Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

389 Kč
93% doporučuje
Skladem
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? Pondělí 15.8. vyberte parametry

Doprava

Zásilkovna
1-2 dny 29,- Kč
PPL
1-2 dny 59,- Kč
Česká pošta
1-2 dny 65,- Kč
GLS
1-2 dny 65,- Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO Sept Plus HydraGlyde® je peroxidový roztok určený k dezinfekci všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde®, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.

Upozornění:

  • Nikdy nekapejte peroxidový roztok přímo do očí, mohlo by dojít k podráždění či poranění.

  • Nikdy s peroxidovým roztokem nepoužívejte obyčejné ploché pouzdro, používejte pouze speciální pouzdro dodávané s roztokem.

  • Nikdy nevyndávejte čočky ze speciálního pouzdra dříve, než skončí proces neutralizace, minimálně po 6 hodinách.

  • Nikdy s naplněným pouzdrem už dále nemanipulujte, roztok by mohl vytéct a zachytit se na okraji víčka, odkud by se potom mohl nezneutralizovaný dostat na čočku.
  • Je nezbytné, aby při každém procesu čištění kontaktních čoček peroxidovým roztokem proběhla i jeho úplná neutralizace a nedošlo tak k poškození očí v důsledku poleptání – dbejte proto pokynů uvedených v příbalovém letáku výrobku.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde® použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Více informací o peroxidových roztocích naleznete v článku Jak správně používat peroxidový roztok a jaké jsou jeho výhody?

Jak AO Sept Plus HydraGlyde® funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde® tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde® zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde® se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Roztok AOSEPT PLUS HydraGlyde je dostupný také v balení 90 ml a 2 x 360 ml.

Parametry produktu - Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Objem: 360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

93%
114 našich zákazníků doporučuje tento produkt

Komentáře (3)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Hana Schubertová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na jak dlouho při každodenním používání vydrží roztok AO sept plus hydraglide 360 ml?

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Roztok o takovém objemu obvykle vystačí při každodenní péči zhruba na 1 měsíc. Hezký den.

Zoltán Bogár

Dobrý den. Koupil jsem si Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml. V návodu k použití v bodu 12 je psáno, že použitý roztok vylejte, vypláchněte nádobku a držák kontaktních čoček sterilním fyziologickým roztokem. Mohu používat k vypláchnutí Roztok ReNu MultiPlus 360 ml? Nebo jaký mám používat fyziologický roztok? Děkuji za odpověď Bogár

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Měl byste používat oplachovací roztoky. V naší nabídce máme roztok Queen's Saline. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
David Kráčmar

Dobrý den, je u vás možno použít k platbě poukazy Sodexo? Děkuji za info. S pozdravem Kráčmar

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Tato forma platby u nás, bohužel, není možná. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.