Dioptrické brýle a slunce

Nosíte dioptrické brýle a řešíte, jak ochránit svůj zrak za slunečných dní? Chránit oči před škodlivým UV zářením a snažit se předejít zdravotním komplikacím s ním spojeným by mělo být pro každého samozřejmostí. Jakou však zvolit metodu, když už jedny brýle nosíte? Dříve bylo jedinou možností střídat dioptrické a sluneční brýle. Co ale dělat, když nemáte dioptrické sluneční brýle? Máme pro vás hned několik možností. Můžete si pořídit kvalitní dioptrické sluneční brýle i s dalšími filtry (např. proti oslnění) a nebo si vybrat i z dalších způsobů. Pojďme se na možnosti podívat.

Brýle s klipem

Proč si kupovat dvoje brýle, když vám stačí jedny dioptrické brýle a k nim sluneční klip? Díky této vychytávce můžete své brýle během chvilky změnit na brýle sluneční. Sluneční klipy jsou sice na trhu už nějakou dobu, ale v poslední době jsou stále oblíbenější.

brýle s klipem

Nejste o výhodách slunečního klipu přesvědčeni? Pojďme se podívat na jeho výhody:

  • Je to tak malý dolněk, že se vejde do každé příruční tašky. Je zkrátka lehký, skladný, a můžete ho tak mít stále u sebe.
  • Snadno se používá – většina klipů je magnetická, a tak se na brýle velice snadno a rychle připojí.
  • Uspoříte peníze. Nemusíte si kupovat jedny čiré dioptrické brýle a druhé sluneční. Navíc klip bývá podstatně levnější než dioptrické sluneční brýle.

Mějte ovšem na paměti, že je potřeba pořizovat klip, který bude sedět na váš model brýlí. Pokud si nejste s výběrem klipu jisti, obraťte se na nás.

Čiré brýle s UV filtrem

Všechny naše brýlové čočky obsahují základní povrchové úpravy, mezi které patří i UV filtr. To znamená, že jakékoliv dioptrické brýle zakoupené na Alensa.cz, vás ochrání před nebezpečným UV zářením – a to už v základní variantě, bez extra příplatku. Je potřeba však počítat s tím, že tato úprava oči nestíní před slunečním zářením tak, jako sluneční brýle.


Čiré brýle s UV filtrem

Samozabarvovací brýle

Nabízíme také možnost vybrat si do brýlí samozabarvovací (fotochromatická) skla. Tato úprava je možná jak u jednoohniskových, tak u multifokálních čoček. Tato skla se automaticky přizpůsobují světelným podmínkám v okolí. To v praxi znamená, že pokud se nacházíte uvnitř budovy (kde je méně světla než venku), skla jsou čirá. Jakmile vyjdete ven na slunce, skla ztmavnou. Tento typ brýlových čoček je známý už od 60. let, ale technologie od té doby značně pokročila.

Samozabarvovací brýlové čočky

V současnosti nabízejí samozabarvovací brýle následující výhody:

  • Jejich používání je pohodlné – už nemusíte střídat dioptrické a sluneční brýle.
  • Přechod zatmavení je plynulý a rychlý.
  • Zajišťují plnou ochranu proti UV záření.
  • Jsou dostupné ve dvou odstínech: šedé a hnědé.
  • Jsou kompatibilní se všemi rámy v naší nabídce.
  • Šetří peníze, protože si nemusíte pořizovat čiré dioptrické brýle a navíc ještě brýle sluneční. Stačí mít brýle jedny.

Dioptrické sluneční brýle

Nabízíme také možnost proměnit klasické dioptrické brýle ve sluneční brýle. Můžete si vybrat i míru zatmavení vašich nových dioptrických slunečních brýlí v následující škále: 50, 75, nebo 85 % (obvyklé sluneční brýle mají zatmavení 85 %). Navíc si můžete vybrat hnědý, šedý, nebo zelený odstín čočky. K čočkám lze přidat i polarizační filtr, nebo například zrcadlový efekt v několika různých odstínech.

Dioptrické sluneční brýle

Polarizace poskytuje dodatečnou ochranu před oslněním a jasným horizontálně orientovaným světlem. Dostupná je pouze u čoček zatmavených na 85 %. Zrcadlová vrstva také poskytuje větší stínění a dodá čočkám nádech tajemna. Zrcadlový efekt nabízíme v několika barevných variantách! Přizpůsobte si čočky dioptrických slunečních brýlí přesně podle svých představ.

Vyberte si z naší nabídky brýlových rámů, nebo zabrouzdejte přímo v našem výběru dioptrických slunečních brýlí .