Mlží se vám kvůli roušce brýle? Máme pro vás několik tipů

Nosíte brýle a zároveň se chráníte rouškou? Pak nejspíš řešíte i problém se zamlžováním brýlí. Přinášíme vám šest plus jeden tipů, které pomohou zamlžení brýlí předcházet. Radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz

Noste roušku Noste roušku

1. Důležité je vybrat si správnou roušku!

Použijte roušku, která vám dobře sedí na nose a bude k nosu co nejlépe přiléhat. Nejlepší je rouška se všitým drátkem, který se dá vymodelovat podle tvaru nosu. Vydechnutý vzduch pak neuniká pod horním okrajem roušky a vaše brýle se tím pádem tolik nemlží.

2. Roušku až k očím, brýle níže.

Roušku si dejte co nejblíže k očím a brýle položte níž na nos. Brýle se tak budou méně zamlžovat i špinit. Snažte se omezit sahání na brýle. Jen pozor, pokud nosíte brýle o něco níže než obvykle, posunou se lehce ohniska skel a u multifokálních (progresivních) brýlí nemusíte vidět stejně.

3. Použijte jar!

Alespoň na začátku a konci dne si umyjte své brýle vlažnou jarovou vodou a osušte je hadříkem z mikrovlákna. Hadřík z mikrovlákna mějte stále po ruce. Zkusit můžete i speciální spreje proti zamlžování.

Poznámka: použijte běžný přípravek na nádobí a vyhněte se parfémovaným, agresivním a hydratačním přípravkům, které by mohly poškodit povrchové úpravy čoček. Ujistěte se proto, že na své brýle používáte pouze jemné přípravky bez abrazivních složek.

4. Pokud nemáte po ruce jar, zkuste mýdlo.

Vaše brýle vyčistí a zároveň i z části vydezinfikuje klasické tuhé mýdlo. Naopak tekuté mýdlo vám život spíše znepříjemní. Určitě brýle nečistěte lihem, mohou popraskat nejen čočky, ale i obruby, popřípadě se začne sloupávat barva.

5. Nejpraktičtejším řešením jsou jednodenní čočky.

Nejjednodušší způsob, jak se zamlžování zcela vyhnout, je vyzkoušet kontaktní čočky . V době zvýšeného výskytu virových onemocnění jsou nejhygieničtější variantou jednodenní čočky. Nezapomeňte si před jejich aplikací pečlivě umýt ruce ruce a přes den se vyhnout kontaktu v blízkosti očí. Vyzkoušet můžete například čočky TopVue s garancí vrácení peněz.

6. Pořiďte si brýle s hydrofobní úpravou skel. Můžete i on-line bez návštěvy optiky.

Až si budete příště pořizovat brýle, pamatujte i na jejich povrchovou úpravu. Hydrofobní vrstva odpuzuje vodu, což znamená, že se brýle rychleji odmlží a neulpívá na nich ani další nečistota. Že za stávající situace nechcete nikam chodit? Nemusíte. Pokud máte po ruce předpis či brýlovou kartičku, dioptrické brýle si můžete pořídit i on-line s použitím virtuálního zrcadla. Za několik dní vám hotové brýle přijdou až domů. Zároveň pamatujte, že za stávající situace brýle slouží i jako štít, kdy viry mají ztíženou cestu k vašim očím.

Objednat

Tip závěrem – pěna na holení!

Asi by vás to nenapadlo, ale od zamlžených brýlí vám může pomoci i pěna na holení. Naneste na brýle malé množství pěny a pomocí hadříku brýle vyleštěte do sucha. Na brýlových sklech se tak vytvoří jemná ochranná vrstva, díky které se na nich již nebude pára srážet .

TIP ALENSA.CZ:

Všechny naše dioptrické brýle mají automaticky i hydrofobní úpravu skel! Hydrofobní vrstva odpuzuje vodu, to znamená, že se brýle rychleji odmlží a neulpívá na nich ani další nečistota.

Typy povrchových úprav brýlí

Nechce se Vám chodit do optiky pro nové brýle? Nemusíte. Pokud máte po ruce předpis či brýlovou kartičku, brýle si můžete pořídit i on-line s použitím virtuálního zrcadla. Výhodou je, že všechna naše brýlová skla hydrofobní úpravu už mají, takže pokud takové brýle ještě nemáte, koukně na náš výběr dioptrických brýlí. I v tomto období je doručíme přímo k vám!