O nás

Alensa je spolehlivý online prodejce kontaktních čoček, produktů pro péči o oči, dioptrických a slunečních brýlí. Naším hlavním cílem je nabízet kvalitní služby pro spokojenost našich zákazníků.

Originalita zboží zaručena!

V naší nabídce najdete pouze kontaktní čočky z oficiálních distribucí od daných výrobců a značek. Originální kontaktní čočky, které můžete koupit u nás, pocházejí ze stejné distribuce, která dodává čočky lékařům a optikám. Takže ano, máme stejné čočky, jaké můžete dostat v optice a u svého lékaře!

Vaše spokojenost je pro nás nejdůležitější!

Neustále pracujeme na vylepšení všech procesů, abychom byli schopni doručit Vám objednávky co nejrychleji. Zároveň hledáme oficiální distributory s nejnižšími cenami na trhu, abychom vám mohli originální čočky nabídnout za výhodnou cenu! Samozřejmostí je u nás vstřícnost a ochotný zákaznický servis, který Vám vždy poradí a rychle vyřeší všechny Vaše přání, dotazy, nebo případné reklamace. I když jste úplný začátečník s kontaktními čočkami, poradíme vám jak na ně!

Jsme tady od roku 2004

Alensa map

Síť e-shopů Alensa vznikla v roce 2004, kdy otevřela své první internetové obchody v České republice a na Slovensku. Během následujících 15 let rozšířila svou síť e-shopů po celé Evropě. Díky zkušenostem nasbíraným v průběhu této doby Vám nabízí široký katalog produktů spolu s profesionálními službami týmu zákaznické podpory.

V současnosti Alensa působí v těchto zemích: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Irsko, Itálie, Finsko, Francie, Chorvatsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina a Spojené arabské emiráty.

Kamenné optiky

Abychom se ještě více přiblížili našim zákazníkům, otevřeli jsme v roce 2022 první kamennou optiku v Praze. Další showroomy na sebe nenechaly dlouho čekat a řady našich optik stále rozšiřujeme. Naleznete u nás nejen široký výběr brýlí a kontaktních čoček, ale i služby očních specialistů. Naše showroomy jsou vybaveny špičkovými diagnostickými zařízeními, která umožňují přesné a rychlé vyšetření vašeho zraku. Moderní prostředí prodejen ve spojení s technologickými prvky značně zpříjemní, zjednoduší a zrychlí nákupní proces. Přijďte se sami přesvědčit a zažijte nový standard v péči o oči.

Velká skladová dostupnost a množství spokojených zákazníků

V našem skladu máme rozsáhlou zásobu produktů čítající více než 500 000 krabiček s kontaktními čočkami. Velikost skladu nám umožňuje okamžitou expedici 97% objednávek. Každý měsíc zpracujeme cca 100 000 objednávek a náš personál se snaží efektivně a rychle vyhovět vašim potřebám. V Alense věnujeme velké množství času péči o zákazníky, zlepšování našich služeb a produktového portfolia. Rychlá doprava, kvalitní výrobky, nejnižší ceny na trhu a profesionální přístup zákaznického servisu jsou pro nás samozřejmostí a každou z těchto složek se snažíme neustále vylepšovat. Pokud máte jakýkoliv dotaz, problém s objednávkou, atp., neváhejte nás kontaktovat. Oceníme i Vaši zpětnou vazbu, která nám umožňuje naše služby trvale zlepšovat.

Kontaktní informace

Telefon: +420 226 292 895
Email: info@alensa.cz


Kontaktujte nás online

Reklamační adresa (adresa skladu):

Alensa.cz (96656297)
Jarošovská 1278/II
377 01 Jindřichův Hradec

Provozovatel obchodu

ALENSA MEDICAL s.r.o.
Českomoravská 2408/1a
Libeň
190 00 Praha 9
IČO:04486919

Whistleblowing (ochrana oznamovatelů)

Naše společnost zřídila vnitřní oznamovací systém a přijímá oznámení dle zákona č. 171/2023 Sb. o ochraně oznamovatelů. Níže najdete všechny oznamovací kanály spolu s popisem, jak oznámení podat a sledovat. S přijatým oznámením se může seznámit pouze příslušná osoba. Veškeré poskytnuté informace jsou proto v naprostém bezpečí.

Co je považováno za oznámení dle Zákona? Pokud upozorníte na jednání, které:

 • má znaky trestného činu,
 • má znaky přestupku, za který zákon stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100.000 Kč,
 • porušuje zákon o ochraně oznamovatelů, nebo porušuje jiný právní předpis nebo předpis Evropské unie v oblastech stanovených Zákonem (např. finanční služby, daně z příjmů právnických osob, ochrana spotřebitele, ochrana životního prostředí aj.).

Ochrana osobních údajů Příslušná osoba je povinna vést v elektronické podobě evidenci údajů o přijatých oznámeních a uchovávat oznámení podané prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému a dokumenty související s oznámením po dobu 5 let ode dne přijetí oznámení. Do evidence a k dokumentům souvisejícím s oznámením a k uchovávaným oznámením má přístup v případě oznámení podaných prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému pouze příslušná osoba.

Externí oznamovací kanál Oznámení můžete podat také prostřednictvím externího oznamovacího systému Ministerstva spravedlnosti. Více informací včetně oznamovacího formuláře naleznete na adrese: https://oznamovatel.justice.cz/.
Vyloučení
Povinný subjekt vylučuje přijímání oznámení od osoby, která pro povinný subjekt nevykonává práci nebo jinou obdobnou činnost podle § 2 odst. 3 písm. a), b), h) nebo i) Zákona o ochraně oznamovatelů. * Přednastavené kategorie můžete rozšířit o další kategorie dle zákona o ochraně oznamovatelů:

 • Jednání, které má znaky trestného činu
 • Jednání, které má znaky spáchání přestupku
 • Porušení zákona o ochraně oznamovatelů
 • Porušení předpisů EU v oblasti finančních služeb
 • Porušení předpisů v oblasti daně z příjmu právnických osob
 • Porušení předpisů v oblasti předcházení legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu
 • Porušení předpisů v oblasti ochrany spotřebitele
 • Porušení předpisů v oblasti souladu s požadavky na výrobky včetně jejich bezpečnosti
 • Porušení předpisů v oblasti bezpečnosti dopravy, přepravy a provozu na pozemních komunikacích
 • Porušení předpisů v oblasti ochrany životního prostředí
 • Porušení předpisů v oblasti bezpečnosti potravin a krmiv a ochrany zvířat a jejich zdraví
 • Porušení předpisů v oblasti radiační ochrany a jaderné bezpečnosti
 • Porušení předpisů v oblasti hospodářské soutěže, veřejných dražeb a zadávání veřejných zakázek
 • Porušení předpisů v oblasti ochrany vnitřního pořádku bezpečnosti, života a zdraví
 • Porušení předpisů v oblasti ochrany osobních údajů, soukromí a bezpečnosti sít elektronických komunikací a informačních systémů
 • Porušení předpisů v oblasti ochrany finančních zájmů EU
 • Porušení předpisů v oblasti fungování vnitřního trhu včetně ochrany hospodářské soutěže a státní podpory podle práva EU

Příslušná osoba: Veronika Gunárová
E-mail: whistleblowing@alensa.eu
Tyto kontaktní údaje neslouží k přijímání oznámení. Oznámení lze podat způsoby uvedenými níže.

Možnosti podání oznámení:
Písemně
Prostřednictvím oznamovacího formuláře zde. Oznámení lze sledovat zde v sekci Zkontrolovat oznámení, po zadání unikátního klíče, který získáte po odeslání oznámení.

Důležité dodatečné informace:

Používání webové stránky Alensa Medical se řídí obchodními podmínkami společnosti Alensa, proto si pozorně přečtěte obchodní podmínky, než začnete webovou stránku používat. Další užitečné informace naleznete na našich infostránkách.

Chcete s námi pracovat?

Podívejte se, jaká volná pracovní místa v Alense nyní máme.