Biofinity - Clariti, CooperVision, Multifokální (presbyopie)

Multifokální kontaktní čočky jsou určeny ke korekci presbyopie (korekce vidění do blízka i do dálky). Tato oční vada způsobená zhoršující se elasticitou čočky postihuje v druhé polovině života většinu populace. Multifokální kontaktní čočky nabízejí díky víceohniskové konstrukci možnost vidět jasně na všechny vzdálenosti i bez brýlí.

CooperVision je jedním z předních světových výrobců kontaktních čoček a příslušenství. Ve svém portfoliu nabízí jednodenní, čtrnáctidenní a měsíční kontaktní čočky, a také roztoky a kapky na zvlhčení očí. Tato společnost se drží již přes 30 let na předních příčkách v oblasti vývoje kontaktních čoček a pro jejich výrobu používá jen ty nejmodernější technologie.

Značka Biofinity je vlajková loď společnosti CooperVision. Všechny čočky Biofinity jsou určeny pro každodenní nošení po dobu jednoho měsíce a využívají unikátní technologii Aquaform, která zajišťuje při nošení nejlepší možný komfort. Materiál čoček je vysoce prodyšný a zároveň obsahuje velké množství vody, díky kterému jsou čočky tak pohodlné. Biofinity jsou zároveň certifikovány i pro kontinuální nošení (přespávání s čočkami), které je však nutné předem konzultovat s očním lékařem. Pokud hledáte velmi kvalitní měsíční čočky za dostupnou cenu, pak jsou Biofinity skvělou volbou.

Clariti je jméno jedné z nejnovějších a nejšpičkovějších řad kontaktních čoček od společnosti CooperVision. Tato série je oceňována pro velmi pohodlné a hygienické čočky, se kterými se snadno manipuluje. Je vědecky ověřeno, že čočky Clariti nedráždí oči a udržují je svěží a zdravé. Obsahují UV filtr a pro jejich výrobu jsou používány ty nejmodernější technologie, které zajišťují, že čočku v oku prakticky necítíte.