Měsíční kontaktní čočky - Bausch and Lomb, Silikon-hydrogelové

Měsíční kontaktní kontaktní čočky jsou určené k nošení po dobu 30 dnů. O tyto čočky je potřeba pravidelně a důkladně pečovat - každý večer čočky vyjmeme, vyčistíme a uložíme alespoň na osm hodin do čistícího roztoku. Pokud váháte mezi měsíčními a jednodenními čočkami, měsíční čočky mohou být méně vhodné pro nositele s velmi citlivýma očima (hygienická rizika, vysychání očí apod.). Ovšem pokud jsou čočky správně čištěny a skladovány, pak představují pro běžného uživatele nejlevnější a bezpečnou variantu používání kontaktních čoček.

Historie společnosti Bausch and Lomb sahá až do roku 1853, kdy si německý imigrant John Jacob Bausch v New Yorku založil malý obchod s optikou. Následovaly roky výzkumu a vývoje a dnes je Bausch and Lomb jednou z nejrespektovanějších světových firem na poli zdravotních pomůcek. Kromě kontaktních čoček a produktů pro péči o oči vyvíjí i léčiva nebo intraokulární čočky.

Silikon-hydrogel je nejnovější materiál používaný k výrobě kontaktních čoček. Hydrogelová složka zaručuje vysoký obsah vody a silikon se stará o propustnost kyslíku. Silikon-hydrogelové čočky v sobě tedy spojují vysokou vlhkost a dobrou propustnost kyslíku, což v praxi znamená, že jsou velmi pohodlné na nošení a jsou skvělou volbou pro všechny, kdo trpí pocitem suchých očí. Vzhledem k vysoké propustnosti kyslíku existuje množství typů čoček, které jsou schválené i pro tzv. kontinuální nošení (přespávání s čočkami). Tento způsob užívání je však potřeba předem konzultovat s očním lékařem.