ACUVUE® – světová jednička v kontaktních čočkách

JEDNODENNÍ kontaktní čočky

Tyto čočky nevyžadují čištění ani uchovávání – nasadíte si je, když se probudíte, a na konci dne je jednoduše vyhodíte. Jednodenní kontaktní čočky jsou pohodlným a hygienickým řešením. Každý den si nasadíte nový, čerstvý pár.

ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY

Jasné a pohodlné vidění od rána do večera §1

Lidé nosící kontaktní čočky ACUVUE® OASYS MAX 1-Day mají lepší zrakovou ostrost při používání počítače a digitálních zařízení.§1

Acuvue-Oasys-Max

Téměř 100 % klientů uvádí jasné a spolehlivé vidění. ~1

Acuvue-Oasys-Max-Multifocal

Ostré a jasné vidění na jakoukoli vzdálenost a za všech světelných podmínek. **3

ACUVUE® OASYS 1-Day

Dokonalý komfort při práci na počítači^4

Pokud pociťujete únavu očí v důsledku intenzivního používání elektronických zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony, nebo při práci v náročném prostředí, tyto čočky vám pomohou zvládnout každodenní výzvy.5

Acuvue-Oasys-1D

Ostřejší a jasnější vidění.6

Acuvue-Oasys-1D-Astigmatism

Jasné a stabilní vidění po celý den,
dokonce i při rozsáhlých pohybech hlavy a očí.7-9

ACUVUE® MOIST 1-Day - Hydratace po dobu 20 hodin10

Poskytují dodatečnou hydrataci a zabraňují podráždění očí.10

Acuvue-Moist

Nejprodávanější jednodenní kontaktní čočky na světě.11

Acuvue-Moist Astigmatism

Výrazné a stabilní vidění po celý den.12

Acuvue-Moist Multifocal

Nejprodávanější multifokální jednodenní kontaktní čočky na světě.11

OPAKOVANĚ POUŽITELNÉ kontaktní čočky

Péče o opakovaně použitelné kontaktní čočky je snadná. 1, 2, 3 a je hotovo. Vyjměte, vyčistěte a vložte do dezinfekčního roztoku. Druhý den ráno si je jen nasaďte. Opakovaně použitelné kontaktní čočky ACUVUE® vyměňujete každé dva týdny. Jedná se o osvědčenou možnost pro lidi používající čočky každý den a záruku pohodlí oproti měsíčním čočkám.

ACUVUE® OASYS - nepřekonatelné v pohodlí nošení 11

V průzkumu 7 z 10 uživatelů ACUVUE® OASYS uvedlo, že se jedná o nejpohodlnější kontaktní čočky, jaké kdy nosili.14

Acuvue Oasys

Nepřekonané v poskytování pohodlí ve 28 klinických studiích.13

Acuvue Oasys Astigmatism

Technologie stabilizace čočky zajistí jasné a stabilní vidění během celého dne,
i pro ty, kteří vedou aktivní životní styl.12

Acuvue Oasys Multifocal

Jasné vidění na blízko, na dálku a vše mezi tím15.
Skvělá kvalita vidění díky personalizaci parametrů čoček.*16

ACUVUE® JSOU ČOČKY PŘIZPŮSOBENÉ POTŘEBÁM VAŠICH OČÍ!

active-lifestyle

Máte AKTIVNÍ ŽIVOTNÍ STYL

Travel

Hodně CESTUJETE

Computer Icon

DIGITÁLNÍ OBRAZOVKY jsou nedílnou součástí vašeho každodenního života

Irritated eye

Máte PODRÁŽDĚNÉ OČI z klimatizace nebo suchého vzduchu

Čím jsou kontaktní čočky ACUVUE® výjimečné?

Každé oko je jiné. Všechny jsou pro nás inspirací

Inspirováni přirozenou strukturou oka a funkcí slzného filmu jsme do struktury čoček ACUVUE® začlenili unikátní činidlo zvané PVP s vlastnostmi podobnými mucinům, které se přirozeně vyskytují v slzném filmu.$24 V každé kontaktní čočce značky ACUVUE®

Ve snaze minimalizovat účinky UV záření na oči jsme vytvořili rodinu kontaktních čoček, kde každá je vybavena UV filtrem, který pomáhá chránit oči před přenosem škodlivého UV záření.24 V každé kontaktní čočce značky ACUVUE®

S ohledem na jedinečnou anatomii oční bulvy jsme vyvinuli čočky s tenkým okrajem a pečlivě vybraným tvarem, který umožňuje očním víčkům klouzat po čočce, aniž by cítila její přítomnost.24 Jedinečná vlastnost kontaktních čoček značky ACUVUE®

Anatomie oka a potřeba zajistit jasné a stabilní vidění při korekci astigmatismu nás vedly k vývoji jedinečné konstrukce stabilizace očního víčka, která pomáhá udržet čočku ve správné poloze bez ohledu na pohyb hlavy a gravitaci.12 Technologie užívaná v torických kontaktních čočkách ACUVUE®(značeny ASTIGMATISM)

Přirozené změny velikosti zornice spojené s věkem a refrakční vadou nás motivovaly k vytvoření 183 jedinečných optických designů, které usnadňují přizpůsobení čočky přirozené velikosti zornice16, která se u presbyopických očí liší v závislosti na refrakční vadě.16 V kontaktních čočkách 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL a ACUVUE® OASYS MAX 1-Day MULTIFOCAL

Jaké jsou příznaky ASTIGMATISMU?

Astigmatismus se projevuje jako rozmazané vidění, když se snažíte zaostřit na předměty v dálce (např. na dopravní značky). Ovlivňuje také vidění na blízko (např. při čtení nebo šití). Pokud se nekoriguje, může způsobit nepříjemné šilhání, bolesti hlavy nebo únavu. Pokud zaznamenáte podobné příznaky, kontaktujte svého specialistu, který vám poskytne další informace.

Jaké jsou příznaky PRESBYOPIE?

V raných fázích presbyopie si můžete všimnout, že zaostření zraku na předměty, které jsou na krátkou vzdálenost (tzv. délka paže) vyžaduje více času a úsilí. Někteří lidé si toho všimnou pouze při slabém osvětlení nebo když jsou unavení. Symptomy a načasování příznaků se mohou lišit a někteří lidé mohou kromě potíží s úpravou zaostření pociťovat únavu očí a bolesti hlavy. Pokud zaznamenáte podobné příznaky, kontaktujte svého specialistu, který vám poskytne další informace.

PAMATUJTE, ŽE MŮŽETE NOSIT KONTAKTNÍ ČOČKY ZAMĚNITELNĚ S BRÝLEMI.
PŘED POUŽITÍM KONTAKTNÍCH ČOČEK SE PORAĎTE S ODBORNÍKEM.
NOŠENÍ NESPRÁVNĚ ZVOLENÝCH ČOČEK MŮŽE ZPŮSOBIT NEPOHODLÍ A DOKONCE OHROZIT VAŠE ZDRAVÍ.

Kontaktní čočky ACUVUE® jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Pečlivě si pročtěte Návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání kontaktních čoček. Pro více informací o správném nošení, péči a bezpečnosti se poraďte se svým očním lékařem nebo optometristou.

Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle, protože nezakrývají celé oko.

‡ Euromonitor International; Eyewear 2024; sales value in retail channels, data from 2022; The "ACUVUE® Family of Brands" generates the total sales of the following brands: 1-Day ACUVUE®, ACUVUE® OASYS, ACUVUE® ADVANCE®, ACUVUE® and ACUVUE® 2.

§ Ve srovnání s ACUVUE OASYS 1-Day. ~n=449.

+ WARNING: VAROVÁNÍ: Kontaktní čočky s UV filtrem NEJSOU náhražkou slunečních brýlí nebo ochranných brýlí s UV ochranou, protože zcela nezakrývají oči nebo oblast očí. Používejte brýle na ochranu očí proti UV záření podle doporučení vašeho specialisty. POZNÁMKA: Dlouhodobé vystavení UV záření je jedním z rizikových faktorů šedého zákalu. Dopad závisí na několika faktorech, včetně environmentálních (nadmořská výška, geografie, oblačnost) a osobních (rozsah a charakteristiky venkovních aktivit). Kontaktní čočky s UV ochranou pomáhají chránit vaše oči před škodlivými UV paprsky. Dosud však neproběhly žádné klinické studie, které by prokázaly, že nošení kontaktních čoček s UV filtrem snižuje riziko vzniku šedého zákalu nebo jiných očních onemocnění. Další informace poskytují specialisté na ochranu očí.

^^n=593.

**n=172.

^ACUVUE® OASYS 1-Day byl hodnocen 87 % lidmi jako výborný/velmi dobrý po týdnu
jednorázového použití v klinické studii: Computer Comfort.


$ ACUVUE® 2 neobsahuje PVP.

* Ve srovnání s předchozím multifokálním designem JJV; technologie je optimálně přizpůsobena parametrům refrakční vady a adičního výkonu i různým zrakovým vzdálenostem a světelným podmínkám.
  1. Data ve složce JJV 2022. Subjective CSM responses regarding ACUVUE® OASYS MAX 1-Day disposable contact lenses – retrospective meta-analysis.
  2. Data ve složce JJV 2020. INNOVATIONS from the ACUVUE® EYE-INSPIRED brand.
  3. Data ve složce JJV. Subjective, Independent Claims for ACUVUE OASYS MAX 1-Day MULTIFOCAL Contact Lenses – Exploratory Meta-Analysis.
  4. Data ve složce JJV 2016; replacement assessment after one week, DW study, n=119, soft contact lens wearers in the USA.
  5. Data ve složce JJV 2017. Corrective properties of ACUVUE® OASYS 1-Day with HydraLuxe Technology contact lenses.
  6. Data ve složce JJV 2017. Visual acuity and contrast (VA and CSF) testing with ACUVUE® OASYS 1-Day; Preference results with ACUVUE® OASYS 1-Day.
  7. Chamberlain P, Morgan PB, Moody KJ, et al. Fluctuation in visual acuity during soft toric contact lens wear. Optom Vis Sci. 2011;88(4):E534-538. doi: 10.1097/OPX.0b013e31820­ea1ea.
  8. McIlraith R, Young G, Hunt C. Toric lens orientation and visual acuity in non-standard conditions. Contact Lens and Anterior Eye. 2010;33(1):23-26. doi: 10.1016/j.cla­e.2009.08.003.
  9. Data ve složce JJV 2021. Description of the Dual Action and "Moisture Layer" technology in the 1-DAY ACUVUE® MOIST family of lenses.
  10. Source: Euromonitor International Limited; based on a study conducted in September - November 2022; the words "worldwide" and "globally" refer to markets accounting for 78% of total retail sales of daily disposable contact lenses in 2021.
  11. Data ve složce JJV 2021. ACUVUE® for ASTIGMATISM brand contact lenses - percentage of satisfactory fits, orientation, rotational stability and optical properties.
  12.www.clinical­trials.gov is a website maintained by the NIH. 28 clinical studies evaluating subjective wearing comfort as the primary or secondary study outcome for ACUVUE® OASYS Biweekly Lenses, ACUVUE® OASYS 1-Day with HydraLuxe Technology, and ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY Lenses, compared to competitive products. Reviewed as of April 30, 2023.
  13. Pall B, Wales M, Roussopoulou E. Eye Care Professional and Contact Lens Wearer Perspectives on Digital Screen Devices. Optom. Vis. Sci. 2014;91: e-abstract 145197.
  14. Data ve složce JJV 2020. ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL - Fit and Performance Claims.
  15. Data ve složce JJV 2022. ACUVUE® PUPIL OPTIMIZED DESIGN TECHNOLOGY: JJVC contact lenses, their design features and benefits.
  16. Heaselgrave W, Kilvington S, Lonnen J. Efficacy of contact lens care solutions against clinical microorganisms [Abstract 56]. In: Abstracts of the 2011 BCLA Annual Clinical Conference. Manchester, UK, 2011, 34(1):S30.
  17. Nikolic M, Kilvington S, Brady N, et al. Comparative efficacy of new contact lens care solutions against bacteria, fungi and Acanthamoeba [abstract 59]. In: Abstracts of the 2011 BCLA Annual Clinical Conference. Manchester, UK., 2011, 34(1):S31.
  18. Kilvington S, Huang L, Kao E, et al. Development of a new contact lens multipurpose solution: Comparative analysis of microbiological, biological and clinical performance. J Optom 2010;3(3):134-142.
  19. Berntsen DA, Hickson-Curran SB, Jones LW, et al. Subjective Comfort and Physiology with Modern Contact Lens Care Products. Optom Vis Sci. 2016;93(8):809-819.
  20. Data ve složce JJV 2017. Multicenter one-month study of the use of toric contact lenses (daily use), made of senofilcon C, worn for 30 days, and Revitalens OcuTec® disinfectant. N=130 current soft toric contact lens users from the USA.
  21. Tarantino N, Kao E, Huang L, et al. A clinical safety and acceptability evaluation of a novel multi-purpose disinfecting solution [abstract 60]. In: Abstracts from the 34th Annual BCLA Clinical Conference, Birmingham, 2010. Cont Lens Anterior Eye 2010;33:256-300.
  22. Tilia D, Lazon de la Jara P, Weng R, et al. Clinical evaluation of a new contact lens solution when used in conjunction with two silicone hydrogel lenses during short-term wear [abstract 31]. In: Abstracts from the 34th Annual BCLA Clinical Conference, Birmingham, 2010. Cont Lens Anterior Eye 2010;33:256-300.
  23. Data ve složce JJV 2022. ACUVUE® Brand-wide Claims - Clinical and Overall Material Properties.
  24. Data ve složce JJV 2018. UV filter claim for the entire ACUVUE® brand.
Kontaktní čočky ACUVUE® jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Jako u všech kontaktních čoček se mohou objevit problémy s očima, včetně rohovkového vředu. Někteří nositelé mohou pocítit lehké podráždění, svědění či nepohodlí. Kontaktní čočky by se neměly používat v případě očních infekcí nebo jiných očních onemocnění nebo v případě systémového onemocnění, které může postihnout oko. Pečlivě si prosím pročtěte Návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání kontaktních čoček. ACUVUE®, ACUVUE® OASYS, ACUVUE® OASYS 1-Day, HYDRACLEAR® and HydraLuxe are registered trademarks of Johnson & Johnson Medical Limited. The Transitions logo is a registered trademark of Transitions Optical Limited. © Johnson & Johnson, s.r.o., 2023. PP2023MLT6768