nich mi bohužel nevyhovují. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Čočky, které by Vám mohly vyhovovat jsou čočky od stejného výrobce a jsou to čočky Live Daily Disposable. Čočky mají shodné velikostní parametry, jsou ze silikon-hydrogelového materiálu. Liší se pouze v typu použitého silikon-hydrogelu. Bohužel Vám takto na dálku nejsme schopni zaručit, jestli Vám čočky bez výhrad sednou. Hezký den.
Dominika

Dobrý den, běžně nosím čočky Air Optix Hydraglyde (8.6, 14.20). Postupně mi ale přestaly vyhovovat, trpím po celém dni suchýma očima. Také bych ráda vyzkoušela čočky, ve kterých lze přespávat (výjimečně, při cestování). Čočky Air Optix to prý také umožňují, ale při současném nekomfortu si to netroufám. Je možné, aby mi seděly i tyto čočky, když průměr je o trochu jiný (14), nebo je to velký rozdíl? Přemýšlím nad koupí těchto Biofinity nebo nad vylepšenou verzí Air Optix Night and Day Aqua. Které byste mi spíše doporučili? Mám 3 dioptrie na dálku, žádné další oční vady nemám. Děkuji, Dominika

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Suchost očí nositele kontaktních čoček trápí velmi často. Lze tomu účinně předcházet používáním vhodných očních kapek. Pakliže zvažujete re-aplikaci kontaktních čoček, byly by pro Vás z velikostního hlediska vhodnější čočky Biofinity. Správně by Vám měl čočky vždy aplikovat oční specialista. Na této mapě si můžete vyhledat oční optiku ve Vašem okolí, která se společností CooperVision spolupracuje. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Marta

Dobrý den. Prosím o radu. Naměřené dioptrie na blízko pravé oko +4,levé +3,25 budu s nimi vidět i do dálky když žádné dioptrie na dálku nemám? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Sférické dioptrie na blízkou vzdálenost mají optiku zpracovanou tak, aby byla korekce zraku dobrá na všechny vzdálenosti. Brýlové hodnoty je však nutné pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,50. Pokud tyto čočky nemáte vyzkoušené, zvažte odbornou aplikaci. Na této mapě naleznete oční optiky, které spolupracují s výrobcem těchto čoček. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Pokud s čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám spíše na začátek jednodenní čočky. Pokud byste poškodila čočku z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Navíc jednodenní čočky nevyžadují čištění ani regeneraci. Každý den si berete nové a perfektně čisté čočky. Jednodenní čočky jsou dobré i na léto z důvodu hygieny, protože na koupání by měl mít uživatel jednodenní čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue One+, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, byly mi doporučený tyto čočky jako nejlepší pro suché oko. A že si mám zajít změřit oči k optometristovi. Ten mi řekl, že propustnost vody potřebuji v nich co nejmenší % vody (opak proti těmto BioFinity), protože budou pořád potřebovat nadávat slzy z mého oka a tím pádem proto je mi čočka v oku nepříjemná. No, nevím, čemu věřit. Můžete mi to prosím vysvětlit? Děkuji, Lucie

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nejprve osvětlíme syndrom suchého oka, který má úzkou souvislost s kvalitou slzného filmu. Proto je dobré používat oční kapky a případně oční masti, které slzný film stabilizují. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili oční kapky Hylo Comod a oční mast VitA POS. Nyní se podíváme na problematiku kontaktních čoček v souvislosti se syndromem suchého oka. Obecně jsou uživatelům doporučovány spíše hydrogelové čočky např. Proclear Compatibles Sphere, které obsahují až 62 % vody. Výrobce uvádí, že čočky poskytují očím perfektní hydrataci i po 12 hodinách nošení. Ovšem čočky Biofinity, které Vám byly doporučeny, jsou ze silikon-hydrogelového materiálu s 48 % vody a perfektní propustností kyslíku. Tyto čočky jsou obecně velmi dobře snášené a je pravděpodobné, že je Vaše oči bez problémů akceptují. Oba typy čoček jsou od společnosti CooperVision. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialitu, který se společností spolupracuje. Ve vybrané optice Vám čočky odborně aplikují a následné nákupy pak můžete bez obav ze ztráty investice provádět na internetu. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Hezký den.
Markéta

Dobrý den Mohu poprosit o radu? Mám -3.50, cyl. 0.25, ax. 35 -4.25, cyl.2.00,ax. 100 Jaké čočky zvolit? Vím že na jedno oko mám mít torické a na druhé asférické.Ale nevím si rady se zakřivením. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu, pro oko s nižší hodnotou cylindru budete potřebovat sférickou čočku, jako je například tato čočka Biofinity s hodnotou dioptrie -3,25. Ke korekci druhého oka pak budete potřebovat torickou variantu čoček. V případě řady Biofinity by to byly čočky Biofinity Toric. V zápisu jste však neuvedla u cylindrické hodnoty znaménko. Pak přichází v úvahu dvě možnosti. Pokud je cylindrická hodnota minusová, tzn. že je pře ní - nebo =, budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie –4,00, cylindru –1,75 a osy 100°. Pokud je cylindrická hodnota plusová budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie –2,25, cylindru –1,75 a osy 10°.
Jestli jsme si vyložili Vaši otázku ohledně zakřivení správně, pak Vás zajímá, jestli pro oko s nižším cylindrem bude nutné zvolit čočku s asférickým designem. Není to nezbytné. Jakmile se nízký cylindr přepočítá pomocí sférického ekvivalentu, stačí Vám ke korekci klasická sférická čočka. Někteří lidé trpí na tzv. sférické aberace a pro ty jsou pak čočky se asférickým designem lepší. Pokud máte obavy z aplikace, svěřte se do péče odborníka. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který spolupracuje se společnosti CooperVision, která vyrábí tyto čočky. Nebo Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout kontaktní čočky TopVue Premium (sférické) a TopVue Premium for Astigmatism (torické). U těchto čoček funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Zuzana Straková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám čočky na dálku na jednom oku mám třičtvrtě a na druhém půl ale na obou očích mám cylindry a nevím jak si mám nastavit, abych si je mohla obědnat. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Pravděpodobně hledáte torickou variantu těchto čoček - Biofinity Toric. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Hana Šáchová

děkuji za vyčerpávající odpověď. Skutečně mi bylo naměřeno P +5,0 a L+5,5 do dálky. HŠ

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, díky za doplnění. U kontaktních čoček je potřeba udělat malou úpravu dioptrií. Je to z toho důvodu, že čočky leží přímo na oku, kdežto dioptrické brýle jsou od oka vzdálené cca 12 mm. Pro pravé oko tedy doporučujeme dioptrii +5,25 a pro oko levé dioptrii +6,00. Pokud budete chtít vědět cokoli dalšího, určitě napište. Přejeme Vám hezký den.

Hana Šáchová

dobrý den, chtěla bych na léto používat kontaktní čočky, abych mohla nosit sluneční brýle. Nemám s nimi žádnou zkušenost. Mám na dálku dioptrie +5, ale nevím které bych měla vybrat. Jaký průměr a zakřivení. děkuji za odpověď Hana Šáchová

Odpověď Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Protože budete s čočkami začínat, určitě bychom Vám doporučili volit jednodenní čočky. Ideální průměr a zakřivení byste měla vybrat na základě měření oka od očního specialisty. Pokud ale tyto údaje neznáte, doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Daily a TopVue One+. Jejich průměr i zakřivení odpovídají nejčastěji naměřeným hodnotám. U této značky je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz. TopVue Daily jsou vyrobeny z materiálu hydrogelového typu – z velké části jsou tvořeny vodou. Nositelé většinou hydrogelové čočky hodnotí jako jemnější a v oku příjemnější a pro někoho mohou být zpočátku lehce náročnější na manipulaci. TopVue One+ jsou z materiálu silikon-hydrogelového – mají vyšší propustnost kyslíku. Pro nositele jsou silikon-hydrogelové čočky většinou pocitově pevnější. Vyzkoušejte oba typy a uvidíte, co je pro Vás příjemnější. Pokud jde o dioptrii, informujte se u svého očního specialisty, zda jde skutečně o +5,00 a ne -5,00. Do dálky bývá většinou naměřená minusová dioptrie. Pokud máte na brýlích dioptrii +5,00, pak u kontaktních čoček zvolte +5,25. Pokud je ale Vaše dioptrie -5,00, pak u kontaktních čoček vyberte dioptrii -4,75. Když Vás napadnou jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jan J.

Hezký den, tyto čočky mají stejné parametry jako Medivue Premier, které se nedají nikde sehnat. Je možné nosit Biofinity namísto těchto čoček?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Máte pravdu, všechny klíčové parametry čoček jsou totožné. Medivue Premier jsou ze stejného materiálu jako čočky Biofinity a mají také stejný průměr i zakřivení. Medivue Premier tedy můžete čočkami Biofinity bez obav nahradit. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Kateřina

Dobrý den, Mám obdobný problém jako minulý dotaz. Biofinity používám od července 2019 a mám vždy po celém dni nošení suché oči (především večer), i když použĺvám umělé slzy, vždy se mi to za chvilki vrátí. Čočky vždy na noc vyjímám a vyčistím. Žádnou změnu ve svém živ. stylu jsem nezaznsmenala. Tento problém trvá již asi měsíc. Doporučili byste mi nějakou alternativu?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Takto na dálku, bohužel, nejsme schopni definovat příčinu, proč máte po celém dni tak suché oči i přesto, že používáte umělé slzy. Zajisté by Vám pomohl oční specialista či kontaktolog, který by Vás prohlédl. My Vám můžeme z našeho sortimentu doporučit kontaktní čočky TopVue Air, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
karel

Dobry den, v posledni dobe mam s temito cockami problem, ze my vysychaji oci a cocky se pri mrkani pohybuji spolu s vickem. Toto se objevuje jiz po cca tydnu noseni. Mohli byste mi doporucit nejakou alternativu, aby se mi toto nedelo? Dekuji za odpoved

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Napište nám prosím o problému více informací. Jak dlouho již nosíte tento typ čoček a nosíte je v režimu denního nošení (každodenní vyjmutí čoček a čištění) nebo je nosíte kontinuálně (nepřetržitě i během spánku)? Neproběhla nějaká větší změna ve Vašem životním stylu? Všechny tyto faktory mohou ovlivnit životnost čoček a také množství nečistot, které se na čočkách usazuje. Čím více informací budeme mít, tím lépe Vám budeme moci poradit. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Veronika Kocandová

Dobrý den, momentálně používám čočky Avaira vitality, ale z důvodu ceny bych ráda našla jinou alternativu. Oproti těmto čočkám je rozdíl v zakřivení (8,40) a v průměru (14,20). Je to velký rozdíl?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, díky za dotaz. Rozdíl v průměru ani zakřivení by neměl představovat problém, ale nedokážeme posoudit, jak by Vám vyhovoval nový materiál čoček. Doporučili bychom Vám raději měsíční čočky TopVue Air, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. Díky Garanci můžete čočky vyzkoušet bez obav ze zbytečné investice. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Václav

Čočky jsou excelentní, nezamlžují se a neškrábou oko, ale jen za předpokladu, že se je podaří v rozumném čase nahodit na oko. Základní problém je ale v tom, že jsou příliš tenké a sulcovité, nedrží tvar. Pro člověka, který denně musí stíhat různé akce a tréninky je to trošku problém. Některé konkurenční výrobky, např. PureVision jsou v tomhle o řád lepší a je možné, při dostatečném zácviku, je nahodit na oko prakticky okamžitě i v terénu, což u těchto téměř nepadá v úvahu. Celkově hodnotím 9/10.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za hodnocení. Pocity z materiálu jsou velmi subjektivní. Biofinity jsou z materiálu silikon-hydrogelového typu a tyto bývají obecně považovány za pevnější a tužší než materiály hydrogelové s vysokým obsahem vody. Na sportovní aktivity bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky. Pokud byste se chtěl na cokoli zeptat, nebo měl pro nás jakékoli podněty, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.