Nenechávejte nákup na poslední chvíli. Přestože všechny vaše objednávky ihned odesíláme, někteří dopravci mají v současné době zpoždění s doručením zásilek.

Jak si pořídit dioptrické brýle online?

Koupit si dioptrické brýle na internetu může vyjít mnohem levněji, než jejich koupě v kamenné optice. I díky tzv. virtuálnímu zrcadlu je to dnes mnohem snadnější než v minulosti. Jak si vybrat ideální brýle a správně zadat parametry pro zabroušení dioptrických skel? V následujícím článku se dozvíte vše důležité.

Vyberte si brýlové obruby, které vám padnou

Na stránce Dioptrické brýle si v levém sloupci můžete vyfiltrovat brýle podle tvaru, barvy, značky a dalších parametrů. Pokud je u brýlí funkce zvaná virtuální zrcadlo a vy máte na svém počítači webkameru, můžete zjistit, jak brýle vypadají přímo na vás a to v reálném čase!

Jak funguje virtuální zrcadlo?

Klikněte na ikonku kamery u brýlí. Kamera začne snímat váš obličej a “nasadí” vám na něj vybrané brýle. Pohybujte hlavou, ať vidíte, jak vám brýle padnou z různých úhlů. Pro srovnání se můžete podívat, jak vypadají brýle ve virtuálním zrcadle a jak v realitě. Poznáte rozdíl?


Zadání parametrů z předpisu

Abyste si byli jisti, že vám brýle budou dobře sedět, doporučujeme věnovat pozornost i jejich rozměrům, které jsou u všech našich obrub uvedeny. Změřte si brýle, které aktuálně používáte a porovnejte rozměry s hodnotami uvedenými u brýlí, které jste si vybrali.

Rozměry brýlí Rozměry brýlí

K samotnému objednání nových dioptrických brýlí budete potřebovat předpis od očního lékaře nebo optometristy, který by neměl být starší než půl roku. Zadejte dioptrie pro pravé a levé oko. Pozor na záměnu plusových a minusových hodnot. Když znaménko není uvedeno, jedná se o plusové dioptrie, = (rovná se) znamená minusové dioptrie. Pokud máte v předpisu uvedené i hodnoty pro osu a cylindr, zadejte je. V opačném případě nechte v políčkách nulovou hodnotu.

Pro správné zabroušení brýlových skel je potřeba uvést i vzdálenost zornic (PD). Pokud ji v předpisu nemáte uvedenou, změřte si ji podle našeho návodu.

Pokud chcete mít jistotu, že budou dioptrie zadané dobře, pošlete nám svůj předpis od očního lékaře. Zároveň můžete získat příspěvek 150 Kč na nové brýlové obroučky.

Posledním krokem je výběr typu dioptrických skel. Nabízíme několik stupňů ztenčení skel. Podle zadaných dioptrií vám budou automaticky nabídnuta ideální skla pro vaše hodnoty. Předvýběr však můžete snadno změnit a kliknutím si vybrat tloušťku skel podle svých potřeb. Pokud si nejste s výběrem skel nebo zadáním parametrů jisti, kontaktujte náš zákaznický servis. Rádi vám s objednávkou pomůžeme.

Co získáte nákupem brýlí online

  • stejnou nebo lepší kvalitu než v optice za 1/3 ceny
  • výběr z až 3 000 obrouček, které máme skladem
  • dopravu zdarma u objednávky nad 800 Kč
  • možnost vyzkoušet si většinu brýlí ve virtuálním zrcadle
  • už základní skla mají antireflexní úpravu, tvrzení, UV filtr, samočistící, superhydrofóbní, oleofóbní a antistatickou vrstvou

Už víte jak na to? S výběrem nových brýlí můžete začít hned teď:

Česká pošta PPL Zásilkovna GLS
Top