Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml

159 Kč
99% doporučuje
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? vyberte parametry
Osobní odběr (1–2 dny) 29 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) 69 Kč   
PPL (1–2 dny) 59 Kč *
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 229 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO Sept Plus HydraGlyde® je peroxidový roztok určený k dezinfekci všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde®, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.

Upozornění:

  • Nikdy nekapejte peroxidový roztok přímo do očí, mohlo by dojít k podráždění či poranění.

  • Nikdy s peroxidovým roztokem nepoužívejte obyčejné ploché pouzdro, používejte pouze speciální pouzdro dodávané s roztokem.

  • Nikdy nevyndávejte čočky ze speciálního pouzdra dříve, než skončí proces neutralizace, minimálně po 6 hodinách.

  • Nikdy s naplněným pouzdrem už dále nemanipulujte, roztok by mohl vytéct a zachytit se na okraji víčka, odkud by se potom mohl nezneutralizovaný dostat na čočku.
  • Je nezbytné, aby při každém procesu čištění kontaktních čoček peroxidovým roztokem proběhla i jeho úplná neutralizace a nedošlo tak k poškození očí v důsledku poleptání – dbejte proto pokynů uvedených v příbalovém letáku výrobku.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde® použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Více informací o peroxidových roztocích naleznete v článku Jak správně používat peroxidový roztok a jaké jsou jeho výhody?

Jak AO Sept Plus HydraGlyde® funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde® tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka, by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde® zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde® se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Roztok AOSEPT PLUS HydraGlyde je dostupný také v balení 360 ml a 2 x 360 ml.

Parametry produktu - Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Objem: 90 ml
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

99%
51 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (3)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Naďa Havelkova

Prosím, je možné a čím to může být,když původní aosept bez problémů fungoval roky bohužel do ukončení výroby.ze ausept plus nesedí? Co to znamená to hydraglade? Děkuji moc

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nové složení roztoku je obohaceno právě o zvlhčující složku HydraGlyde®, která čočkám dodává potřebnou vlhkost po celou dobu nošení. Pokud Vám složení tohoto roztoku nevyhovuje a chcete nadále používat peroxidový roztok, mohli bychom Vám z našeho sortimentu nabídnout např. EasySept. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, je možné roztok použít i na barevné kontaktní čočky? Nezmění se jejich barva? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. O barevné a crazy čočky je možné pečovat pouze s univerzálními roztoky. Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde je peroxidový, a tak není pro barevné čočky vhodný. Při neutralizačním procesu by se barevný efekt čoček mohl poškodit. Hezký den.

Eva Uhliarikova

Dobrý den, chci se zeptat na přesnou expiraci roztoku AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml, minule nebyla 16 měsíců a část produktu jsem musela vracet. Děkuji Uhliariková Eva

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Expirace roztoku Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml, který momentálně expedujeme je 2023/03. Hezký den.