Jak vybrat brýle podle tvaru obličeje

Víte, jaký máte tvar obličeje? Při výběru brýlí může být určení tvaru obličeje užitečným nástrojem, díky kterému najdete typ brýlí, které vám budou opravdu slušet. S největší pravděpodobností máte jeden z následujících tvarů: kulatý, srdcový, trojúhelníkový, kosočtvercový, čtvercový, obdélníkový nebo oválný. V tomto průvodci vám pomůžeme zjistit, který tvar je ten váš!
*Pro usnadnění výběru brýlí doporučujeme využít funkci virtuálního vyzkoušení. Tento nástroj vám za pomoci webkamery umožní si virtuálně vyzkoušet různé obroučky, a získáte tak lepší představu o tom, jak na vás budou konkrétní brýle vypadat.

Oválný obličej

  • Oválný obličej je charakterizovaný svými prodlouženými proporcemi a úzkou čelistí. Co se týče brýlí, existuje několik tvarů, které mohou pomoci zkrátit délku oválného obličeje.
  • Obruby s výraznou linií obočí pomohou zkrátit délku oválného ovličeje a díky horní výrazné linii pomohou přidat obličeji šířku. Kulaté nebo čtvercové/hranaté obruby se také pro oválné obličeje hodí, protože přidají šířku do spodní části obličeje a tím vybalancují celkové proporce. Kočičí obruby také přidají šířku horní části obličeje, čímž dostanou proporce obličeje do rovnováhy a proto jsou pro oválné obličeje lichotivou volbou.
  • Doporučujeme vybírat rámy, které jsou velikostně přiměřené vaší tváři a končí těsně pod obočím. Obdélníkové, oválné a kulaté obruby jsou pro oválné obličeje skvělou volbou a záleží jen na vašem stylu a preferencích.
1.step

Srdcovitý a trojúhelníkový tvar obličeje

  • Srdcovité a trojúhelníkové tvary obličeje mají oba širší horní část obličeje a užší dolní část. Proto při výběru brýlí pro tyto tvary obličeje je cílem vyvážit proporce tím, že se zaměříte na dolní část obličeje.
  • Pro srdcovité a trojúhelníkovité tvary obličeje doporučujeme volit širší obruby, které upoutají pozornost na horní část obličeje. Také kočičí obruby mohou být skvělou volbou pro srdcovité tvary, protože mohou přidat šířku horní části obličeje a vytvořit vyváženější vzhled. Oválné nebo kulaté brýle mohou pomoci zmírnit úhly obličeje a vytvořit celkově harmoničtější vzhled.
1.step

Kulatý tvar obličeje

  • Kulatý tvar obličeje je snadno rozpoznatelný podle svého kruhového vzhledu, širokého čela, plných tváří a zaoblené brady. Nemá ostré linie a úhly, které jsou viditelné u jiných tvarů obličeje. Při výběru brýlí pro kulatý tvar obličeje se doporučuje volit čtvercové a obdélníkové styly, které dodávají kontrast k přirozeným křivkám obličeje, přičemž je dobré vyhnout se rámečkům, které přehnaně zdůrazňují kulatost. Tímto lze vytvořit efekt ztenčení a protažení. Brýle s výraznými úhly a liniemi pomohou vyvážit plnost obličeje.
2.step

Diamantový tvar obličeje

  • Diamantový tvar obličeje je nejvzácnější ze všech a je charakterizován širokými, výraznými lícními kostmi, paralelně úzkými liniemi očí a úzkými čelistmi. I když diamantový tvar obličeje sdílí některé podobnosti s tvarem srdce kvůli plným tvářím, je ve skutečnosti jedinečným tvarem svého druhu.
  • Pokud máte diamantový tvar obličeje, nejlepší je vybrat si brýle s hranatými a ostrými prvky, které doplňují hranaté rysy vašeho obličeje. To pomůže zjemnit lícní kosti a upoutat pozornost přímo na vaše oči. Doporučujeme také širší obroučky, které vyváží váš vzhled a přidávají dramatický a stylový dotek k vašim rysům.
2.step

Čtvercový a trojúhelníkový tvar obličeje

  • Lidé s čtvercovým nebo trojúhelníkovým tvarem obličeje obvykle mají výrazné linie čelisti a hranaté rysy obličeje.
  • Pro tyto tvary obličeje se doporučuje volit brýle se tenčími rámečky a množstvím křivek, aby vytvořily kontrast. Volbou rámů s charakteristikami opačnými k vašemu tvaru obličeje, například kulaté rámy nebo kočičí rámy, můžete zabránit dalšímu zdůraznění hranatých rysů vašeho obličeje.
2.step
Nezapomeňte, že to jsou jen obecné pokyny! Nejdůležitější je vybrat si brýle, ve kterých se cítíte sebevědomě a pohodlně.