Jak si objednat dioptrické sluneční brýle

Pokud sháníte dioptrické sluneční brýle, jste na správném místě! U nás najdete nejen rozsáhlou nabídku brýlových rámů, ale také širokou škálu způsobů, jak si čočky slunečních brýlí vylepšit a přizpůsobit přímo na míru. Protože chceme, abyste se v našem obchodě a způsobu objednávání snadno zorientovali, připravili jsme pro vás pár tipů a shrnutí. Pojďme se do toho pustit!

Vyberte si ze široké nabídky obrub

Není žádným tajemstvím, že když jde o brýle, chceme nabízet to nejlepší z nejlepšího. Skladem máme tisíce různých modelů od světoznámých značek! Kde přesně tedy začít, pokud hledáte sluneční brýle s dioptrickými skly? V první řadě je potřeba vědět, že pro objednání dioptrických slunečních brýlí je nutné vyplnit náš objednávkový formulář na dioptrické brýlové čočky (ale o tom více o něco dále). Při výběru brýlí máte dvě možnosti: můžete si vybrat z naší nabídky běžných brýlových obrub a nechat si do nich vsadit dioptrické sluneční čočky, nebo si vybrat přímo ze série dioptrických slunečních brýlí. Většinu našich brýlí si můžete vyzkoušet pomocí virtuálního zrcadla a díky tomu si ověřit, zda vám brýle dobře padnou.


Přidejte do vybraných obrouček dioptrické sluneční čočky

Jakmile si vyberete obroučky, je čas přidat dioptrické čočky. Zadání prametrů a orientace v objednávkovém formuláři se může zdát zpočátku trochu složitá, ale není se čeho obávat. Stačí provést několik jednoduchých kroků a než se nadějete, objednávku máte hotovou. Případně nám můžete zaslat vyfocený předpis a naši specialisté se postarají o vyplnění všech hodnot za vás.

Poté, co v objednávkovém formuláři vyberete druh brýlových čoček a další parametry, v poslední kategorii zvané Speciální úpravy brýlových čoček zvolte "Sluneční čočky".


Přizpůsobení a další vlastnosti brýlových čoček

Nyní si své budoucí dioptrické sluneční brýle upravte přesně podle svých představ:


Výběr slunečních dioptrických brýlí
Vyberte si stupeň a barvu zatmavení

Nejprve zvolte, jak tmavé sluneční brýle chcete mít. Nabízíme možnost volby mezi 50, 75 nebo 85% zabarvením. Míra zatmavení 85 % je ekvivalentem běžných slunečních brýlí. Pokud hledáte něco světlejšího s ležérním městským nádechem, vyberte si jednu z nižších intenzit. Zde můžete vidět, jak jednotlivé stupně a odstíny zabarvení vypadají:


Barvy a odstíny slunečních skel

Barvy zatmavení - hnědá, šedá a zelená

Polarizační čočky

Polarizace je speciální filtr, který propouští pouze vertikálně orientované světlo a horizontálně orientované světlo pohlcuje. Tím dojde k zeslabení nepříjemného nebo oslepujícího oslnění a vy tak můžete vidět ostřeji a s lepším kontrastem v situacích s intenzivním světlem. Tato možnost je dostupná pouze pro čočky se stupněm zabarvení 85 %.

Zrcadlový efekt brýlových čoček

Navíc si můžete zvolit zrcadlový efekt, který odráží jasné světlo. Zrcadlové čočky tedy chrání vaše oči, a zároveň je zcela skryjí, a tak dosáhnete tajemného looku. Zrcadlová vrstva je aplikována na přední stranu skel slunečních brýlí a na výběr máte ze široké škály barev: modré, zelené, oranžové, šedé a růžovozlaté.


Další možnosti

Nabízíme ovšem i další řešení, jak se vypořádat s nepříjemným oslněním: brýle se slunečním klipem. Díky skladnému klipu své dioptrické brýle kdykoli proměníte v brýle sluneční. Klipy se velice snadno používají - většina z nich je magnetická, takže se na brýle snadno připevní. Nezapomeňte, že klip musí na brýle sedět, proto si pořiďte klip, který je kompatibilní s vaším modelem brýlí. Prohlédněte si naši širokou nabídku!

Případně si můžete do svým brýlí zvolit samozabarvovací čočky, známé také pod pojmem fotochromatické čočky. Tato úprava je k dispozici jak pro jednoohniskové, tak pro multifokální brýlové čočky. Tyto speciální čočky se automaticky přizpůsobují světelným podmínkám vašeho okolí. To znamená, že jsou čiré, pokud se nacházíte ve vnitřních prostorách, nebo za špatných světelných podmínek, a když vyjdete na ostré světlo nebo na slunce, ztmavnou.