Jak a proč si pořídit dioptrické brýle online?

Uvažujete, že si pořídíte dioptrické brýle online? Možná se ptáte, jaké má koupě online výhody oproti nákupu brýlí v optice. Jednou z hlavních předností je bezesporu cena - koupit si dioptrické brýle na internetu vyjde výrazně levněji než v kamenné optice. I díky tzv. virtuálnímu zrcadlu je to dnes mnohem snazší než v minulosti. Jak si vybrat ideální brýle a správně zadat parametry pro zabroušení dioptrických skel? V následujícím článku se dozvíte vše důležité.

Vyberte si brýlové obruby, které vám padnou

Prohlédněte si naši širokou nabídku brýlových rámů, ve které najdete tisíce modelů originálních značek. V levém sloupci si můžete rámy vyfiltrovat podle tvaru, barvy, značky a dalších parametrů. Pokud je u brýlí funkce zvaná virtuální zrcadlo a vy máte na svém počítači webkameru, můžete zjistit, jak brýle vypadají přímo na vás a to v reálném čase!

Jak funguje virtuální zrcadlo?

Klikněte na ikonku kamery u brýlí. Kamera začne snímat váš obličej a “nasadí” vám na něj vybrané brýle. Pohybujte hlavou, ať vidíte, jak vám brýle padnou z různých úhlů. Pro srovnání se můžete podívat, jak vypadají brýle ve virtuálním zrcadle a jak v realitě. Poznáte rozdíl?

Pro přesnější přizpůsobení virtuálního zrcadla klikněte na ikonu v pravém dolním rohu a vyberte buď pohlaví muž/žena, nebo nastavte svou vzdálenost zornic. Jak zjistit vzdálenost zornic se dozvíte níže na této stránce.

přizpůspení virtuálního zrcadla

Abyste si byli jisti, že vám brýle budou dobře sedět, doporučujeme věnovat pozornost i jejich rozměrům, které jsou u všech našich obrub uvedeny. Změřte si brýle, které aktuálně používáte a porovnejte rozměry s hodnotami uvedenými u brýlí, které jste si vybrali.

Rozměry brýlí Rozměry brýlí

Zadání parametrů z předpisu

K samotnému objednání nových dioptrických brýlí budete potřebovat předpis od očního lékaře nebo optometristy, který by neměl být starší než půl roku. Zadejte dioptrie pro pravé a levé oko. Pozor na záměnu plusových a minusových hodnot . Když znaménko není uvedeno, jedná se o plusové dioptrie, = (rovná se) znamená minusové dioptrie. Pokud máte v předpisu uvedené i hodnoty pro osu a cylindr, zadejte je. V opačném případě nechte v políčkách nulovou hodnotu.

Pro správné zabroušení brýlových skel je potřeba uvést i vzdálenost zornic (PD). Pokud ji v předpisu od očního lékaře nemáte uvedenou, můžete si ji změřit pomocí našeho online nástroje (v zákaznické sekci), nebo si vytisknout naši pomůcku na měření PD .

Pokud chcete mít jistotu, že budou dioptrie zadané dobře, nahrajte aktuální předpis do svého zákaznického účtu, nebo nám ho pošlete. Zároveň můžete získat příspěvek 150 Kč na nové brýlové obroučky. Nemáte zatím předpis a potřebujete změřit zrak? Objednejte se na přeměření do naší optiky.

Posledním krokem je výběr typu dioptrických skel. Nabízíme několik stupňů ztenčení skel. Podle zadaných dioptrií vám budou automaticky nabídnuta ideální skla pro vaše hodnoty. Předvýběr však můžete snadno změnit a kliknutím si vybrat tloušťku skel podle svých potřeb. Pokud si nejste s výběrem skel nebo zadáním parametrů jisti, kontaktujte náš zákaznický servis. Rádi vám s objednávkou pomůžeme.

Brýle jednoduše, rychle, levněji

Co získáte nákupem brýlí online:

Už víte jak na to? S výběrem nových brýlí můžete začít hned teď: