Jak rozumět předpisu na kontaktní čočky nebo brýle?

Máte v ruce předpis od očního lékaře a chystáte se pořídit si kontaktní čočky nebo brýle online? Abyste snáze porozuměli jednotlivým položkám na předpisu, připravili jsme pro vás krátké shrnutí nejdůležitějších bodů. Nahlédněte do našeho průvodce a pokud budete mít další otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Obecný přehled jednotlivých parametrů

Na předpisu najdete několik typů parametrů a hodnot. Tento stručný přehled vám může pomoci informace z předpisu rozklíčovat:

Zkratka: Význam:
OD / R Oculus Dexter značí naměřené hodnoty pro pravé oko
OS / L Oculus Sinister značí naměřené hodnoty pro levé oko
OU Oculus Uterque udává shodné parametry pro obě oči
SP(H), PWR, D Sféra, síla, dioptrie – všechny tyto zkratky udávají dioptrie (+ nebo -)
CYL, CP Cylindr značí naměřený astigmatismus a udává vertikální křivku oka
X, AX Osa udává směr a stupeň cylindru
ADD Add power (adice) označuje extra sílu multifokálních kontaktních čoček
BC Base Curve udává zakřivení kontaktních čočky (oční bulvy)
DIA DIA udává průměr kontaktní čočky
PL Plano značí nulovou dioptrii
PD Pupillary distance značí vzdálenost mezi zornicemi, která je nezbytná pro správné vybroušení brýlových skel při výrobě

Vybrali jsme několik základních otázek, které si naši zákazníci kladou před prvním nákupem kontaktních čoček:

Plus nebo minus?

Pokud trpíte krátkozrakostí (myopií), tak vidíte špatně na dálku a máte pravděpodobně minusové dioptrie. Trpíte-li dalekozrakostí (hyperopií), těžko se vám zaostřuje na blízké předměty a máte plusové dioptrie. Na vašem předpisu bude tato hodnota pravděpodobně označena jako “Sféra dioptrie”. Při zadávání dioptrických hodnot do objednávky buďte pozorní. Zejména pozor na záměnu + a - (minusová hodnota bývá v předpisu označovaná znaménkem =). Pokud si omylem objednáte kontaktní čočky se špatnými parametry, můžete nám vrátit všechna neotevřená balení v souladu s našimi podmínkami pro vrácení a výměnu zboží.

Jak zvolím cylindr a osu?

Cylindr a osa jsou zadávány v případě, že trpíte oční vadou zvanou astigmatismus. Cylindr popisuje sílu astigmatismu a má minusovou hodnotu stoupající v intervalech po 0,25. Osa je určena ve stupních od 0° do 180°. Pokud máte jakékoliv nejasnosti ohledně těchto parametrů, doporučujeme je konzultovat s vaším očním lékařem.

Co znamená hodnota adice?

Pokud trpíte presbyopií neboli stařeckou vetchozrakostí, váš předpis může obsahovat hodnotu tak zvané adice, která určuje doplňkovou dioptrii pro vidění na blízko. Adice se pohybuje od +0.50 do +3.00. Některé značky kontaktních čoček používají místo číslic hodnoty “low / medium / high”. Výrobce kontaktních čoček CooperVision navíc rozlišuje adici pro dominantní a nedominantní oko. V případě nejasností s výběrem adice kontaktujte svého očního lékaře.

Pravé nebo levé oko?

Váš oftalmolog označí na předpisu levé a pravé oko “L” a “R”, nebo použije latinské termíny “Oculus Dexter” (pravé) a “Oculus Sinister” (levé). V případě objednávky dioptrických brýlí vyplňte parametry pro obě oči podle předpisu. Pokud máte na předpisu na kontaktní čočky různé parametry pro každé oko, klikněte na stránce s objednávkou na “Vybrat parametry i pro druhé oko” a zadejte je. Pokud máte stejné parametry pro obě oči, vyplňte příslušná políčka a zadejte počet krabiček čoček.

výběr parametrů pro druhé oko

Mohu použít předpis na brýle pro nákup kontaktních čoček?

Ne. Předpis na kontaktní čočky se může od předpisu na brýle lišit. Kontaktní čočka leží přímo na oku, brýlová čočka je od oka vzálená několik centimetrů – proto se parametry mohou lišit. Navíc předpis na brýle neobsahuje hodnoty průměru (DIA) a zakřivení (BC), které jsou pro objednání správných kontaktních čoček nezbytné.

Tipy pro správné porozumění předpisu na dioptrické brýle

Předpisu snáze porozumíte, když nahlédnete do tabulky (výše). Hodnoty BC a DIA pro vás v tuto chvíli nejsou relevantní – týkají se kontaktních čoček. Pro správné objednání dioptrických brýlí je ovšem nutné znát vzdálenost zornic (PD). Tato hodnota umožní správně vycentrovat brýlové čočky. Je nicméně možné, že vzdálenost zornic nebude na předpisu uvedena, proto doporučujeme si její změření od oftalmologa vyžádat. Máte-li od optika jen jednu celkovou hodnotu pro PD (vzdálenost zornic), vydělte ji 2 a číslo zadejte pro levé i pravé oko. Například při PD 60 zadáte pro každé oko hodnotu 30. Většina lidí má vzdálenost od středu panenky ke kořenu nosu v rozmezí 28-35 milimetrů. Pokud vám váš oční lékař nebo optometrista nenaměří hodnotu PD, je možné použít naše virtuální pravítko přímo při objednávání brýlí (vyžaduje přístup k webkameře).

Koupit brýle

Tipy pro správné porozumění předpisu na kontaktní čočky

Oční lékař vám v závislosti na druhu vaší oční vady během prohlídky doporučí kokrétní značku a model kontaktních čoček. Rozdíl je nejen v periodě výměny jednotlivých tipů čoček: jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční; rozdíly jsou i v materiálu a dalších vlastnostech jednotlivých značek kontaktních čoček. Je dobré vědět, že kontrolu byste měli podstoupit i před aplikací nedioptrických barevných čoček.

Je při výběru čoček důležité zakřivení a průměr?

Zakřivení čočky (BC) označuje, jak těsně čočka přilne na oko. Nižší zakřivení, např. 8.40, znamená, že čočka je více zakřivená a bude na oko těsněji přilnutá. Vyšší hodnota zakřivení, např. 8.70, znamená, že je čočka plošší. Průměr čočky označuje její šířku a je vyjádřen v milimetrech - většinou mezi 13 a 15 milimetry. Drobná odchylka (0.1 nebo 0.2 mm) by neměla mít vliv na kvalitu vidění. Je však vhodnější nosit čočky se zakřivením a průměrem, který vám byl předepsán. Větší odchylky těchto parametrů mohou vést k diskomfortu a zkreslenému vidění.

Platí můj předpis na dioptrické brýle i na kontaktní čočky?

Ne. Parametry pro brýle a kontaktní čočky se mohou lišit. Brýle jsou od očí vzdáleny, kdežto kontaktní čočky jsou umístěny přímo na oku. Kromě toho, že se může lišit dioptrická korekce, předpis na brýle neobsahuje parametr zakřivení a průměru čoček.

Ztratil/-a jsem svůj předpis. Kde mohu zjistit potřebné parametry?

Na Alensa.cz si můžete objednat kontaktní čočky i bez předpisu. Pokud neuběhl víc než rok od vaší poslední kontroly u oftalmologa a nepociťujete žádné změny vidění, můžete použít parametry, které najdete na poslední krabičce s čočkami.

Jak rozumět parametrům na krabičce:

Jak rozumět parametrům kontaktních čoček

Nezapomínejte, že je důležité chodit na pravidelné prohlídky k očnímu lékaři, a to jednou za rok (pokud lékař neurčí jinak). Předpis starší než jeden rok už nemusí být aktuální i pokud nepociťujete výrazné zhoršení zraku.

Můžu si objednat zkušební čočky?

Alensa.cz není autorizovaným poskytovatelem zkušebních čoček. Zkušební čočky vám může předepsat pouze oftalmolog nebo optometrista. Pokud chcete vyzkoušet čočky s možností garance vrácení peněz, můžete vyzkoušet naše čočky značky TopVue. Pokud vám nebudou vyhovovat, vrátíme vám celou částku.

Koupit kontaktní čočky

Potřebujete nový předpis? Nechte se změřit v naší optice

Pokud nemáte aktuální předpis, můžete se objednat na měření do naší Alensa optiky (Lazarská 13/8, Praha 2). Stačí mít zřízený zákaznický účet na Alensa.cz a službu máte zdarma!

Komentáře (49)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Lubomír

Dobrý den, tento zápis mám na multifokální brýle,ale Add 1,75 je podle nového značení , ale jaké je podle starého? P:SPH-3,75 CYL+1,50 AXIS180 PD32,5 Add 1,75 L: SPH-3,75 CYL+1,75 AXIS 180 PD32 Add 1,75 Myslíte,že s mými vadami se mi na nošení multifokály nehodí? Přiznám se,že jsem je zkoušel,ale necítil jsem se v nich komfortně. Viděl jsem špatně do stran a celkově přechody přes dálku na blízko byly utrpení a dokonce jsem z toho slzel.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za další komentář. V původním zápisu, který jste nám poskytl v předchozím komentáři cituji:"původní recepis CYL -1,50 AXIS 90 PD 31 L:SPH -2.00 CYL-150 AXIS 90 PD31", jsou pouze jedny údaje, a to pravděpodobně na dálku. Ze zápisu víme, že jde o astigmatismus, ale zápis není ani kompletní. U pravého oka chybí sférická dioptrická hodnota (SPH). Dioptrický zápis na blízkou vzdálenost v původním předpisu není, a proto nemůžeme hodnotu adice z původního předpisu vypočítat. Jak jsme již uvedli v předchozí odpovědi, korekce multifokálními brýlemi je již pro mozek velmi náročná. Adaptace na novou korekci může trvat velmi dlouho. Zkreslené periferním vidění je u multifokálních brýlí velmi časté. U Vás do toho vstupuje ještě astigmatismus a ani ten není pro mozek jednoduché zpracovat. Nicméně, ač jde o kombinovanou oční vadu, lze to řešit. V dnešní době brýle dokážou opravdu zázraky. Jedinou překážkou se pak může stát mozek. Pokud máte původní předpis, můžete nám poslat jeho fotografii na info@alensa.cz. Můžeme jej zkontrolovat a pakliže by zápis obsahoval jak hodnoty na dálku, tak na blízkou vzdálenost, můžeme Vám hodnotu adice z původního předpisu vypočítat. Hezký den.

Lubomír

Dobrý den,děkuji za vysvětlení původní recepis CYL -1,50 AXIS 90 PD 31 L:SPH -2.00 CYL-150 AXIS 90 PD31 a nový Nové P:SPH-3,75 CYL+1,50 AXIS180 PD32,5 Add 1,75 L:SPH-3,75 CYL+1,75 AXIS 180 PD32 Add 1,75 Prosí jak je to s multifokálními skly? Je tam na čtení Add 1,75 kolik je to normálně ? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za další komentář. Z nového zápisu vyplívá, že máte kombinovanou oční vadu - presbyopii a astigmatismus. Správně by měl zápis obsahovat dioptrické hodnoty na dálku a poté na blízkou vzdálenost. Ve Vašem případě však známe jen dioptrickou hodnotu na dálku a hodnotu již vypočtené adice. Zpětně není možné dopočítat dioptrické hodnoty na blízkou vzdálenost, tedy údaj, jak je to normálně (jestli jsme si Váš dotaz vyložili správně). Na jakém principu funguje optika multifokální čočky si můžete přečíst ZDE. Protože je však korekce kombinované oční vady pro mozek vždy velmi obtížná, doporučujeme Vám řešit korekci zraku brýlemi osobně v optice, kde Vám optometrista pomůže, aby korekce zraku byla pro Vás komfortní. Pokud byste měl další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

M. Čechmanová

Dobrý den, chtěla sem se zeptat. Začala sem uvažovat nad kontaktnimi čočkami. Myslíte že pokud mám nabrýlých : P: sph : -4,50 ,cyl -0,50 a ax 180 . L: -3,50 , cyl -1,0 a ax 20 . Že můžu mít kontaktní čočky ? Mohli by ste mi pomoct jak by se hodnoty lišili , jaký by byl předpis? A v jaké cenové relaci bych se asi pohybovala ? Děkuji moc.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázky. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Protože máte na pravém oku cylindrickou hodnotu příliš nízkou, budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Jestliže s čočkami nemáte zkušenosti, doporučujeme Vám začínat s jednodenními čočkami. Tyto čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si každé ráno vezmete vždy novou, perfektně čistou čočku a večer čočky vyhodíte. V případě, že byste čočku poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká, jako v případě vícedenních čoček. Z našeho sortimentu jednodenních kontaktních čoček bychom ke korekci pravého oka nabídli čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -4,50. Ke korekci levého oka bychom Vám pak nabídli čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 20°. Torické (astigmatické) čočky disponují malou orientační značkou (čárka) na pozici 6. hodiny. Při nasazování torické čočky je dobré, si čočku srovnat do správné pozice. Nasazení čočky do oka ve správné pozici usnadní stabilizaci čočky v oku. Každá krabička čoček obsahuje 30 kontaktních čoček, a tak by Vám čočky vydržely na 30 dnů a cenově by čočky vyšly na necelých 1000 Kč. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Jestliže se rozhodnete čočky vyzkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Kateřina

Dobrý den, Prosím o radu, můj předpis na brýle na dálku P oko SPH 1,75, cyl. 1,5, osa 180. L oko SPH 1,5, cyl. 1,25, osa 170. Už je to delší doba co jsem čočky používala a nevím jaké hodnoty si objednat, preferuji 14 denní. Předem moc děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel u hodnot dioptrií a cylindrů neuvádíte znaménka. Abychom Vám správně poradili, potřebovali bychom kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Buď můžete kompletní hodnoty napsat do nového komentáře nebo nám zaslat předpis na e-mail: info@alensa.cz. Předem Vám děkujeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Renata Tichoňová

Dobrý den, prosím má předpis na brýle (astigmatismus): P oko: -0,5, cylindr -0,5, osa 80 L oko: -1,5, cylindr -0,25, osa 70 Jaké budu potřebovat čočky, hodlám zakoupit jednodenní. Děkuji za radu

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u Vás začíná projevovat astigmatismus, hodnoty cylindrů jsou prozatím příliš nízké a ke korekci zraku Vám budou postačovat klasické sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu -1,50. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí, Vašich potřeb a preferencí vybere vhodné čočky. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Jestliže si chcete i přes to vybrat čočky sama, mohli bychom Vám z našeho sortimentu nabídnout jednodenní hydrogelové TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. Značka TopVue nabízí k vybraným balením službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. V případě jakýchkoliv dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Lubomír

Dobrý den,prosím o radu nechal jsem si přeměřit dioptrie. Bylo mi řečeni,že mám stejné jako doposud,ale předpisu jsou jiné hodnoty. Původní P:SPH -2,00 CYL -1,50 AXIS 90 PD 31 L:SPH -2.00 CYL-150 AXIS 90 PD31 Nové P:SPH-3,75 CYL+1,50 AXIS180 PD32,5 L:SPH-3,75 CYL+1,75 AXIS 180 PD32 Jsou opravdu stejné? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv to na první pohled nevypadá, hodnoty jsou téměř stejné. Při kladných hodnotách cylindrů je nutné zápis přepočítat. Tento převod se pak projeví v celém brýlovém předpisu. Nově Váš brýlový zápis bude vypadat následovně: PO SPH -2,25, cylindr -1,50, osa 90°; LO SPH -2,00, cylindr -1,75, osa 90°. Chcete-li si pořídit kontaktní čočky, je nutné dále upravit brýlový předpis. Pro pravé oko tedy budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,25 a osy 90°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,00, cylindru -1,75 a osy 90°. Z našeho sortimentu torických (astigmatických) čoček bychom Vám mohli nabídnout např. TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue nabízí u vybraných balení službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky sedět, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete k nim potřebovat i roztok k péči, např. Laim-Care. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den, prosím o radu. Používám jednodenní čočky Biotrue Oneday. Nově mám naměřeno pro brýle: pravé oko -0,75 sph a pro levé -2,25 sph. Ostatní hodnoty nenaměřeny. Jaké mám zvolit hodnoty pro čočky? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U myopie (krátkozrakosti) je nutná úprava dioptrií pro nákup čoček až od hodnoty dioptrie -3,50 a více. Protože Vaše dioptrické hodnoty pro pravé i levé oko tuto hranici nepřekročily, můžete při nákupu zadat hodnoty tak, jak jsou. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jana

Dobrý den chci si objednat čočky na obě oči mám sph -2.50 cyl +2.25 Axis na pravé oko 110 na levé 70. Když koukám na kontaktní čočky tak cyl mi nabízí pouze záporné hodnoty. Nenašla jsem žádné které by mi nabídli kladné takove které by mi sedli. Děkuji za radu

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a jak jste si všimla, pouze s minusovými cylindrickými hodnotami. Proto bude nutné Vaše cylindrické hodnoty přepočítat na minusové. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Ke korekci pravého oka tak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -2,25 a osy 20°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -2,25 a osy 160°. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism, protože u těchto čoček nyní běží Garance spokojenosti až do 31. 1. 2023. Z jedné krabičky můžete vyzkoušet 4 kontaktní čočky a pokud Vám čočky v nějakém směru nebudou vyhovovat, informujte o tom náš zákaznický servis. Poté nám pošlete zbytek balení do 30 dnů zpátky a my Vám vrátíme peníze. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Jana Netolická

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jaké čočky mám zvolit při předpisu na brýle: P: SPH - 4,00, CYL +0,50, OSA 140°, L: SPH - 3,50, CYL +0,75, OSA 75°? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Podle uvedených hodnot z brýlového předpisu máte astigmatismus, častou refrakční vadu, kterou korigují torické (astigmatické) kontaktní čočky. Na pravém oku máte hodnotu cylindru ovšem nízkou a ke korekci zraku pravého oka bude dostačující sférická čočka. Torické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a jen se zápornými hodnotami cylindru. Z tohoto důvodu musíme kladné hodnoty převést na záporné. Zmíněná úprava má vliv na všechny hodnoty ze zápisu. Pokud s čočkami začínáte, nabídli bychom Vám spíše jednodenní čočky, o které se nemusíte nijak starat. Ráno si aplikujete dokonale čistou čočku, večer vyjmete a jednoduše vyhodíte. V současné době běží časově omezená akce Garance spokojenosti na jednodenní sférickou i torickou variantu Acuvue Oasys 1-Day. Čočky můžete vyzkoušet a pokud Vám nebudou vyhovovat, lze je vrátit. Pro pravé oko budete potřebovat sférickou čočku Acuvue Oasys 1-Day s hodnotou dioptrie -3,50. Pro levé oko budete potřebovat torickou variantu Acuvue Oasys 1-Day for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 165°. Vždy by však měla první aplikace a výběr čoček probíhat pod odborným dohledem. ZDE si můžete vybrat nejbližšího očního specialistu, který spolupracuje s výrobcem uvedených čoček. Zpravidla se jedná o placenou službu, je to ovšem investice, která se vyplatí. Pokud byste měla další dotazy, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Ale Kučera

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké by byly vhodné kontaktní čočky, jestliže mám naměřeny dioptrie: P; -2,0 -0,25 5° L; -2,75 -0,5 100° Naposledy mi byly doporučeny čočky PureVision2 od BAUSCH+LOMB.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00. Jestliže s čočkami nemáte příliš zkušeností, doporučili bychom Vám do začátku jednodenní čočky. Ty nevyžadují žádnou péči. Každý den si budete brát nové, perfektně čisté čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli čočky TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pakliže máte zájem o čočky PureVision2 od BAUSCH+LOMB, můžete je ke korekci zraku zakoupit také, k těmto čočkám pak budete potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže však tento typ čoček nemáte vyzkoušený, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Markéta

Dobrý den,děkuji za předchozí odpověď. Jinak zápis pro brýle jsem měla : Pravé oko(do dálky) =4,0 CYL=0,5 OSA 165° Levé oko (do dálky) =3,25 CYL=1,0 OSA 50° Pravé oko ( na blízko) =3,0 CYL=0,5 OSA 165° Levé oko (na blízko) =2,25 CYL=1,0 OSA 50° Tak nevím zda se v předchozím komentáři co jsem Vám poslala již jednalo o výpočet hodnoty pro korekci kontaktními čočkami. Dříve jsem nosila kontaktní čočky Biofinity pouze na dálku,ale teď potřebuji i na blízko.Paní doktorka mi doporučila čočky Biofinity na pravé oko -3,75 ADD+1(D) a na levé oko -3,50 ADD+1(N).Na ty ,ale úplně teda jako nevidím,tak proto píšu o radu Vám.Pokud mi poradíte jaké tedy hodnoty pro kontaktní čočky zvolit budu moc ráda . Ještě jednou děkuji . Markéta

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za doplnění údajů. Důvodem, proč s klasickými multifokálními čočkami pravděpodobně nevidíte dobře, je naměřená vyšší cylindrická hodnota na levém oku. Pro úplnost vkládám Váš brýlový dioptrický zápis:
Pravé oko(do dálky) =4,0 CYL=0,5 OSA 165° a pravé oko (na blízko) =3,0 CYL=0,5 OSA 165°
Levé oko (do dálky) =3,25 CYL=1,0 OSA 50° a levé oko (na blízko) =2,25 CYL=1,0 OSA 50°
Pakliže bychom vycházeli z Vašeho brýlového zápisu my, cylindrickou hodnotu na pravém oku bychom přepočítali na sféru, protože je zatím příliš nízká. Z tohoto důvodu by Vám ke korekci zraku měla stačit klasická multifokální čočka např. Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie -4,00 a adice +1,00 D. A protože je cylindrická hodnota na levém oku již vyšší, je nutné s ní počítat. Ke korekci levého oka tak budete potřebovat čočku pro kombinovanou oční vadu např. Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75, osy 50° a adice +1,00 N. Jak jsme uváděli již v předchozí odpovědi, kombinovaná oční vada a její korekce je pro mozek velmi náročná, a proto bychom Vám doporučili před nákupem na internetu odbornou aplikaci. Pakliže se čočky rozhodnete zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Markéta

Dobrý den,mohla bych poprosit o radu jaké kontaktní čočky by byly vhodné?Hodnoty mám RFS -4,00 CYL -0,50 OSA 165 st ADD +1,00( D) LFS -3,25 CYL -1,00 OSA 050 st ADD +1,00 (N) Děkuji Markéta

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte kombinovanou oční vadu astigmatismus s presbyopií. Na pravém oku máte cylindrické hodnoty zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci tohoto oka Vám budou stačit klasické multifokální čočky např. Proclear Multifocal. Na levém oku už máte cylindrické hodnoty vyšší a tam již bude nutné ke korekci použít čočky určené pro kombinovanou oční vadu. Z našeho sortimentu Vám ke korekci levého oka můžeme nabídnout pouze čočky Proclear Multifocal Toric. Protože Váš (pravděpodobně brýlový) zápis již obsahuje vypočtenou hodnotu adice, nemáme podklady pro výpočet hodnoty adice pro kontaktní čočky. V případě, že se jedná již o dioptrické hodnoty pro korekci kontaktními čočkami, můžete je zadat tak, jak jsou včetně označení D a N. Nicméně vzhledem k Vaší kombinované oční vadě a pořizovací ceně čoček bychom Vám doporučili odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Jakmile budete mít čočky vyzkoušené, můžete poté nakupovat online bez obav ze ztráty investice. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Daniela

Dobrý den, prosím o doporučení vhodných kontaktních čoček na astigmatismus. Brýlový předpis je P: -2, cyl. -2, osa 35°; L: -2,75, cyl. -2,5, osa 163°. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,75 a osy 40°. U levého oka bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,75, cylindru -2,25 a osy 160°. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě velikostních a dioptrických parametrů vybere vhodné kontaktní čočky. Pokud se rozhodnete vybrat si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Chcete-li si přeci jen vybrat čočky sama, mohli bychom Vám z našeho sortimentu nabídnout čočky, u kterých v současné době běží akce Garance spokojenosti (veškeré informace naleznete v prokliku). Začínáte-li s čočkami, možná by pro Vás byly vhodnější jednodenní astigmatické čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat, ráno si aplikujete dokonale čistou čočku a večer ji jednoduše vyhodíte. Případně bychom Vám mohli nabídnout měsíční Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism nebo TopVue Air for Astigmatism. Jak jsme již psali, u všech nabízených čoček běží akce Garance spokojenosti. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete zbytek čoček vrátit a nepřijdete o své peníze. Jestliže si vyberete měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte, že k nim budete potřebovat i roztok k péči, např. Laim Care. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Zuzana Mautnerová

Dobrý den, prosím o radu které jednodenní čočky vybrat, bohužel jsem žádné nenašla. P: - 1,50 L: + 0,25, cyl -1,25, osa 35* A aby měly co nejvíce vody

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat klasickou sférickou kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -1,50. U levého oka máte naměřený cylindr a ke korekci zraku budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindru -1,25 a osy 40°. Správně byste měla mít čočky vybrané a aplikované očním specialistou, který dle velikostních a dioptrických parametrů vybere vhodné čočky. Vyberete-li si čočky sama, mějte na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. V současné době ovšem nabízíme k některým čočkám službu Garance spokojenosti. Čočky můžete dle informací v prokliku vyzkoušet a nebudou-li Vám vyhovovat, můžete je vrátit. Můžeme Vám nabídnout např. jednodenní sférickou variantu MyDay daily disposable, resp. astigmatickou MyDay daily disposable toric s technologií Aquaform. Případně bychom Vám mohli nabídnout čočky Precision1, resp. Precision1 for Astigmatism s proměnným obsahem vody. Ovšem u těchto čoček nenabízíme službu Garance a pokud Vám nebudou vyhovovat, nelze je vrátit. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Matěj

Dobrý den, rád bych chtěl vhodné kontaktní čočky na astigmatismus.Na receptu na brýle mám, pravé oko: 0, cylindr -0,75,osa 150° a levé oko: 0, cylindr -0,50, osa 30°. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Na levém oku máte cylindrické hodnoty zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Z tohoto důvodu budete potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní. Tento typ čoček nevyžaduje žádnou péči, a tak je pro učení manipulace s čočkami ideální. V případě, že byste čočky poškodil v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebudete tak velká, jak v případě vícedenních čoček. Ke korekci pravého oka bychom Vám nabídli kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 150°. Ke korekci levého oka bychom Vám nabídli sférickou variantu čoček, a to 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -0,25. Správně byste však měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem výše uvedených čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky kupovat sám, bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sara

Dobry den, mam pro brýle -5, -0,75 osa 170 a -4,5, - 0,5 a osa 170. U kontaktni cocky mam v predpisu minus 5,75 a minus 4,75......jake cocky objednat?? Dekuji Sara

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Na druhém oku z Vašeho zápisu, je cylindrická hodnota příliš nízká a bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci zraku byste tak měla mít na každé oko jiný typ čočky. Pro první oko z Vašeho zápisu budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 170°. Ke korekci druhého oka z Vašeho zápisu Vám postačí klasická sférická čočka např. 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -4,50. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který výše doporučenými čočkami spolupracuje. Pakliže se rozhodněte čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Nicole

Dobrý den, byli naměřeny tyto hodnoty. PD: Sf.=-4,0, Cyl.Dp.=-1,0, Cyl.Osa=160. LD: Sf.=-4,0, Cyl.Dp.=-1,5, Cyl.Osa=174. Mohli by jste mi prosím poradit jaké zvolit čočky do začátku a paramtery pro ně? Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. K jeho korekci budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Protože jste začátečnice, doporučovali bychom Vám nejprve jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. U těchto čoček nyní běží limitovaná akce Garance spokojenosti. Můžete vyzkoušet až 4 čočky z jedné krabičky a v případě, že Vám čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat, můžete nám čočky vrátit zpět. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,00 cylindru -0,75 a osy 160°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00 cylindru -1,25 a osy 170°. Jednodenní čočky jsou pro začínající nositele ideální, protože se s nimi naučí manipulovat. V případě, že začátečník poškodí čočku z důvodu začátečnické neobratnosti, není u jednodenních čoček finanční ztráta tak velká. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Žaneta

Dobrý den, pro syna bych chtěla vhodné kontaktní čočky na astigmatismus.Na receptu na brýle má, pravé oko: -2,50 cylindr -1,osa 15° a levé oko: -2,25 cylindr -1,50,osa 180°. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové hodnoty bude nutné pro nákup čoček upravit. Váš syn tak bude ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,50 cylindru -0,75 a osy 20°. Ke korekci levého oka pak bude potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,25 a osy 180°. Správně by měl mít Váš syn čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Při odborné aplikaci oční specialista zohlední velikost očí a poučí budoucího nositele o tom, jak s čočkami zacházet. Pokud však chce Váš syn vyzkoušet čočky nejprve sám, doporučili bychom mu nejprve jednodenní čočky, které jsou pro začátečníky ideální. U čoček Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism funguje služba Garance spokojenosti. Syn tak může vyzkoušet až 4 čočky z jedné krabičky a pokud mu čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, informujte o tom, prosím, náš zákaznický servis. Poté nám zašlete zbytek balení do 30 dnů zpátky a my Vám vrátíme peníze. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Julie

Dobrý den,nosím brýle ale ráda bych střídala a nosila i kontaktní čočky .Predpis do dálky pravé oko -2,0 DP -0,25 OSA 0,levé oko -2,50 bez cylindru a osy.Mužete mi doporučit jake objednat a zadat parametry? Děkuji pěkně.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Na pravém oku se Vám rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrická hodnota je však zatím příliš nízká a není potřeba na ni brát zřetel. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Jestliže s čočkami začínáte a navíc plánujete čočky nosit nepravidelně, budou pro Vás nejvhodnější jednodenní čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čočky TopVue Daily nebo TopVue Elite+. Značka TopVue navíc disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Simona

Dobrý den, na brýle (na dálku) mi byly naměřeny hodnoty pro pravé oko 2,5 dioptrie, cylindr 0,5 Dp a 90 osa. Pro levé oko 2,25 dioptrie, 0,75 Dp a 70 osa. Můžete mi prosím poradit, jestli mohu s těmito hodnotami nosit kontaktní čočky, popř. jaké byste mi doporučili? Moc děkuji za radu.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Na pravém oku jsou Vaše cylindrické hodnoty zatím příliš nízké, a tak Vám ke korekci zraku postačí klasická sférická čočka. Ke korekci levého oka už bude nutné zvolit torickou (astigmatickou) čočku. Jestliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní čočky 1 Day Acuvue Moist pro pravé oko a 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism pro levé oko. Do zápisu jste, bohužel, neuvedla znaménka. Pokud byste chtěla přepočítat brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček, napište nám prosím kompletní zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Rádi pro Vás výpočet uděláme. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Daniela

Dobrý den, na brýle mám tyto hodnoty: Levé oko (SPH -1,00, CYL -0,25, AX 90, PD 28) Pravé oko (SPH -0,50, CYL -0,25, AX 100, PD 28) Jaké hodnoty u kontaktních čoček, jsou prosím, pro mě vhodné? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké, a tak Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,50 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue Elite+. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, dcera má tento recept na brýle. Pravé oko: SPH -5,25, CYL -1,00, AX 180, PD 29,5. Levé oko: SPH -5,50, CYL -0,75, AX 170, PD 30,5. Je jí 15 let, je krátkozraká a má astigmatismus. Chtěla by nosit kontaktní čočky, prosím, poradíte kontaktní čočky nejlépe Biofinity v jakých dioptriích? Záměrně píšu Biofinity, protože je v rodině mají dva členové a jsou s nimi nadmíru spokojeni. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Lucie

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je nutné brýlový předpis upravit. Vaše dcera bude ke korekci zraku potřebovat torické (astigmatické) čočky - dle Vašich preferencí tedy Biofinity Toric. Pro pravé oko bude dcera potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko budou parametry čoček následující: dioptrie -5,25, cylindr -0,75 a osa 170°. Jelikož se jedná o měsíční čočky, budete k nim potřebovat ještě roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Celou nabídku univerzálních roztoků naleznete ZDE. Správně by ovšem měla mít dcera před prvním nákupem kontaktní čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten dle měření očí vybere odpovídající čočky tak, aby korekce zraku byla dokonalá. Může reagovat na její připomínky a vzít v úvahu její potřeby. Ukáže jí také manipulaci s čočkami a naučí, jak se o čočky správně pečuje. Na této mapě si můžete vybrat nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem čoček Biofinity. Zpravidla se jedná o placenou službu, vyhnete se tak ale do budoucna investicím do nevyhovujících kontaktních čoček. Rádi bychom Vás upozornili, že nevhodný výběr kontaktních čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Prozatím Vám přejeme krásný den.
Thuy

Dobrý den! Já bych chtěla kontaktní čočky. Na poslední kontrole mi byly změřeny tyto hotnoty: cdva :0.9. (-2) -10,5 sph na Op Cdva : 1.0. -5.75 sph -1 cyl 30ax na ol W-W: 11.6mm prosím pomozte mi vybrat správný kontaktní čočky! Děkuji!

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je nutné brýlový zápis upravit. Vzhledem k tomu, že na levém oku máte naměřený cylindr a na pravém nikoliv, budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko potřebujete klasickou sférickou čočku s hodnotou dioptrie -9,25 (dle tabulkových přepočtů). Ovšem při takto vysokých hodnotách jsou dioptrie u kontaktních čoček odstupňované po půlkách. Teoreticky by Vám mohla stačit čočka s hodnotou dioptrie -9,00. Určitě bychom Vám ale doporučili navštívit odborníka, který Vám s výběrem čoček poradí. Pro levé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 30°. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. jednodenní silikon-hydrogelové kontaktní čočky Acuvue Oasys 1-Day resp. Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. V současné době k těmto čočkám nabízíme službu Garance spokojenosti. Čočky můžete vyzkoušet a pokud Vám nebudou vyhovovat, můžete je vrátit. Jak jsme již zmínili, nejen vzhledem k vyšším hodnotám dioptrií bychom Vám doporučili navštívit očního specialistu, který s Vámi čočky vybere a odborně je aplikuje. Může reagovat na Vaše připomínky, zohlednit Vaše potřeby a případně upravit hodnoty čoček. Tato služba bývá zpravidla zpoplatněná, jedná se ovšem o investici, která se vyplatí. Rozhodnete-li si čočky vybrat sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Sára Šorčíková

Dobrý den, nosím brýle na dálku, ale ráda bych je občas vystřídala za kontaktní čočky. Na poslední kontrole mi byly změřeny tyto hodnoty: VOP 0,6 s VK (-0,50 Dsph) - BCVA 1,0 s -1,75 Dsph a levé oko: VOL 0,5 (-2p) s VK (1,00 Dsph) - BCVA 1,0 s -2,25 Dsph. Můj dotaz tedy zní, jaké kontaktní čočky by byly vhodné a zda se v mém případě hodnoty u čoček budou lišit od těch na brýle? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci zraku potřebovat klasické sférické čočky. Protože jsou Vaše dioptrické hodnoty nižší, brýlové hodnoty nebude potřeba pro nákup čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25. Jestliže s čočkami začínáte, a navíc je plánujete nosit nepravidelně, doporučili bychom Vám jednodenní čočky např. TopVue Daily. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si každý den berete nové čočky. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Svatopuk

Dobrý den mám +1,5 do dálky a + 4,00 na čtení jaké multifokální čočky bych měl objednat (měsíční). Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Skutečně budete ke korekci zraku potřebovat multifokální čočky s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +2,75. Protože se jedná již o složitější korekci zraku, doporučovali bychom Vám odbornou aplikaci. Oční specialista může dioptrické hodnoty v případě potřeby na místě upravit tak, aby byla korekce zraku perfektní. Výsledek Vaší adice je mezi nabízenými hodnotami, protože multifokální čočky mají hodnotu adice odstupňované po 0,50 dioptrie. Ve Vašem případě, tak můžete mít čočky s hodnotou adice +2,50 nebo +3,00, a to byste pak již potřeboval čočky s označením XR, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah. Protože jste takto "na hraně" doporučili bychom Vám čočky Proclear Multifocal popř. Proclear Multifocal XR. Takto na dálku však nemůžeme odhadnout, jestli Vám postačí běžná multifokální čočka nebo XR multifokální čočka. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který by Vám s aplikací čoček pomohl. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivana

Dobrý den, nosím kontaktní čočky, obě oči -2,25. Nynní mi lékařka naměřila dioptrie, pravé oko -2,75 a levé oko -2,50. Můzete mi, prosím poradit , jaké dioptrie by měly mít kontakní čočky? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty zatím není nutné pro nákup čoček upravovat a můžete je zadat tak, jak jsou. Úpravy u brýlových dioptrických hodnot se provádějí až od hodnoty dioptrie -3,50 a +3,25 výše. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Marie

Dobrý den, byly mi naměřeny dioptrie na brýle Právé oko +2.75 cylindr -0.75 osa 150 PD 30.5 Levé oko +3.50 cylindr -1.50 osa 10 PD 31 Můžete mi poradit jaké čočky si vybrat a jaké jsou hodnoty u čoček. Děkuji moc

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci zraku budete potřebovat torické (astigmatické) kontaktní čočky. Pro nákup čoček bude nutné brýlové hodnoty upravit, ve Vašem případě však zůstanou téměř všechny hodnoty stejné. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,75, cylindru -0,75 a osy 150°. Pro levé oko budou mít čočky hodnotu dioptrie +3,50, cylindru -1,75 a osy 10°. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. měsíční silikon-hydrogelové TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Nebudete-li s čočkami spokojena, můžete je vrátit a nepřijdete tak o svou investici. Jelikož se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte, že budete potřebovat i roztok určený k péči o ně. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Rádi bychom Vás závěrem upozornili, že správně by Vám čočky měl před nákupem na internetu vybrat a odborně aplikovat oční specialista. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama, mějte na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Petra Ledecká

Dobrý den, na vyšetření v optice, jsem chtěla zjistit hodnoty pro brýle i kontaktní čočky. Jsem krátkozraká + astigmatismus Zapsané hodnoty pro brýle pravé oko 2,25 cyl 0,75 osa 85 levé oko 2,50 cyl 0,5 osa 85 hodnoty pro čočky pravé oko 2,25 cyl 0,75 osa 85 levé oko 2,25 cyl 0,75 osa 85 Dle vašeho mínění je to v případě čoček u levého oka správná volba. Osy lze volit v hodnotách 80 nebo 90,kterou tedy zvolit. Děkuji za radu.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ve Vašem zápise jste neuvedla žádná znaménka. Protože uvádíte, že jste krátkozraká, vidíte tedy špatně na dálku a měla by mít Vaše dioptrie minusovou hodnotu. Předpokládáme, že hodnota cylindru je rovněž minusová. Kompletní zápis pro pravé oko je tedy pravděpodobně: dioptrie -2,25, cylindr -0,75 a osa 85° a pro levé oko: dioptrie -2,50, cylindr -0,50 a osa 85°. Ačkoli máte astigmatismus, tak hodnota cylindru je na levém oku zatím příliš nízká a bude nutné ho přepočítat na sféru. To znamená, že ke korekci zraku budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 90° např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Ke korekci levého budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,75 např. 1 Day Acuvue Moist. Jestliže byl náš předpoklad se znaménky ve Vašem dioptrickém zápisu mylný, napište nám prosím kompletní zápis včetně všech znamének (+, - a =), rádi Vám provedeme nový výpočet. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Marie

Dobrý den,synovi ve školce byly naměřeny tyto hodnoty. Pravé oko +1,5 -1,00 177' a levé oko +1,0 -0,5 17'. Chtěla bych vědět jak je to vážné a zda máme vyhledat lékaře. Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Součástí takovýchto screeningových měření bývá i potvrzení o výsledcích s případným doporučením na konzultaci s lékařem. Nemáte-li vyhodnocení výsledků vyšetření očí Vašeho syna k dispozici, kontaktujte, prosíme, přímo poskytovatele screeningového měření nebo očního specialistu a naměřené hodnoty s ním konzultujte. Má-li dítě refrakční vadu, což z naší pozice nelze bohužel stanovit, je důležité odhalit ji v co nejranějším věku dítěte. Odborné studie ukazují, že čím dříve se vada odhalí, tím větší je šance na její případné odstranění. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Tereza

Dobrý, potřebovala bych poradit jaké objednat kontaktní čočky? Byly mi naměřeny tyto hodnoty u měření na brýle. Do dálky pravé oko 4,0 a levé oko 2,75. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U Vašich dioptrických hodnot jste neuvedla znaménko. Pokud vidíte špatně na dálku, měly by mít Vaše dioptrické hodnoty znaménko - nebo =. S minusovými hodnotami jsme počítali při úpravě dioptrických hodnot. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Ke korekci levého oka zůstane hodnota dioptrie na -2,75. Jestliže s čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám nejprve jednodenní čočky TopVue Daily. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči a dobře se s nimi naučíte manipulovat. V případě, že byste čočku náhodou poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den syn 7 let naměřeno oko prave +4,50 -0,25 163° Oko levé +5,75 -0,50 135° A zajímá mě než půjdeme k lékaři o co se jedná zda kratkozrakost? Oči mu byli měřený ve školce prima Vizus dekuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Ačkoliv má Váš syn naměřené vyšší hodnoty, jedná se o orientační měření a je nutné dále situaci řešit s lékařem. Plusové dioptrie značí dalekozrakost, tedy špatné vidění na blízkou vzdálenost. U Vašeho syna se dle naměřených hodnot začíná projevovat i astigmatismus - proto je uvedena v zápisu hodnota cylindru a osy. Veškeré informace Vám jistě podá lékař, ke kterému se synem půjdete. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.

Daniel

dobrý den, jaké bych měl vybrat čočky když moje hodnoty jsou : Pravé -2,5 cylindr dp -0,75 osa 170 Levé -2,5 cylindr dp -0,25 osa 180 ? předem díky

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového zápisu máte lehký astigmatismus, který korigují torické (astigmatické) čočky. Na levém oku jsou však Vaše cylindrické hodnoty nízké a budete tak potřebovat pro každé oko jiný druh čoček. Pokud s čočkami nemáte zkušenosti, doporučili bychom Vám jednodenní čočky, o které není nutné pečovat - ráno čočku aplikujete, večer vyjmete a vyhodíte. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,5, cylindru -0,75 a osy 170°. Pro levé oko bychom Vám pak doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,5. Správně by Vám měl čočky před nákupem na internetu aplikovat oční specialista. Jestliže se nakonec rozhodnete čočky zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nesprávný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Zuzana

Dobry den, potrebovala bych poradit jake cocky vybrat kdyz namerene hodnoty oci jsou: P: sph -1.50 cyl +0.75 axis 79 L: sph -1.25 cyl +0.75 axis 84. Predpis na bryle mam P: sph -1.25 L: sph -1.25 Cyl +0.25 Axis 93. Dekuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho brýlového zápisu se u Vás začíná projevovat astigmatismus, hodnoty cylindrů jsou však u levého oka zatím nízké, a tak je možné obě oči korigovat pouze sférickými čočkami. Pro pravé i levé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25. Správně by Vám ovšem měl s prvním výběrem čoček poradit oční specialista, který na základě měření navrhne vhodné čočky a odborně je aplikuje, případně upraví parametry. Pokud se přeci jen rozhodnete čočky koupit sama a nemáte s čočkami žádné zkušenosti, doporučili bychom Vám jednodenní TopVue One+. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat, ráno je aplikujete, večer vyjmete a vyhodíte. Značka TopVue navíc disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a investice se Vám tak vrátí. Budete-li mít další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Hezký den.
Eva

Dobrý den, chtěla bych poradit, jaké objednat čočky. Předpis na brýle měl tyto hodnoty. Pravé oko: -4,75, cylindr -0,5, osa 155. Levé oko: -5,0, cylindr -0,5, osa 170. Předem děkuji, Eva P.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Začíná se u Vás rozvíjet astigmatismus, ale zatím Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické kontaktní čočky. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám do začátku jednodenní kontaktní čočky, které nevyžadují žádnou péči, protože si každý den berete nové a perfektně čisté čočky. V případě, že byste čočku poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Daily. Pro pravé oko zvolíte hodnotu -4,75 a pro levé oko zvolíte hodnotu -5,00. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka

Dobrý Den potřebovala bych pomoct s výběr čoček a přeložit hodnoty ať si můžu nějaké čočky objednat.V OD 0,15 , c c.-7,0 Dsf -2,5 Dcyl Ax 20 1,0(-2) OS 0,15, c.c.-7,0 Dsf -2,5 Dcyl Ax 170 1,0(-2).Autorefrakce OD -7,25 Dsg -3,25 DCyl ax 31 v cyklopegii -6,25 Dsf -3,0 DCyl ax 169.OS -7,5 Dsf -2,75 DCyl ax 169 v cyklopegii-6,0 Dsf - 2,75 DCyl ax 169.Budu moc ráda když mi ty hodnoty nějak rozumně prelozite ,jinak oční říkala že výsledky měření oči v rozkapani jsou přesnější.Samozrejme jsem byla v optice a první čočky budu brát tam a bych se naučila s nimi manipulovat a starat se o ně ale ráda bych věděla podle jakých hodnot si pak mám objednat.preji pěkný den Lenka K

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu z měření máte astigmatismus, který korigují tzv. torické (astigmatické) čočky. Naměřené dioptrické hodnoty bude nutné pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,50, cylindru -1,75 a osy 20°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,50, cylindru -1,75 a osy 170°. Je dobře, že si první čočky chcete nechat odborně aplikovat. Jakmile získáte potřebné informace, rady, vyzkoušíte si manipulaci s čočkami a zjistíte, které čočky Vám vyhovují, pak můžete začít nakupovat na internetu bez obav ze ztráty investice. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Eliška Dopitová

Dobrý den, již 3-4 roky si u vás objednávám čočky a vždy jsem si je objednávala podle stejných hodnot, které mám na brýlích. Teď se mi ale změnily dioptrie a poprvé jsem se doslechla o přepočítávání dioptrií na čočky. Zároveň jsem narazila na problém, že se nevyrábí čočky s cylindrem ani osou mých nových hodnot. Můžete mi prosím pomoct s převodem mých dioptrických hodnot na kontaktní čočky? Mám astigmatismus. Na jednom oku mám +4,25, cylindr -1,5 a osa 20. Druhé oko má +5,0, cylindr -1,5 a osu 175. Jsem zvyklá na čočky Air Optix.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Ano, brýlové hodnoty je potřeba pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro první oko z Vašeho zápisu se Vaše parametry změní na hodnotu dioptrie +4,50, cylindru -1,75 a osy 20°. A pro druhé oko se Vaše parametry změní na hodnotu dioptrie +5,25, cylindru -1,75 a osy 180°. Jestliže jste zvyklá na čočky Air Optix, pak si můžete vybrat z torické (astigmatické) varianty těchto čoček, kterou naleznete ZDE. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Kateřina Hejhalová

Dobry den, doplnuji pokud nestacil puvodni popis. Prave oko sfera -4.25 cylindr -0.5 osa 90 stupnu. Leve oko sfera -4.75 cylindr - 0.5 osa 90 stupnu. dekuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za doplnění dioptrického zápisu. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,75. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kateřina Hejhalová

Dobry den,dostala jsem novy predpis na bryle a nevim si rady s prevodem na kontaktni cocky,jelikoz mam maly cylindr. Na jednom oku mam -4,25 cylindr 0,5 osa 90, a na druhem 4,75 cylindr 0,5 a osa 90. Pouzivam cocky Biofinity.Poradite mi jake dioptrie pro cocky bych si mela objednat?Dekuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Začíná se u Vás projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. To znamená, že bude dál moct nosit své oblíbené čočky Biofinity. Abychom Vám mohli vypočítat nové dioptrické hodnoty, budeme od Vás potřebovat kompletní zápis včetně všech znamének +, - a =. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Jana Svobodová

Dobrý den, jsem stálým odběratelem čoček u vás. ( pro dceru) Mám dotaz, prosím. Potřebovala bych čočky na blízko. Ale nevím, jestli dobře uvidím na dálku. Na dálku vidím dobře. Děkuji za odpověď. Hezký den.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Čočky na blízkou vzdálenost mají znaménko +. Stejně jako kontaktní čočky, tak i brýlové čočky mají optiku zpracovanou tak, aby měl dotyčný perfektní zrak na všechny vzdálenosti. Pokud máte obavy, jaký pohled s čočkami bude, můžeme Vám doporučit jednodenní kontaktní čočky TopVue Daily. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz a v případě, že by korekce nebyla dobrá nebo Vaší dceři čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijde tak o vloženou investici. Jestliže má dcera hodnotu dioptrie +3,25 a výš bude nutné pro nákup čoček upravit dioptrickou hodnotu, neboť již bude nutné pracovat s ohniskovou vzdáleností. Pokud byste potřebovali pomoci s úpravou dioptrie, neváhejte se na nás obrátit. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Jana

Dobrý den, prosím o radu. Používám 1 day acuvue moist. Byl mi nově zjištěn astigmatismus. Hodnoty pro pravé oko jsou, dioptrie - 2,25; cylindr - 0,5; osa 180°, dále pro levé oko mám dioptrie - 2,75; cylindr - 1,0; osa 0°. Můžu dále používat stejné čočky (akorát pro astigmatismus)? Ev. jaké byste mi doporučili a s jakými hodnotami? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus na pravém oku máte cylindrickou hodnotu příliš nízkou a bude nutné ji převést na sféru. Proto na pravém oku můžete zůstat u svých oblíbených čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,50. U levého oka již bude nutná korekce torickou (astigmatickou) čočkou 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Hezký den.
LADISLAV KOVÁŘ

Dobrý den. Chtěl bych v zaměstnání, z mého FKSP konta čerpat částku na kontaktní čočky. Můj zaměstnavatel má 2 podmínky. Musím doložit fakturu a lékařský předpis. Faktura od "mé" optičky problém není, ale předpis je. Moje paní oční doktorka mě nechce vystavit lékařský předpis. Argumentuje tím, že od roku 2019 se dospělým osobám předpisy na oční pomůcky nevystavují, pokud nemají oční vadu +- 10. Toto mě pro mého zaměstnavatele napsala do lékařské zprávy, kterou jsem předložil zaměstnavateli. Bohužel ani lékařskou zprávu mě neuznali. Trvají na lékařském předpisu. Postupuje moje pí. doktorka v souladu se zákonem? Můžete mě prosím poslat případný odkaz na příslušný zákon respektive paragraf? Předem děkuji za odpověď. Kovář.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Kontaktovali jsme naší externí optometristku, abychom si ověřili informaci i z praxe. Nařízení ani paragraf jsme, na povinnost vystavit předpis na brýle, nenalezli. Proto Vám nemůžeme jednoznačně sdělit, jestli jedná lékařka v souladu se zákonem. Dle informací by měl u lékaře dostat momentálně předpis každý, kdo si o něj zažádá a je jedno jaké má žadatel dioptrie. Údaj o tom, že předpis dostane pouze osoba s 10 a více dioptriemi je nesmysl. Lidé kteří mají takto vysoké hodnoty mají nárok na slevu od pojišťovny. Lidé s nižšími dioptriemi nárok na slevu nemají. To je jediná situace, která v tomto kontextu připadá v úvahu. < br/> Předpis, který po své lékařce potřebujete by Vám měla vystavit, neboť předpis poté předkládáte v optice pro zhotovení brýlí. < br/> Postup Vašeho zaměstnavatele nám nepřísluší hodnotit, neboť nelze napadat vnitřní předpisy firmy. Každopádně lékařská zpráva, kterou Vám poskytla Vaše oční lékařka by měla být dostačující. Pokud byste si nechala přeměřit zrak např. pouze v optice u optometristy, pak byste rovněž dostala dioptrický zápis podobný lékařské zprávě. Je zvláštní, že Váš zaměstnavatel lpí na předpisu pouze od lékaře, když tuto službu nabízejí běžně i optiky. Pokud potřebujete najít oporu v zákoně, zkuste kontaktovat právníka, který je zaměřen na lékařské právo. Hezký den.

Pavla

Dobrý den, můj problém s kontaktními čočkami. Na levé oko vidím špatně do blízká, mám kon. čoč. Mutifocal AIR OPTIX Hydra Glyde PWR+0,75 Med max ADD+2,00. Jelikož mi brání ve výhledu do dálky tak mám nové PWR - 0,00 ,ADD+2.00 sice vidím krásně do dálky ale na blízko nevidím nic. Pravé oko vidím hůře do dálky i na blízko a ještě mám oční vadu. Kont. čoč. Astigmatism AIR OPTIX Hydra Glyde PWR +2,50, CYL - 2.25, AX 0,10. Vidim krásně na blízko ale dálka nic moc, nové čoč. PWR-0.50, CYL.-1,25, AX 180, ADD+2,00 opět krásně vidím na dálku ale na blízko nevidím. Prosím o radu, jaké rozměry by jsem měla mít aby jsem viděla dobře na dálku i do blízka. Děkuji vám za odpověď

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Bohužel nejsme schopní Vám na dálku poradit. Tyto problémy musíte řešit osobně s očním specialistou. Nejsme schopní odhadnout, jaké parametry a jaké kontaktní čočky by Vám na 100 % vyhovovaly. Díky za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Lucie

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, co si objednat za kontaktní čočky když mám na jednom oku -6 DIO, +4 CYL, 95° OSA a na druhém oku -4.50 DIO, +2 CYL, 86°OSA ?? Vím že je tam nějaký přepočet, ale raději píšu. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Ve Vašem případě je nutné plusové cylindry přepočítat a tyto hodnoty pak ještě upravit dle tabulky. Vyšly by dioptrie -2,00, cylindr -3,75 a osa 180° pro první oko a dioptrie -2,50, cylindr -1,75 a osa 180° pro druhé oko. Výběr parametrů je jedna věc a musíme říci, že vzorečky a tabulky jsou orientační a vždy rozhoduje pocit a ostrost vidění po vyzkoušení konkrétních čoček. Druhá věc ale je pohodlí při nošení. To je ovlivněné materiálem kontaktních čoček. Abychom Vám tedy mohly dát tip na vhodné čočky, potřebovali bychom vědět, zda s nějakými čočkami už máte zkušenost a případně jakou. Zatím Vám přejeme hezký den.

LENKA

Dobry den,byla jsem na mereni v optice.tatinek po sedem zakalu..obou oci..druhe ma i spadle vicko,pocit rezani a skrabani.operace 1.7..v optice mu namerili cylindr..tak ty puvodni pusobili hodne silne.ale nove bryle odskakuji..vidi na cteni misto ve vzdalenosti 30cm tak az 40-50..pocit odskoku a neprijemne pri noseni.byla jsem se zeptat v optice.ale bylo j sdeleno ze si na to ma zvyknout..nechci po operaci aby mel spatne bryle..od lekare ma dalka od -0,25 cyl -0,50 os -0,75 cyl -1 V optice mu vydali dalka po +0 cyl =0,50 Lo +0 cyl +0,75 Blizko po +1,5 =0,50 Lo +2 +0,75 Je to mozne..neni chyba ve znamenkach nebo cylindrech..at me zase neposlou pryc..dekuji moc moc

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, díky za otázku. V optice mají pravdu, že na nové brýle je nutné si zvyknout. Váš tatínek navíc dostal nové multifokální brýle a u těch může být doba zvykání znatelně delší. Parametry by měly být v pořádku - zápis se liší dle jednotlivých očních specialistů, dle přístroje, na kterém bylo provedené měření... Jiný zápis dostanete z měření a jiný je na obalech od brýlových skel. Tatínek by si měl na nové brýle postupně přivykat. Může začít v menších intervalech několikrát za den a postupně čas nošení prodlužovat. Kdyby si tatínek ani po 2 - 3 týdnech nezvykl, konzultujte problém opět o očním specialistou. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Kristýna

Dobrý den, objednala jsem u Vás brýle, kde mám na levé oko v předpisu napsáno: plan, =,0,50, 170. Do objednávky jsem zadala: dioptrická hodnota 0.00, cylindr -0,50 a osa 170. V optice mi dle stejného předpisu vyhotovili druhé brýle, kde mi k výrobě napsali parametry: - 0,50 + 0,50 a 80 stupňů. Jedná se o totožné brýle? Přijde mi, že vidím před obě rozdílně. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Plusový cylindr je možné převést. Ovlivní to všechny hodnoty, ale korekce je i tak totožná. Pokud máte z brýlí od nás jakýkoli špatný pocit, neváhejte kontaktovat náš zákaznický servis na tel. čísle + 420 226 292 895. Zatím Vám přejeme hezký den.

Irina

Dobry den, mam OD: -7.50, CYL -0.75, AX 180; OS: -7.62, CYL -0.75, AX 5. Jake zvolit cocky (mesicni)? Ted' mam bezne sfericke cocky, -6.5 (pracuju hodne s pocitacem, proto jsem zvolila mensi dioptrie). Dekuji!

Odpověď Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Irino, děkujeme za otázku. Podle naměřených dioptrií bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrii -7,00, cylindr -0,75 a osu 180°. Pro levé oko dioptrii -7,00 (předpokládáme, že naměřená je 7,50), cylindr -0,75 a osu 180°. Čočky doporučujeme TopVue Premium for Astigmatism, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Protože jste nosila dioptrie nižší a bez cylindrů, je možné, že bude očím chvíli trvat než si na nový typ korekce zvyknou. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Iveta

Dobrý den, na pravém oku mám - 2,25,, cylindr - 0.75,,osa 9...levé oko - 2.5. Jaké zvolit dioptrie a hodnoty pro čočky, ráda bych jednoddeni. Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat torické kontaktní čočky. Doporučujeme dioptrii -2,25, cylindr -0,75 a osu 10°. Pro levé oko čočky pouze s dioptrií -2,50. Oblíbené jsou například čočky Dailies AquaComfort Plus a Dailies AquaComfort Plus Toric, nebo například MyDay daily disposable a MyDay daily disposable toric. Pokud nemáte s čočkami zatím žádné zkušenosti, zvažte konzultaci se svým očním specialistou. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Zubáková

dobrý den , prave oko +2,75 leve oko +2,75, cyl + 0,25 , osa pro obě oči 145 chci jednodenní , do budoucna možná i měsíční. Jaké volit ? díky

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pokud dobře chápeme zápis parametrů, máte pro pravé i levé oko naměřené stejné hodnoty dioptrií, cylindru i osy. Pro korekci bychom Vám doporučili čočky pouze se sférickou dioptrií. Vaše naměřené cylindry jsou nízké a není tedy nutné volit torické kontaktní čočky. Dioptrii bychom Vám doporučili +3,00. Čočky bychom Vám doporučili TopVue One+ nebo TopVue Elite+. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže když Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je vrátit. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Jaroslav Skovajsa

Hůře vidí do dálky i na čtení.Chci multifokálnlní kontaktní čočky.Zpráva lékaře cituji: NV 5/7,5. 5/7,5. NT12 11,5 Ref.+1,00+0,25 a147, +1,00+0,50 170 K:do d.subj.optimální.OD +1,0 sph5/5, OS+1,0=+0,25a.170/5/5 K. do bl.subj.optimální OD 3,25 dph,OS 3,25=+0,25 a. 170 J.č.1

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Podle lékařské zprávy byste pro pravé oko měl zvolit dioptrii +1,00 add power (ADD) +2,00 a pro levé oko dioptrii +1,25 a add power (ADD) +2,00. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, pak bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít. Stejně jako multifokální brýle, tak i čočky potřebují svůj čas, než si oči přivyknou. Protože se jedná o čočky s měsíční periodou výměny, budete k péči o kontaktní čočky potřebovat ještě čistící a uchovávající roztok. Z naší nabídky bychom Vám doporučili univerzální roztok Gelone. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký den.