Oční gel Recugel 10 g

169 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Středa 8.2. vyberte parametry
Osobní odběr (1–2 dny) 29 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) 69 Kč   
PPL (1–2 dny) 59 Kč *
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 229 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Oční gel Recugel 10 g

Upozornění - není možné aplikovat na nasazené kontaktní čočky.

Recugel slouží pro osvěžení, ochranu a také pro úlevu od běžných příznaků podráždění – příliš dlouhé sledování digitálních zařízení, mráz, vítr, klimatizace… Rovněž pomůže pacientům s různými druhy poškození rohovky – poleptání a popálení, po operacích LASIK a PRK, zánět rohovky, poškození zapříčiněné cizím tělískem… Účinné složky Recugelu zajistí regeneraci buněk rohovky a dexpanthenol je schopný zabránit vzniku jizev na rohovkové tkáni.

Aplikace

Recugel má gelové složení, které zajistí dlouhotrvající účinek. Rovněž ale zanechá po určitý čas na oku vrstvu, která může způsobit rozostřené vidění. Je tedy nutné dbát zvýšené pozornosti například při řízení a obsluhování strojů. Přípravek není vhodné nanášet, když je v oku nasazena kontaktní čočka.

Gel se aplikuje do prostoru mezi oko a oční víčko. Nanáší se 1 kapka 3x – 5x denně.

Přípravek obsahuje konzervační látku cetrimid a není možné používat ho po uplynutí 1,5 měsíce od prvního otevření.

Parametry produktu - Oční gel Recugel 10 g

Výrobce: Bausch and Lomb
Použitelnost po otevření: 1 měsíc
Lze aplikovat na kontaktní čočky: Ne
Konzervanty: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

100%
91 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (5)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Simona

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám zánět spojivek. Je tato mastička vhodná a jak často si můžu kapat do oka ? Děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tento oční gel je doporučován předně pro regeneraci rohovky. Máte-li zánět spojivek, doporučili bychom Vám potíže konzultovat s očním lékařem, který Vám naordinuje odpovídající léčbu. Takto na dálku bohužel nejsme schopni vyhodnotit Váš zdravotní stav. Děkujeme Vám za pochopení.

Andrea

Dobrý den, prosím můžete mi vysvětlit, jak to že produkt určený k léčbě očí obsahuje těžkou žíravinu HYDROXID SODNÝ, který "způsobuje těžké poleptání kůže a očí". "Žíravý i ve zředěném stavu". "Nebezpečí oslepnutí." atd. Předepsala mi ho veterinářka pro psa a dávala jsem mu ho do očí tři dny, než jsem si přečetla složení a teď toho velice lituji!! S pozdravem A. Mrázková

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Hydroxid sodný se běžně, a to i ve farmacii, používá k úpravě pH. U tohoto očního gelu byl s velkou pravděpodobností použit k úpravě pH pro tvorbu gelu (neutralizace kyseliny polyakrylové/kar­bomeru). Jde o běžné neutralizační reakce, během nichž se z reaktantů (které mohou pro laiky vypadat hrozivě) stávají naprosto nezávadné produkty. Při reakci totiž dochází ke změnám v rozmístění elektronové hustoty v molekule, dochází tak k zániku a vzniku nových chemických vazeb. Veškerá léčiva podléhají přísným kontrolám a jsou zdravotně nezávadná. Pakliže chcete řešit výrobní postupy očního gelu, obraťte se prosím přímo na výrobce. Hezký den.

Jana Hurníková

Je dobré používat Recugel při vysychání rohovky? Nebo je lepší zvolit jiný oční gel bez konzervačních látek? Děkuji za odpověď, Jana H.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tento oční gel je určen na zlepšení zvlhčení povrchu očí. Účinné složky také regenerují buňky rohovky. Na Vaše potíže by tedy měl být Recugel vhodný. Reakce na různé přípravky se však liší a nemůžeme Vám s jistotou říci, že Vám gel bude vyhovovat. Doporučili bychom Vám navštívit očního specialistu, který zná Vaši celkovou anamnézu a může situaci efektivně řešit. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Marcela

Dobrý den, dá se gel používat delší dobu po laserové oeraci oka?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Použitelnost přípravku je výrobcem omezena na 6 týdnů od 1. otevření tuby. Zbylý gel je nutné zlikvidovat. Po laserové operaci oka použití Recugelu rozhodně konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Přejeme Vám hezký den.

Květoslava Hronová

Jak dlouho po otevření můžu používat RECUGEL ???

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Gel není vhodné používat po uplynutí 6 týdnů od prvního otevření. Tyto informace jsou uvedeny v příbalovém letáku produktu. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.