Platba kartou online se zabezpečením 3D Secure

14. září 2019 dochází ke změně směrnic EU a vchází v platnost nová bezpečnostní opatření v oblasti online plateb. Tento nový systém se nazývá SCA (Strong Customer Authentication) a vztahuje se na na platby veškerých online nákupů, včetně na Alensa.cz.

Jak Vás změna ovlivní?

Při placení online se častěji setkáte s bezpečnostním ověřením pomocí unikátního kódu. Tento kód zasílá vydavatel karty na váš mobilní telefon a požádá vás o jeho vyplnění do webové stránky, přes kterou probíhá nákup.

Co se změní?

Možná jste se s ověřením plateb 3D Secure setkali již dříve, nicméně s novými směrnicemi přichází i nový proces, který zajišťuje větší bezpečnost a snazší způsob ověření.

Některé banky zavádějí kompletně nový proces, který má vylepšit průběh platby. Může se jednat např. o novou aplikaci pro váš chytrý telefon. Pokud o tomto procesu chcete vědět víc, informujte se u své banky.

Co vám můžeme doporučit?

Ujistěte se, že vydavatel vaší karty nebo banka mají vaše aktuální telefonní číslo, aby vám mohl být zaslán ověřovací kód a při placení online mějte svůj telefon při ruce.