TopVue Air Multifocal (1 čočka)

169 Kč
98% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 24.6. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat do objednávky 199 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
199 Kč
Přidat do objednávky
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) 59 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) 69 Kč
* Doprava zdarma pro objednávky nad 800 Kč
Dárek zdarma v ceně až 218 Kč k objednávce nad 1 200 Kč

Parametry produktu - TopVue Air Multifocal (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení: 8.60
Průměr: 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dní
Množství vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Vyrobeno z: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Název produktu: TopVue Air Multifocal
Lubrikace hyaluronátem sodným: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Hodnocení

98%
49 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (37)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Kateřina Vlasatá

Dobrý den, s produktem jsem velice spokojená, až nadšená, ale trošičku mi to kazí fakt, že se mi zhoršilo vidění na dálku... v klasických vidím jako ostříž... je možné, že se toto může stát? Na blízko to nemá chybu. Předem děkuji. P.S.: v čočkách mám pokrácené dioptrie...

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel takto na dálku nejsme schopni odpovědět, z jakého důvodu vidíte s čočkami hůře na dálku. Nevíme, jaké máte parametry očí, neuvádíte hodnoty z brýlového předpisu. Těch důvodů může být více. Správně byste čočky měla mít vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě vyšetření vybere vhodné čočky. Dle zkoušky pak může doladit korekci nebo změnit čočky. Mohli bychom Vám nabídnout služby našich optik. Jednoduše si můžete na webu rezervovat termín vyšetření v kamenných optikách Alensa v Praze nebo Brně. Velmi rádi Vám s výběrem správných kontaktních čoček pomůžeme. Každopádně vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Čočky můžete dle podmínek služby vrátit. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Roman

Dobrý den chci si pro začátek objednat čočky na zkoušku. Jaké mi doporučíte. Pr.oko: +1.75sph 0 cyl add+2.0 Lev.oko: +2.5sph -0.25 cyl add+2.0

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Teoreticky byste mohl mít pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie +1,75 a adice +2,00. Pro levé oko byste mohl zkusit čočku s hodnotou dioptrie +2,00 a adice +2,00. Doporučovali bychom Vám však multifokální čočky vybírat s očním specialistou. Ten Vám vybere čočky podle parametrů očí i Vašich potřeb. Na základě zkoušky může odborník upravit korekci nebo změnit čočky. Mohli bychom Vám nabídnout služby našich kamenných optik. Na webu si můžete jednoduše rezervovat termín vyšetření. Vybraná balení čoček TopVue ovšem disponují službou Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky TopVue vyhovovat, můžete je podle podmínek služby vrátit a my Vám vrátíme peníze. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Markéta Pokorná

Dobrý den, měla bych zájem o kontaktní čočky, na dálku mám levé oko -3,5 a blízko -2,5 a pravé oko na dálku -3,0 a blízko -2,0. Děkuji za radu.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám vybere vhodné čočky a podle zkoušky může doladit korekci (k čemuž u multifokálních čoček nezřídka kdy dochází). Případně bychom Vám mohli nabídnout služby našich optik v Praze nebo Brně. Na webu si jednoduše zarezervujete termín vyšetření. Jakmile budete mít čočky odborně aplikované a tedy vyzkoušené, můžete bez obav objednávat prostřednictvím e-shopu. Teoreticky tedy budete pro pravé oko potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00 a adice +1,00. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +0,75. Bohužel adice u těchto čoček TopVue neodpovídá Vašim teoretickým potřebám a tak bychom Vám z našeho sortimentu mohli nabídnout např. Air Optix plus HydraGlyde Multifocal. Pro obě oči zvolíte adici LO (MAX ADD +1,25). Mějte však prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. Hezký den.
Anonym

Dobrý den prosím mám +4 dioptrie na čtení +2 dioptrie na dálku jaké musím mít multifokální čočky moc děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za doplnění. Dle brýlového zápisu budete teoreticky potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,00 a adice +2,25. Tyto čočky bohužel nemají uvedenou hodnotu adice. Pokud vychází adice mezi nabízenými parametry od výrobce, je doporučeno volit vždy tu nižší. Jelikož vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz, můžete čočky bez obav vyzkoušet. Pokud by Vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. U kontaktních čoček TopVue Air Multifocal služba funguje u balení 3 a 6 kusů čoček. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. Hezký den.
Olina Hartlová

Dobrý den prosím jaké Multifokální čočky si mám objednat mám 4 dioptrie na blízko a 2 dioptrie na dálku moc děkuji za odpověď

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli vypočítat teoretické dioptrické hodnoty ke korekci kontaktními čočkami, potřebovali bychom znát kompletní brýlové dioptrické hodnoty, to znamená včetně všech znamének (+, - nebo =). Prosím, doplňte nám zápis nebo nám pošlete jeho fotografii na info@alensa.cz. Rádi Vám pak pomůžeme. Hezký den.

Jiří Děd

Dobrý den, pro mne jsou čočky velkým zklamáním, prosím proto o radu: Používal jsem standardně Air Oprix Aqua (-5,75, -7,50) a nyní, poté, co potřebuji též korekci presbyopie, jsem vyzkoušel tyto (vzhledem k tomu, že prodáváte po 1 kusu) se stejnými základními dioptriemi a k tomu adicí +2,00. Vidění na blízko je ok, ale na dálku je při přímém porovnání výrazně horší - rozmazanější než u původních nikoliv multifokálních čoček, tipuji pocitově tak o půl až 1 dioptrii horší. Ani náhodou vhodné k řízení auta apod. Jaké jsou obecně zkušenosti s přechodem na multifokální čočky? Zůstává vidění na dálku stejné při stejných dioptriích? Nebo je možné, že se tak liší čočky od různých výrobců? Případně měli byste jiné doporučení? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Korekce multifokálními čočkami patří mezi složitější a měl by ji vždy stanovit oční specialista. Často je nutné dioptrické hodnoty upravovat tak, aby korekce byla uživateli komfortní. Individuální přístup je zde velmi důležitý. Optika multifokálních čoček je u jednotlivých značek jinak řešená a hledání vhodných čoček je někdy velmi zdlouhavé a bez pomoci i finančně náročné. Presbyopie není klasickou refrakční vadou, ale jde o projev stárnutí oka. Akomodace (zaostřování) již nepracuje tak, jak má a není výjimkou, že již zrak nebude tak ostrý, jako doposud, a to i při korekci kontaktními čočkami. Jestliže byste rád nosil i nadále kontaktní čočky, doporučujeme Vám odbornou pomoc. Optometrista Vám se stanovením správné korekce pomůže a jakmile najdete vhodné kontaktní čočky, můžete další nákupy provádět bez obav online. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ladislava Príbelová

Dobrý den, jaké prosím zvolit multifokální čočky ?Pravé oko na blízko +3,75, na dálku+1,75. Levé oko na dálku +3,50 na dálku +1.25 ? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,75 a adice +2,00. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,25 a adice +2,50. Jde o teoretický výpočet, který nemusí odpovídat Vašim potřebám. Korekce presbyopie je již pro mozek náročnější a někdy je nutné dioptrické hodnoty upravit tak, aby byla korekce nositeli čoček komfortní. Pakliže vyzkoušíte tyto kontaktní čočky, budete k nim potřebovat i vhodný roztok např. Gelone, protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení. Pokud byste měl další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Alena Dostálová

Jaké prosím zvolit multifokální čočky? Pravé oko na blízko +5.00, na dálku +3,25 Levé oko na blízko +4,75 , na dálku +3,00

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám z otázku. Dle teoretického výpočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,50 a adice +1,50. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,00 a adice +2,00. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, může se stát, že teoretický výpočet nemusí odpovídat Vašim potřebám. V případě, že se tak stane a korekce zraku Vám nebude příjemná, obraťte se prosím na pomoc očního specialisty, který Vám pomůže najít vhodné čočky. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Petra Chocholatá

Dobrý den, lze u multifokálních čoček mít í cylindr, prosím? Moje dioptrie: P: +1,00, adice 1,5 L: +2,00, byl -0,5 , osa 60, adice 1,5. Jaké čočky tedy vybrat? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám správně poradili hodnoty dioptrií a adice kontaktních čoček, poprosili bychom Vás o kompletní brýlový zápis, který bude obsahovat hodnoty na dálku i na blízko (včetně znamének +, - nebo =). Zápis můžete poslat na e-mail zákaznického servisu: info@alensa.cz. Každopádně ačkoliv máte na levém oku naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím příliš nízká a bude potřeba ji přepočítat na sféru. Výsledná hodnota dioptrií bude proto trochu odlišná od původní. Ke korekci zraku Vám nyní budou stačit "klasické" multifokální čočky. Vybraná balení čoček TopVue navíc disponují službou Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Rádi bychom Vás upozornili, že korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek náročnější a trvá mnohdy i několik týdnů, než si na korekci zvyknete. Pro lepší adaptaci doporučujeme drobné pohyby hlavou ve směru pohledu. Nezapomeňte také, že se jedná o měsíční čočky a budete potřebovat k péči i roztok, např. Gelone. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Pepe Novák

Dobrý den práve oko do dálky +0,75 DP 0,5 blízko + 3.00 DP 0,5 . Levé oko dálka + 1.0 DP 0,25 a blízko +3.25 DP 0,25 . Jaké kontaktní čočky vybrat děkuji Novák

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu trpíte astigmatismem, častou refrakční vadou. Neuvádíte však u hodnot cylindrů znaménka. To, zda je hodnota kladná či záporná, ovlivní výsledné parametry čoček. Požádali bychom Vás proto o kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Fotografii zápisu můžete poslat na e-mail zákaznického servisu: info@alensa.cz. Jakmile dodáte brýlový zápis, rádi Vám vypočítáme hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Prozatím Vám přejeme hezký den.

O.M.

Dobrý den, jakou zvolit adici při dioptriích -3 na dálku a -2 na střední vzdálenost? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro správné určení adice bychom potřebovali kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek náročnější a proto doporučujeme navštívit odborníka a čočky vybrat s ním. Na základě měření a Vašich potřeb odborník navrhne vhodné kontaktní čočky. Dle zkoušky pak mnohdy upraví dioptrické hodnoty nebo navrhne jiné čočky. Pokud budete mít další otázky, ozvěte se, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Eva Blahníková

Dobrý den,potřebuji poradit,mám na pravé oko -1,75 cyl.-0,50 osa 25 na dálku a -0,75 cyl.-0,50 osa 25 na blízko.Levé oko -2,00 na dálku a -1,00 na blízko.Jake kontaktní čočky doporučujete,děkuji

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu budete ke korekci obou očí potřebovat tyto čočky s hodnotou dioptrie -2,00 a adice +1,00. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok např. Gelone. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Miroslava Pokorná

Dobrý den, potřebuji poradit. Syn má dioptrie -4,25 a cylindry levé oko -0,75x180 a pravé -1,25x180. Jaké tedy vybrat čočky? Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Váš syn bude ke korekci zraku potřebovat torické (astigmatické) kontaktní čočky . Před nákupem čoček je nutné brýlové hodnoty upravit. Váš syn bude po úpravě potřebovat pro pravé i levé oko čočky se stejnými hodnotami - dioptrie -4,00, cylindr -0,75 a osa 180°. Správně by měl mít syn však čočky poprvé vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten může reagovat na jeho připomínky a zohlednit jeho potřeby. Rozhodnete-li se vybrat čočky sami, rádi bychom Vás upozornili, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud i přes to chcete čočky vybrat sami, doporučili bychom Vám buď jednodenní kontaktní čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism, u kterých nyní běží akce Garance spokojenosti. Čočky může syn vyzkoušet a v případě nespokojenosti (a splnění podmínek Garance) je lze vrátit. Při občasném používání jsou jednodenní čočky vhodnější. Navíc o ně není nutné pečovat. Ráno si aplikuje syn dokonale čistou čočku, večer vyjme a vyhodí. Další variantou by mohly být měsíční kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by synovi čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je při splnění podmínek služby vrátit a nepřijdete o své peníze. Vzhledem k tomu, že se však jedná o vícedenní čočky, budete potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám krásný den.
Zdenka

Dodatek, osa 65

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za doplňující informaci. Vše jsme obsáhli do první odpovědi. Protože jsou Vaše cylindrické hodnoty nízké přepočítali jsme je do sféry, ze které jsme následně vypočítali vhodné dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Z tohoto důvodu hodnotu osy nepotřebujeme. Hezký den.

Zdenka

Ještě dodávám k předchozímu dotazů, že dominantni oko je právě. Při nošení zmíněných čoček vidím lépe do dálky na oko pravé a na blízko na oko levé. Celkově ale nevidím na tyto čočky dobře. Děkuji za konzultaci.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za doplňující informace. Vše jsme obsáhli do předchozí odpovědi. Vše souvisí s vyšší adicí, kterou ke korekci zraku potřebujete. Hezký den.

Zdenka

Dobrý den. Mám naměřené hodnoty do dálky prave oko +1,75, levé +1,50 a cyl +0,50.Na blízko právě oko +4,50 a levé oko +4,25 cyl+0,50.Jaké multifokální čočky bych měla mít? Byly mi doporučeny čočky s hodnotami PWR +1,75 Bc 8,6 Dia 14,0 ADD +2,50 a dominantní právě oko. Nevidím na ně uplne dobře na blízko a do dálky občas zamlzene. Děkuji za konzultaci a případně doporučení multifokální ch cocek

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle našeho výpočtu byste ke korekci zraku potřebovala kontaktní čočky s hodnotou dioptrie +1,75 a ADD +3,00 s rozlišením dominance D a N (dle zápisu od lékaře) pro pravé a levé oko. Hodnota adice je již vyšší, a proto Vám ke korekci zraku můžeme nabídnout měsíční kontaktní čočky Proclear Multifocal XR, které rozšiřují běžný rozsah multifokálních čoček. A protože jsou čočky Proclear Multifocal XR poměrně drahé a máte již poměrně vysokou hodnotu adice, doporučovali bychom Vám před nákupem na internetu odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Nebo Vám od stejného výrobce můžeme nabídnout jednodenní čočky Clariti 1 day Multifocal u nichž byste zadala hodnotu dioptrie +1,75 a adice High (+2,50D - +3,00D). Tyto čočky dominanci očí nerozlišují. Protože se jedná o jednodenní čočky, nepotřebujete k nim roztok. Jednoduše byste si brala každý den nový pár čoček. Zamlžené vidění je takový nešvar plusových dioptrických hodnot obecně. Někteří jedinci tento jev vnímají i s klasickými sférickými čočkami. V takovém případě je dobré vyzkoušet jinou značku. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Krásný den.
Jaroslava

Dobrý den, prosím o radu jaké kontaktní čočky zvolit - pravé oko -3,25 , cyl. -0,25 osa 095, blízko -1 levé oko -4, cyl -0,5, osa 155, blízko -1,25, cyl. -0,5, osa 130. Děkuji.

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice -2,50. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a adice -2,50. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o kontaktní čočky pečovat např. Gelone. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Alena Konopásková

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit náhradu za kontaktní čočky PureVision 2 for Presbyopia Dioptrie: -2.75; Adice: Low (+0.75 - +1.50); Zakřivení: 8.60; Průměr: 14.00; Dioptrie: -3.00; Adice: Low (+0.75 - +1.50); Zakřivení: 8.60; Průměr: 14.00. Chtěla bych zkusit značku TopVue Air Multifocal, ale nevím si rady s adicí. Děkuji předem za odpověď. Alena

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Abychom Vám byli schopni poradit vhodnou hodnotu adice, potřebovali bychom od Vás kompletní dioptrický zápis. K výpočtu potřebujeme znát naměřenou hodnotu na dálku a blízkou vzdálenost (včetně všech znamének +, - a =). Pokud doma zápis z měření nemáte, požádejte Vašeho očního specialistu, jestli by Vám informaci z posledního měření neposkytl. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Jindra G.

Děkuji moc za odpověď, jen bych se ještě chtěla zeptat jak je to s dioptriemi + a -? Mám si obednat do dalky +1 a +1,5? Myslela jsem že + je blizko a - je dálka, ale na čočkách i od optika je je do dálky +1 a +1,5 ? Já jen že při objednávání čočky je dioptrie od - až do + tak si nejsem úplně jistá jak to je ? Předem moc děkuji za odpověď. Jindra

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, Jindro, děkujeme Vám za další otázku. Máte pravdu, že dioptrické hodnoty pro krátkozrakost (myopii), kdy vidíte špatně do dálky mají minusovou hodnotu. A dioptrické hodnoty pro dalekozrakost (hypermetropii), kdy vidíte špatně na blízkou vzdálenost mají plusovou hodnotu. Ovšem oční vada presbyopie je v podstatě projev stárnutí oka. Snížená schopnost akomodace způsobuje neostré vidění do blízka. Akomodace je proces, který zvětšuje zakřivení čočky a pomáhá k zaostření blízkých předmětů na sítnici oka. Vzniká zde tak poměrně bizarní situace, kdy může být dioptrická hodnota do dálky s plusovou dioptrií. Abychom to řekli nějak velmi srozumitelně, je to zkrátka zhoršený stav (myopie nebo hypermetropie) v důsledku stárnutí oka. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jindra

Dobrý den, chtěla bych zkusit vaše čočky. Zkoušela jsem u optika nekolikery ale nebylo to vždy úplně dobré. Naměřeno mi bylo dálka P +1, L +1,5, čtení - P +3, L + 3,5, dominantní oko je pravé. Nejlépe mi vyhovovaly comfilcon A - prave +1, ADD +1,5N, levé +1,5, ADD + 2N. S těmito čočkami jsem viděla dobře se na dálku a střední vzdálenost malinko rozmazané levé oko a špatně na čtení.Mohli by jste mi poradit co ještě zkusit aby to bylo lepší na to čtení.?? Děkuji Jindra

Odpověď Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho dioptrického zápisu nám pro nákup čoček vycházejí jiné dioptrické hodnoty. Pro pravé oko byste dle našeho výpočtu měla mít čočku s hodnotou dioptrie +1,00 a adice +2,00. Pro levé oko byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +2,00. To je možná důvod, proč Váš pohled na blízkou vzdálenost nebyl dobrý. Čočky TopVue Air Multifocal nerozlišují dominanci očí a můžete zadat pouze dioptrické hodnoty. Pokud byste však chtěla vyzkoušet i čočky, které Vám v optice poskytli a rozlišují dominanci očí, pak se s velkou pravděpodobností jednalo o čočky Biofinity Multifocal. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavla Hrdličková

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké dioptrie do multofocal čoček by jsem si měla objednat. Naměřené hodnoty od lékaře jsou P na blízko +2,5 a 0.50 do dálky, L na blízko +2 a 0 do dalky... Děkuji za radu Pavla H

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže jsou Vaše hodnoty do dálky na obou očích se znaménkem plus, pak budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,50 a adice +2,00. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00 a adice +2,00. Hezký den.

David Hübel

Pěkný den, běžně používám brýle +kontaktní čočky ( poměr 70/30% ): Kontaktní čočky Dailies Total. Poslední dobou mám problém s přečtením bližšího textu s těmito čočkami. Rád bych vyzkoušel multifokální. Můžete mi poradit parametry těchto čoček, když mám od oční doktorky naměřeno: brýle do dálky: L: 1,75=0,5/140 P: 1,5=0,5/10 Brýle na čtení: L: 1,0=0,5/140 P: 0,75=0,5/10 Také bych se chtěl zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi těmito multifokálními čočkami a Dailies TOTAL1 Multifocal? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Podle naměřených parametrů by Vám měly u vyhovovat hodnoty pro pravé oko dioptrie +1,25 s adicí +0,25 a pro levé oka by to byla dioptrie +1,50 a adice +0,25. Hodnota adice je velmi nízká a nedokážeme odhadnout, zda by Vám multifokální čočky vyhovovaly. Tyto TopVue jsou dostupné až s adicí +1,00. Pokud jde o rozdíly, čočky se liší periodou výměny. TopVue jsou měsíční, Dailies TOTAL1 Multifocal jednodenní. V obou případech jde o čočky ze silikon-hydrogelového materiálu, ale rozdíly v obsahu vody a propustnosti kyslíku zde jsou. Nepatrně se liší také průměr a zakřivení kontaktních čoček. Doporučujeme Vám vyzkoušet multifokální čočky TopVue, nebo navštívit osobně očního specialistu, který má možnost najít pro Vás individuální řešení. Na multifokální kontaktní čočky si často musí oči určitou dobu zvykat, takže při prvním zkoušení můžete být trochu překvapený. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Antonin Styblo

Dobrý den SPH CYL AX ADD PD Jaké vybrat multifokální čočky. Oko P. +1,00 +0,50 30 1,75 34 L +1,00 +0,5 175 1,75 33,5 Děkuji Stýblo

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii +1,25 a adici +1,50 a pro levé oko rovněž dioptrii +1,25 a adici +1,50. Doporučujeme Vám parametry vyzkoušet na těchto čočkách TopVue Air Multifocal. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Denisa

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na poměr dioptrií, který bych měla zvolit, jde mi korekci vidění do blízka, na dálku mám +0,75 a na blízko +3.00, měla jsem od paní doktorky na zkoušku multifokální čočky +1,25 a H add, na blízko v nich vidím dobře, ale dálku mám úplně rozmazanou, děkuji za Váš názor

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Rozhodně nechceme zpochybňovat doporučení Vaší oční lékařky. Možná měla k uvedeným hodnotám nějaký důvod, ale nám vyšly jiné hodnoty. Pro nákup multifokálních čoček byste podle našeho výpočtu měla mít dioptrii +0,75 a Add power +2,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Zdenka Krejčí

Dobrý den, koupila jsem si tyto čočky na zkoušku a jsem s nimi velmi spokojená. Jen mám dotaz ohledně dioptrii. Do dálky mám na pravém oku - 2,75 a na levém - 2,25, protože jsem ale s čočkami, které jsem používala doteď, viděla špatně na blizko a nechci používat brýle nebo si na čtení vyndavat cocky, zkusila jsem si objednat čočky s adici na obou očích +1.....a do dálky me dioptrie ( tzn. - 2,75 a - 2,25). Na blízko a na střední vzdálenost vidím kraaaasne, tak, jak jsem si představovala, ale do dálky je to trošku horší a ted konečně k mému dotazu.... mám zkusit do dálky např. - 3,0 a - 2,5, aby to bylo ok? Nebo naopak méně - 2,5 a - 2,0? Doufám, že jsem vás svým dotazem nezmatla) : Děkuji za odpověď.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Abychom Vám mohli poradit, potřebovali bychom znát hodnoty dioptrií do dálky i na blízko, které Vám naměřil oční lékař. Prosím, napište nám chybějící údaje. Bez nich nemůžeme vypočítat správné hodnoty a doporučit Vám tak vhodné parametry pro multifokální čočky. Předem děkujeme a přejeme Vám hezký den.

Olga Váchová

Koupila jsem si toto malé balení na zkoušku, protože mám na každém oku jiné dioptrie a vidím s nimi překvapivě dobře. Koupím si určitě další.

Zdenka Krejčí

Dobrý den, kontaktní čočky nosím dlouhou dobu. Jsem kratkozraka a v současnosti mám dioptrie na levém oku - 2, 25 a pravem - 2,75....Na blízko vidím perfektně, ale v cockach moc ne (je tam prý větší rozdil), který bych prý mohla korigovat brýlemi na blízko, ale to nechci. Proto jsem se chtěla zeptat, zda bych mohla využít možnosti mulrifokalnich čoček - 2,25 a +1 na levé oko a - 2,75 a +1 na pravé oko. Děkuji moc za vás názor a radu.

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Hodnota adice s odvíjí od dioptrie naměřené do blízka. Pokud ale do blízka nemáte dioptrii naměřenou, není z čeho adici vypočítat. Multifokální čočky slouží ke korekci presbyopie, takže vhodnost tohoto typu čoček určitě nejprve konzultujte s očním specialistou, který se aplikací čoček zabývá. My bohužel takto na dálku nejsme schopni posoudit, jaká korekce by pro Vás byla 100% vhodná. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Šárka Vršecká

Dobrý den, mohu vás požádat o radu? Jaké by jste mi doporučili parametry multifokální čočky? Do dálky obě oči +1, na blízko +2,5 a +3,0 dioptrie. Již jsem čočky v minulosti zkoušela, jen se mi teď změnily dioptrie, brýle budeme řešit až na jaře a já se na čočky zapomněla zeptat. Zakřivení a průměr odpovídají. Chtěla bych jet na hory s čočkami. Poradíte? Děkuji

Odpověď Zákaznický servis

Dobrý den, díky za otázku. Dle uvedených parametrů by Vám měly vyhovovat dioptrie +1,00 s adicí +1,50 pro jedno oko a pro druhé oko dioptrie +1,00 a adice +2,00. Raději se ale poraďte osobně se svým očním specialistou. Většinou se totiž liší dioptrie a adice je u obou očí stejná. Samozřejmě budou existovat i výjimky, ale pokud na čočky spěcháte, bude lepší nehledat čočky na vlastní pěst. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím mějte hezký den.

Viki

Mají příjemný materiál. Nemám z nich červené oči.

Filip

U mě fungují skvěle. Cena mi připadá OK

Petra Boucká

Super, že jsou po jednom kuse. Netrefila jsem adici, tak jsem objednala jiné. Jinak jsou pohodlné, necítím je v očích a konečně vidím všechno!

Růžena P.

Čočky jsou pro mě překvapením. Jsem s nimi zatím velice spokojená dva týdny.

Karel Plášil

Fungují skvěle. Nemám s viděním žádné problémy. Stejně tak je to s pohodlím při nošení. Jsem sice zvyklá na brýle, ale zřejmě na čočky postupně přejdu.

Adéla Kovaříková

Ve čtvrtek jsem objednala a už v pátek jsem měla možnost je vyzkoušet. Perfektně rychlé služby a čočky super! Děkuji. 100 % je pro čočky i pro eshop :)

Kadlecová A.

Vidím s nimi skvěle a navíc mi nijak nedráždí oči. Jsem moc ráda, že jsem si nechala poradit o příjemných dam na zákaznické lince.

Tony

Sedí mi parametry. Vidím ostře. Jako profesionálnímu řidiči mi to vyhovuje, když se dívám do dálky i na navigaci. V očích jsou ok, necítím je.

Lišková A

Překvapilo mě, jak snadno se mi čočky podařilo nasadit. Na oku se usadily okamžitě. Materiál mi byl v oku příjemný celý den a čočky vydržely úplně bez problémů celý měsíc.