Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml

669 Kč
91% doporučuje
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? vyberte parametry
Zásilkovna - osobní odběr (1–2 dny) 29 Kč *
Zásilkovna domů (1–2 dny) 49 Kč *
PPL (1–2 dny) 59 Kč *
GLS (1–2 dny) 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) 65 Kč *
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 229 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO Sept Plus HydraGlyde® je peroxidový roztok určený k dezinfekci všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde®, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.

Upozornění:

  • Nikdy nekapejte peroxidový roztok přímo do očí, mohlo by dojít k podráždění či poranění.

  • Nikdy s peroxidovým roztokem nepoužívejte obyčejné ploché pouzdro, používejte pouze speciální pouzdro dodávané s roztokem.

  • Nikdy nevyndávejte čočky ze speciálního pouzdra dříve, než skončí proces neutralizace, minimálně po 6 hodinách.

  • Nikdy s naplněným pouzdrem už dále nemanipulujte, roztok by mohl vytéct a zachytit se na okraji víčka, odkud by se potom mohl nezneutralizovaný dostat na čočku.
  • Je nezbytné, aby při každém procesu čištění kontaktních čoček peroxidovým roztokem proběhla i jeho úplná neutralizace a nedošlo tak k poškození očí v důsledku poleptání – dbejte proto pokynů uvedených v příbalovém letáku výrobku.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde® použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Více informací o peroxidových roztocích naleznete v článku Jak správně používat peroxidový roztok a jaké jsou jeho výhody?

Jak AO Sept Plus HydraGlyde® funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde® tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde® zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde® se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Roztok AOSEPT PLUS HydraGlyde je dostupný také v balení 90 ml a 360 ml.

Parametry produktu - Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Objem: 2x360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

91%
78 našich zákazníků doporučuje tento produkt

Komentáře (3)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Zuzana Gilarová

Dobrý den, kdy bude prosím opět skladem? děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Společnost Alcon má již od května tohoto roku potíže s dodávkami roztoků, které souvisejí s omezením výroby z důvodu chybějících surovin. Zatím nemáme od výrobce informace o tom, kdy budou dodávky opět obnoveny. Jako alternativu Vám můžeme doporučit peroxidový roztok Laim-Care Peroxide, který funguje na stejném principu. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Sommer

Dobrý den, jak dlouhou životnost má katalyzační činilo. Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Katalyzační činidlo by mělo fungovat po celou dobu používání jedné lahve roztoku o objemu 360 ml. Může se stát, že se doba neutralizace začne při dobírání roztoku prodlužovat, jde ale max. o desítky minut. Proto je důležité začít používat ke každé nové lahvi nové přiložené pouzdro. Jestli máte na mysli životnost u nového a nepoužitého pouzdra, tak tuto informaci, bohužel, nevíme. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Šárka

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda čočku po uplynutí doby čištění v peroxidovém roztoku hned dávám do oka z košíčku a nebo je třeba ještě opláchnout v jiném roztoku? a další otázku mám, je tento roztok na denní čištění?

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. V případě, že je peroxidový roztok dobře zneutralizovaný (nejsou v něm již bublinky, které doprovázení proces neutralizace), je možné čočky nasadit na oko rovnou. Někteří uživatelé však používají ještě oplachovací roztok Queen's Saline. Odpověď na druhou otázku je relativní. Neutralizace trvá minimálně 6 hodin a většina uživatelů nechává proces neutralizace běžet přes noc. Pokud dodržíte zásady práce s peroxidovým roztokem, můžete ho používat i přes den. Pokud hledáte roztok, kde nehrozí poranění očí z důvodu nedodržení postupu, můžeme Vám nabídnout univerzální roztok Acuvue RevitaLens. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.