Gratulujeme!

Sleva na Biofinity 6 čoček byla aktivována.

Biofinity (6 čoček)

599 Kč
90%
Skladem
attributesPrimary

Čtvrtek 13.12.

cleaner
blank
Přidat
237 Kč

Doprava

Česká pošta
1–2 dny 59,– Kč
Zásilkovna
1–2 dny 24,– Kč
GLS
1–2 dny 65,– Kč
PPL
1–2 dny 89,– Kč
Chytrá
alternativa
Cena: 355 Kč Ušetříte: 244 Kč
Chytrá
alternativa
Výhodné balíčky:
Cena: 836 Kč Ušetříte: 52 Kč
Poštovné zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek dle výběru zdarma pro objednávky nad 1200 Kč

Kontaktní čočky Biofinity

Kontaktní čočky Biofinity jsou nové a levné silikon-hydrogelové čočky s ojedinělou kombinací vysokého obsahu vody a extrémní propustností pro kyslík. Komplex vlastností těchto čoček řadí kontaktní čočky Biofinity mezi značky PureVision, Acuvue Oasys a Air Optix Night and Day, v mnohém je však převyšuje.

Měsíční kontaktní čočky Biofinity jsou určeny k dennímu způsobu nošení i k přespávání. Jsou vhodné dokonce i k nepřetržitému nošení po dobu 30 dní bez vyjmutí z oka. Tento způsob užívání však musí doporučit oční specialista, který provedl kontrolu vašich očí. Kontaktní čočky Biofinity přinášení dokonalou rovnováhu mezi obsahem vody a propustností pro kyslík, která dosahuje hodnoty 160 Dk/t (x10–9). U běžných silikonhydroge­lových materiálů je propustnost pro kyslík podmíněna vysokým obsahem silikonových částic, které jsou hydrofobní. Se zvyšujícím se obsahem vody tedy propustnost klesá.

Technologie Aquaform

Revoluční technologii AQUAFORM, která využívá nový silikonový monomer, který umožňuje mnohem efektivnější propustnost kyslíku. Podařilo se propojit hydrofilní a silikonové komponenty tak, že došlo k vytvoření přirozeně smáčivého materiálu. Molekuly vody jsou rovnoměrně zadržovány vodíkovou vazbou v celém objemu kontaktní čočky. Nově vytvořený silikonhydrogelový materiál tak nevyžaduje žádné další povrchové úpravy ani použití lubrikantů.

Smáčivostje jednou z rozhodujících vlastností určujících komfort nošení. Smáčivý povrch umožní rovnoměrné rozložení očního filmu po povrchu oka, čočka je pak kvalitně lubrikována přirozeným způsobem.

Materiál těchto kontaktních čoček je neionogenní, tzn. neobsahuje elektricky nabité částice. Proto je velmi odolný vůči vytváření proteinových a lipidových usazenin, jež jsou obsaženy v oční sekreci a samozřejmě také ve vnějším okolí.

Dalšími pozitivními vlastnostmi kontaktních čoček:

  • asférická přední plocha, která zlepšuje optické vlastnosti čočky obzvláště ostrost vidění za horších světelných podmínek, a umožňuje korekci nižšího astigmatismu a presbyopie
  • zaoblené okraje zvyšující komfort nošení a omezující vznik barvících se defektů v místě dotyku s okem
  • vícekřivková zadní plocha, která lépe rozkládá tlak na plochu oka, a tím zvyšuje komfort nošení

Propustnost kyslíku

Pro metabolismus oka je propustnost kyslíku velmi důležitá, protože se podílí na jeho výživě. Parametr propustnosti se označuje jednotkami Dk a Dk/t. První jednotka označuje propustnost materiálu, ze kterého je čočka vyrobena. Ten druhý je již konkrétnější. Měří se standardně u dioptrie –3.00, aby se jednotlivé čočky mohly porovnávat. Měření se provádí ve středu nenošené čočky.

Parametry produktu
Dioptrická hodnota: od -12.00 do +8.00
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dní
Vyrobeno z: Comfilcon A
Spaní s čočkami?: Ano
Množství vody: 48%
Propustnost kyslíku: 160 Dk/t
Průměr: 14.0
UV ochrana: Ne
V balení: 6 čoček
Výrobce: CooperVision
Zakřivení: 8.6

Hodnocení (1)

90%
1x
0x
0x
0x
0x
Hodnotit
100%
90%
Václav

Čočky jsou excelentní, nezamlžují se a neškrábou oko, ale jen za předpokladu, že se je podaří v rozumném čase nahodit na oko. Základní problém je ale v tom, že jsou příliš tenké a sulcovité, nedrží tvar. Pro člověka, který denně musí stíhat různé akce a tréninky je to trošku problém. Některé konkurenční výrobky, např. PureVision jsou v tomhle o řád lepší a je možné, při dostatečném zácviku, je nahodit na oko prakticky okamžitě i v terénu, což u těchto téměř nepadá v úvahu. Celkově hodnotím 9/10.

Odpověď
Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za hodnocení. Pocity z materiálu jsou velmi subjektivní. Biofinity jsou z materiálu silikon-hydrogelového typu a tyto bývají obecně považovány za pevnější a tužší než materiály hydrogelové s vysokým obsahem vody. Na sportovní aktivity bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky. Pokud byste se chtěl na cokoli zeptat, nebo měl pro nás jakékoli podněty, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentáře

Máte nějaké otázky nebo názor?
Česká pošta PPL Zásilkovna Geis point GLS
Top