Biofinity Multifocal (3 čočky)

640 Kč
98% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 17.6. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat do objednávky 199 Kč 179 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
199 Kč
179 Kč
Přidat do objednávky
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) 59 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) 69 Kč
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - Biofinity Multifocal (3 čočky)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení: 8.60
Průměr: 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Adice: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 142 Dk/t
Vyměnit za: 30 dní
Množství vody: 48%
Název produktu: Biofinity Multifocal
Vyrobeno z: Comfilcon A
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

98%
78 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (24)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Romana

Dobrý den, chtěla bych si koupit tyto multifokální čočky od lékaře mám předepsáno pravé oko dálka+0,75 Dp+0,5 osa 85 a blízko +3,0Dp +0,5 a osa 85 a levé oko na dálku +1,5 a na blízko +3,75 děkuji za odpověd Romana

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho brýlového dioptrického zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,00 a adice +2,25. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +2,50. Kontaktní čočky Biofinity Multifocal pracují s dominancí očí. Z tohoto důvodu je adice označena D (pro dominantní oko) a N (pro nedominantní oko). Pakliže tyto čočky nemáte odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené, zvažte prosím tuto možnost. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pokud se čočky přesto rozhodnete zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na sebe berete veškerá zdravotní i ekonomická rizika. Nevhodně vybrané čočky není možné vrátit ani je reklamovat. Jestliže jste začátečnice, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky, protože nevyžadují žádnou péči a tudíž k nim nepotřebujete žádný roztok. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli kontaktní čočky Gelone 1-day Multifocal nebo Acuvue Oasys Max 1-Day Multifocal, které s dominancí očí nepracují a navíc je u těchto čoček spuštěna služba Garance spokojenosti nebo Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, mohla byste ji využít a investice za čočky by se Vám tak vrátila. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Helena Pavelková

Dobrý den, tyto čočky jsem nosila několik let. Pak u mě došlo ke snížení dioptrií z -2,25 na -0,5, takže jsem je pár let nepotřebovala. Nyní mám změřeno -1,0 na obě oči. Na blízko brýle nepotřebuji. Jakou mám zvolit adici, abych viděla dobře i na čtení? Děkuji za opověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte presbyopii, měla byste mít v zápise naměřené hodnoty jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. Z těchto hodnot se následně počítá hodnota adice. Vy uvádíte pouze dioptrické hodnoty na dálku, a to -1,00 na obě oči. Z charakteru Vašeho komentáře lze předpokládat, že máte na blízkou vzdálenost naměřenou hodnotu dioptrie +0,00. V takovém případě by byla hodnota adice +1,00. Nicméně jde pouze o předpoklad. Abychom Vám mohli provést výpočet, potřebovali bychom vidět zápis z měření nebo předpis na brýle. Tyto čočky navíc pracují s dominancí očí (písmena D a N u hodnot adice). Z tohoto důvodu bychom Vám doporučovali před nákupem na internetu odbornou aplikaci kontaktních čoček. Oční specialista Vám může pomoci najít vhodné kontaktní čočky a v případě potřeby upravit teoretické dioptrické hodnoty. Jakmile budete mít čočky vyzkoušené, můžete bez obav ze ztráty investice nakupovat na internetu. Pokud máte zájem o Biofinity Multifocal, můžete si na této mapě vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který Vám s aplikací kontaktních čoček pomůže. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

SIMONA RODKOVÁ

Dobrý večer, chtěla bych vyzkoušet tyto kontaktní čočky, ale neznám adici. U obou očí mám na dálku 4,5 dioptrie a u obou očí na blízko 3dioptrie. Jakou zvolit adici? Moc děkuji. S. Rodková.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli vypočítat hodnotu adice, potřebovali bychom kompletní brýlový zápis včetně znamének (+, - nebo =), která bohužel neuvádíte. Jakmile nám znaménka doplníte, rádi Vám poradíme. Pokud to pro Vás bude pohodlnější, můžete nás zaslat kopii (fotografii) brýlového předpisu na e-mail info@alensa.cz. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Alois Svítil

Dobrý den, začal jsem nosit tyto multifokální čočky (PWR +1,50, ADD +1,50 D). Mám problém při slabším světle, typicky při řízení auta. Světla protijedoucích aut mě silně oslňují, jdou z nich jakoby paprsky. Jde to nějak řešit? Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Situaci, kterou popisujete je velmi častá a má souvislost s fungováním oka. Během dne, kdy je zornice stažená vidíte dobře, jakmile však dojde ke snížené viditelnosti, zornice se rozšiřuje a má vliv na kvalitu zraku. Protože neznáme Vaši anamnézu, nemůžeme Vám říci z jakého důvodu nevidíte za snížené viditelnosti dobře. Porucha může být spojena se šedým zákalem a očními chorobami, jako je retinopatie a glaukom. Může být však spojována i s bolestí hlavy a záchvaty migrény. Důležité je mít vždy dobře stanovenou korekci zraku. Pakliže Vám čočky sedí a přesto za snížené viditelnosti nevidíte dobře, můžete si pro tyto příležitosti do auta pořídit brýle s nulovou dioptrií, jejichž čočky budou vybavené speciálním filtrem. Ohyb světla, který způsobí rušivé a oslňující halo efekty je díky filtrům a antireflexní úpravě brýlových čoček omezen. Tento typ brýlí si můžete objednat i v našem e-shopu. Pokud byste měl další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Iveta Bílá

Dobrý den , mám čočky levé dominantní oko +1,5 add. +2,0 , pravé oko 1,75 add+2,0 . Střední vzdálenost vidím krásně, čtení docela dobře , ale do dálky vidím rozmazaně . Je prosím možné nějak upravit add? ( třeba i na každém oku jiná add) Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek velmi náročná a leckdy je doladění korekce běh na dlouhou trať. Z toho důvodu by multifokální čočky měly být vybírány a aplikovány očním specialistou. Ten Vám dle zkoušky může změnit čočky nebo doladit korekci k Vaší plné spokojenosti. Pokud máte čočky aplikované odborníkem, obraťte se, prosím, na něj. Takto na dálku Vám bohužel nejsme schopni poradit. Pokud jste si kupovala čočky sama, můžete si např. ZDE vybrat nejbližšího odborníka, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Případně Vám můžeme nabídnout služby našich optik v Praze nebo Brně. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Lada Langová

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi adicí N a adicí D?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U některých typů multifokálních čoček pracuje optika čoček s dominancí očí. Označení D a N tedy určuje čočku pro dominantní oko (D) a nedominantní oko (N). Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Helena Venturová

Dobrý den, doposud jsem měla čočky ,u kterých jsem byla zvyklá,že byly označené malým číslem,abych při nasazování poznala správnou stranu. Paní doktorka mi na zkoušku objednala vaše multifokální čočky,bohůžel u nich tato číla nejsou. Znamená to, že je jedno,jak je nasadím? Případně jak poznám správnou stanu. Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Orientační značky, bohužel, nejsou na všech typech kontaktních čoček. U kontaktních čoček, které orientační značku nemají, musíte správnou stranu čočky zjistit tak, že si čočku umístíte na kraj prstu a důkladně ji prohlédnete. Čočka musí mít tvar půlkruhu, její okraje nesmí vyčnívat ven! Když okraje čočky směřují ven, musíte čočku převrátit naruby. Ilustrační obrázek naleznete ZDE (bod č. 7). Tento typ čoček dále rozlišuje dominanci očí. Nezapomeňte tedy při aplikaci čoček nasadit čočku s označením adice D na dominantní oko a čočku s označením adice N na nedominantní oko. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Denisa

Dobrý den, nosím čočky Biofinity a protože už špatně vidím na blízko, chtěla bych vyzkoušet multifokální čočky. Bylo mi naměřeno: P SPH=2,25 ADD+1,50 a L SPH=2,00 ADD+1,50 Tyto hodnoty mám zadat při nákupu multifokálních čoček? Na dálku by mi asi stačilo na obě oči jen -2,0. Vždy jsem měla rozdíl čtvrtdioptrie a nosila jsem ty menší dioptrie na obě oči. Moc děkuji za radu. Denisa

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně by každá re-aplikace kontaktních čoček měla probíhat pod dohledem odborníka. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek náročnější a leckdy dochází k úpravě dioptrických hodnot tak, aby byla korekce zraku co nejlepší a nejpříjemnější. Určitě Vám proto nedoporučujeme, abyste si hodnoty sama upravovala. Korekce zraku by pak nemusela být komfortní. Čočky Biofinity Multifocal navíc pracují s dominancí očí, kterou musíte před nákupem znát. Čočka pro dominantní a nedominantní oko má jinak řešenou optiku. Na těchto stránkách si můžete najít nejbližšího očního specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si přeci jen chcete čočky pořídit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pro nákup čoček pak můžete zadat hodnoty, které jste uvedla. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

D.

Jak je možné, že na vaší webové stránce je nabídka čoček biofinity multifocal 3 čočky společně s roztokem Gelone 360 ml za cenu 736,- Kč a po odkliknutí políčka "zobrazit" nabídku je uvedena zcela jiná cena setu a to 918 Kč? Docela zásadní rozdíl v ceně.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Jde o technickou chybu a již pracujeme na jejím odstranění. Bohužel nedokážeme říct, kdy se nám ji podaří vyřešit. Jestliže máte zájem o balíček kontaktních čoček a roztoku za zvýhodněnou cenu, můžete si ho objednat. Do poznámky k objednávce, prosím, napište, že je nutné opravit cenu, kvůli technické chybě na webové stránce e-shopu. Nákup neplaťte. Cenu Vám upravíme na 736 Kč a teprve poté svůj nákup zaplatíte. V případě dalších dotazů, kontaktujte prosím zákaznický servis. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Marek Jiri

Dobrý den, když mám čočky 2,75 na dálku a na blízko bez nich vidím perfektně, ale s nimi né. Jaké údaje v adici mám použít? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. K výpočtu adice u multifokálních čoček je potřeba znát hodnoty dioptrií na dálku i na blízko. Adici není možné jen tak odhadnout. Doporučili bychom Vám proto navštívit očního specialistu, který Vám zrak přeměří. Až budete znát nové hodnoty, velmi rádi Vám poradíme s výběrem čoček. Děkujeme za pochopení. Přejeme Vám krásný den.

Zuzana

Dobry den,chtěla jsem se zeptat ,jestli jsou tyto čočky vhodnou alternativou za iWer oxygen PRESBYOPIA z grand optical.Případně jaký je mezi nimi rozdíl , nebo poprosit o doporučení vhodnější alternativy.Dekuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, kontaktní čočky Biofinity Multifocal se s čočkami iWer oxygen PRESBYOPIA shodují ve všech klíčových parametrech, takže jsou tou nejlepší alternativou. Hezký den.

Jaroslava. N

Dobrý den,prosím Vás jak mám přesně zadat parametry při objednání čoček? Na blízko mám + 3,5 a na dálku + 1,5.Děkuji za odpověď Jarka.N

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček zadáte hodnotu dioptrie +1,50 a adice +2,00. Adice u těchto čoček je označena písmeny D a N, které rozlišují dominanci očí. Pro dominantní oko tedy zvolíte čočku s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +2,00D a pro nedominantní oko zvolíte čočku s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +2,00N. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Antonin

Dobry den.Několik let nosím kon.čočky.Prvně jsem nosil Biofinity Multifokal a pak jsem přešel k Top Vue. Ted se chci vrátit k B M z duodu kvality čoček a ptám se ? Tyto čočky se musi denně z oka vyjmout a dat do roztoku nebo ne? Dominanci neřeším mám obě oči +2.5. Je takový rozdíl ve kvalitě že bych měl měnit?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Biofinity Multifocal umožňují prodloužené či kontinuální nošení v průběhu několika po sobě následujících dnů. Nicméně tuto možnost nošení by měl každému uživateli nejprve schválit oční specialista. Dominanci očí byste měl pro nákup těchto čoček znát, protože čočka pro dominantní (D) a nedominantní (N) oko má rozdílně řešenou optiku. Hodnota adice na to nemá vliv. Jde o binokulární vidění, které má ve většině případů jedno "vedoucí" neboli dominantní oko. Na poslední otázku je těžké odpovědět. V obou případech jde o velmi kvalitní silikon-hydrogelové kontaktní čočky a spíše záleží na preferencích uživatele čoček a potřeby očí. Hezký den.

David Ďulík

Dobrý den. Jaká je varianta denních čoček místo přesně těchto měsíčních? Myslím stejnou značku a stejné parametry, jen denní? Pošlete mi, prosím odkaz pro objednání? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Čočky Biofinity bohužel nemají svou jednodenní variantu. Pokud hledáte nové multifokální čočky, budete muset navštívit očního specialistu, který Vám vhodnou značku a parametry doporučí. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Anonym

Já jsem se kvůli tomu zastavil, nevím jestli zvolit D, N

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Označení D udává čočku pro dominantní oko a N udává čočku pro nedominantní oko. Jestliže Vám při očním vyšetření tento údaj nesdělili, pak můžete vyzkoušet objednat pro obě oči kontaktní čočky s označením D, ale nemůžeme Vám zaručit, že Vám budou čočky bez výhrad vyhovovat. Multifokální kontaktní čočky jsou však pro mozek obtížnější na zpracování a jestliže s nimi začínáte, doporučujeme Vám nechat si první multifokální čočky aplikovat u očního specialisty. Ten Vám pomůže najít vhodné kontaktní čočky a případně upraví i dioptrické parametry. Jestliže však chcete kontaktní čočky vyzkoušet sám, můžeme Vám doporučit kontaktní čočky TopVue Multifocal, které nejsou rozdělené pro dominantní a nedominantní oko. U těchto kontaktních čoček navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Aranka Zapletalová

Nemohu nikde najit čočky ultraflex premier multifocal.Kde prosím najdu tyto čočky? Děkuji za odpověď.zapletalova

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Čočky Ultraflex Premier Multifocal bohužel nejsou dostupné pro online prodej. Je možné zakoupit je pouze ve vybraných optikách. Pokud budete mít zájem, můžeme Vám pomoci vybrat alternativu. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jiří Marek

Dobrý den, nosím čočky Biofinity -2,5. Při jejich nasazení se mi zhorší zrak na blízko. Dá se pomocí těchto čoček toto eliminovat? Děkuji Jiří Marek

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Problém, který popisujete může být způsoben více faktory. Doporučujeme Vám navštívit očního specialistu a nechat si přeměřit zrak. My bohužel takto na dálku nejsme schopní odhadnout, jaké řešení pro Vás bude vhodné. Díky za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Marta

Nosím občas multufokalní čočky TOPVUE AIR multifocal.Pravé oko +1.5 na dálku ,+2.5 na blízko.Levé oko +0.75 na dálku, ,+2.5 na bliízko.Moje dominantní oko je pravé.CHtěla bych vyzkoušet biofinity multifocal.Jké zvolit hodnoty ?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. U multifokálních čoček je nutné ujasnit si, o jaké jde parametry. Je nutné rozlišovat dioptrii do dálky, na blízko a adici. U multifokálních čoček je podstatná dioptrie do dálky a adice. Podle Vámi uvedené emailové adresy jsme bohužel nedohledali v našem obchodě žádné objednávky, ale předpokládáme, že +2,50 u pravého i levého oka je právě adice, kterou zadáváte při objednání. U nových multifokálních čoček bychom Vám doporučili stejné hodnoty, ale bylo by ideální, kdybyste navštívila očního specialistu, u kterého budete mít možnost si čočky vyzkoušet. Biofinity Multifocal se od TopVue Air Multifocal lehce liší v parametrech a je možné, že i hodnoty korekce by bylo potřeba upravit. V případě, že by Vám čočky Biofinity nevyhovovaly a nemáte je odborně aplikovány očním specialistou, bohužel bychom zbytek balení nemohli přijmout zpět v rámci reklamace. Určitě bude lepší, když čočky napoprvé vyzkoušíte u očního specialisty. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Žaneta Zelinkova

Dobrý den, používám kontaktní čočky iWear 8,6 14 +1 +1,5N levé oko a na pravém mám změnu jen v +1,5D. Můj první dotaz je ohledně toho jestli tyto čočky Biofinity jsou ty samé a mohu si je s klidem objednat? A druhá, opravdu je nemusím 30dní vytáhnout čočky z očí a mohu s nimi i spát?? To mi v optice kde jsem je předtím kupovala neřekli :( Díky za Vaši odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za obsáhlý dotaz. Značka iWear má několik typů čoček. Jestliže máte typ iWear Oxygen, pak je vhodnou náhradou opravdu značka Biofinity (čočky se shodují ve všech zásadních parametrech). Pokud máte jiný typ čoček iWear, napište nám a my Vám doporučíme vhodnou alternativu. Výrobce CooperVision na svých stránkách skutečně uvádí možnost kontinuálního (nepřetržitého) nošení čoček Biofinity Multifocal. Tento způsob nošení by Vám však měl nejprve schválit oční specialista, protože tato forma nošení není vhodná pro všechny. V případě, že by Vám oční specialista nepřetržité (29 nocí a 30 dní) nebo částečné (6 nocí a 7 dní) nošení kontaktních čoček schválil, pak bychom Vám doporučili užívat oční kapky Blink-N-Clean 15 ml, které umí čistit čočky přímo v oku a jsou cílené právě na tento typ nošení. Více informací a rad pro kontinuální nošení čoček Vám poskytne Váš oční specialista. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám odpovíme. Hezký den.
Jiří Marek

Dobrý den, obsahuje balení 3ks těchto čoček 1 pro dominantní oko a 1 pro nedominantní oko, nebo jsou všechny D a musím tedy koupit dvě balení - jedno D a jedno N? Děkuji Jiří Marek

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Při definování parametrů vždy zadáváte parametry pro celé balení. Pokud potřebujete pro jedno oko zadat dominanci a pro druhé ne, pak je třeba skutečně koupit 2 balení. Hezký den.

Helena Veselá

Používám již několik let multifokální čočky Proclear multifokal od firmy Cooper Vision. Ráda bych znala rozdíl - odlišnost uvedených čoček od čoček Biofinity (kromě ceny- to je patrné). U používaných čoček mám parametry BC 8,7 DIA 14,4 PWR -5,5 ADD +1,5D nebo+1,5 N u těchto čoček jsou parametry zakřivení 8,6 a průměr 14. Zajímalo by mě, zda bych mohla tyto nové čočky používat, i když se zakřivení a průměr lehce liší. Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Rozdíl v průměru čočky 0,40 považujeme za příliš velký. Mezi čočkami je navíc rozdíl i v materiálu. Biofinity Multifocal a Proclear Multifocal se velmi liší v obsahu vody a prodyšnosti materiálu. Tyto vlastnosti výrazně ovlivňují pohodlí při nošení. Bez předchozího vyzkoušení u kontaktologa Vám nákup nových multifokálních čoček nedoporučujeme. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Soňa Technikova

Koupila jsem si tyto cocky presne podle mych parametrů a vidim rozmazane. Chtěla jsem vyzkouset jine,predtim jsem mela Air optix. Mela jsem za to, ze i jiny druh bude stejný. Mam na jednom oku 1.25 a add 2,5 a na druhém 0,75 a add 2,5. Je muj problem jinym výrobcem? Dekuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. U multifokálních čoček bohužel takové riziko je. Multifokální čočky mohou fungovat několika způsoby podle toho, jak jsou zkonstruovány. To pak záleží právě na výrobci. Biofinity navíc rozlišují čočku pro dominantní a nedominantní oka - i to může mít vliv na ostrost vidění. Multifokální čočky není radno vybírat na vlastní pěst. Před nákupem celého balení je vždy je lepší konzultace s kontaktologem a vyzkoušení. Pokud tedy hledáte nové čočky, konzultujte to s očním specialistou. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Ján Mažáry

Na moju otazku som dostal absolutne fundovanu odpoveď. Test je jednoznačný. Ďakujem.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, díky za zpětnou vazbu. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě se na nás obraťte. Zatím Vám přejeme hezký den.

Ján Mažáry

Používam kontaktné šošovky TOPVUE, som s nimi spokojný, ale. Chcel by som vyskúšať tento výrobok, pretože so spomínanými nemôžem spať. U týchto mám problém, ako stanoviť Add. Na diaľku mám +1,25 a 1,00 a na blízko +3,25 a 3,00. U top Vue som dal Add 2 a je ok. U tohoto výrobku mám dať aké Add. +2N, alebo +2D?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, díky za dotaz. Tyto kontaktní čočky rozlišují dominantní a nedominantní oko. Takže pro jedno oko byste měl mít čočky s danými parametry a označením N a pro druhé D. My bychom Vám ale doporučovali čočky nejdříve vyzkoušet v aplikačním středisku, abyste se vyhnul případné zbytečné investici. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly sou konstrukcí či materiálem, není to bohužel akceptovatelný důvod pro vrácení. Kontinuální nošení by navíc mělo být schváleno očním lékařem (kontaktologem) na základě výsledků vyšetření. Lékař by provedl i test na dominanci očí. Můžete si ho udělat i sám doma, ale s asistencí odborníka budete mít větší jistotu. V každém případě dominanci oka lze zjistit následovně: Pomocí obou dlaní vytvoříte trojúhelník a skrze něj se podíváte na určitý předmět vzdálený několik metrů. Pak se opět podíváte každým okem zvlášť. Při tomto testu bude dominantní oko to, kterým daný předmět stále uvidíte v trojúhelníku z dlaní. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.