Brýle jako módní doplněk

Když se řekne brýle, nejspíš vás jako první napadne, že jde o zrakovou pomůcku. Jistě. Ale brýle mohou být i něčím extra, něčím navíc. Vzpomeňte si na celebrity, influencery a módní ikony, které nosí elegantní, stylové, nebo extravagantní brýle jako… ano, jako doplněk. A proč ne? Brýlemi můžete ozvláštnit svůj styl a podtrhnout určité rysy. Možnosti jsou prakticky nekonečné. Stačí se podívat na široký výběr brýlových rámů, které jsou dnes na trhu dostupné. Pojďme se tedy pustit do výběru!

Brýle jako módní doplněk

Nedioptrické brýle jako módní doplněk

Našli jste ideální brýlový rám? Mohlo by se zdát, že tím máte hotovo. Ovšem pozor, máme pro vás pár důležitých doporučení:

Plastové čočky v brýlových rámech nejsou dostatečně kvalitní

Brýlové rámy mají z výroby vsazené plastové čočky, které však nejsou určené k běžnému nošení! Tyto “čočky” nemají dobrou kvalitu a snadno se zašpiní. Myslete na to, že i když nepotřebujete korekci zraku, měli byste svým očím dopřát kvalitní vidění. Jak tedy správně objednat brýle bez dioptrické korekce? Je to docela jednoduché:

  1. Vyberte si “jednoohniskové brýlové čočky”
  2. V políčku pro dioptrie a další hodnoty uveďte číslo 0
  3. Hodnota PD není u nedioptrických brýlí důležitá. Vyberte třeba strandardní hodnotu “30” pro obě oči
  4. Vyberte základní, nejlevnější čočky - hotovo

Možná chcete za brýle zaplatit co nejméně a kvalitní brýlová skla vám připadají jako zbytečnost. Opak je pravdou. Myslete na zdraví svých očí. Již základní čočky mají dostatečnou kvalitu a jsou cenově dostupné. Tato investice se vám vyplatí.

Proč si do nedioptrických brýlí pořídit profesionální skla?

Vysvětlili jsme, že je důležité nechat do brýlových rámů zabrousit kvalitní skla, abychom zamezili zbytečné zátěži zraku. A to i pokud chcete nosit brýle bez dioptrií. Profesionální brýlová skla však přinášejí i další benefity díky speciálním povrchovým úpravám. Tyto povrchové úpravy zajistí čistotu skel, ochranu zraku před UV zářením a brýle budou díky nim odolnější a pohodlnější na nošení.

Své nové nedioptrické brýle můžete ještě více vylepšit! Přidejte k čočkám filtr modrého světla, nebo třeba samozabarvovací čočky. To vše během několika kliknutí!